Świadczenie rehabilitacyjne PO USTANIU ZATRUDNIENIA

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Sonka_85 18 sie 2014, 17:26
Witam, potrzebuję pomocy, bo już nie daję rady. Chciałabym się ubiegać o świadczenie rehabilitacyjne, ale od 8.08 nie pracuję już - wcześniej byłam na zwolnieniu 182 dni z powodu depresji. Szefowa zmusiła mnie żebym się zwolniła, odmawia jakiejkolwiek informacji, dobrze że chociaż świadectwo pracy wydała (masakra).

Jakie formularze oprócz druku N-9 muszę okazać w ZUSie? Wystarczy tylko druk Z-10, czyli taki o roszczenie o zaświadczenie rehabilitacyjne po ustaniu stosunku pracy?

Może ktoś był w takiej sytuacji i pomoże?

Z góry dziękuję.
Ostatnio edytowano 21 sie 2014, 15:18 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez Aranjani 18 sie 2014, 18:22
Śwaidectwo pracy musiała Ci wydać, łaski nie zrobiła.

a co do świadczenia... idz do ZUZ-u najlepiej...

A poczytac o tym tu mozesz http://e-inspektorat.zus.pl/sprawy.asp? ... =3&pomoc=3
Aranjani

przez vice versa 18 sie 2014, 18:37
Sonka_85, jaki był powód zmuszenia Cię do zwolnienia się z pracy? Zgodnie z art. 53 KP pracodawca może (ale nie musi) zwolnić Cię po 182 dniach zwolnienia lekarskiego i 3 miesiącach świadczenia rehabilitacyjnego (oczywiście o spełnieniu wymienionych w KP przesłanek).
Jeśli zwolniłaś się sama za porozumieniem stron lub za wypowiedzeniem, to niedobrze. W innym przypadku mogłabyś wygrać sprawę w Sądzie Pracy.

Szkoda, że wcześniej nie załatwiałaś spraw związanych z otrzymaniem świadczenia rehabilitacyjnego, myślę, że wtedy nie miałabyś problemów z pracodawcą.

I tak jak wyżej Aranjani, napisała- pracodawca ma obowiązek wydania świadectwa pracy!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sonka_85 18 sie 2014, 19:57
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. I w ogóle za potraktowanie mojego dziwnego pytania. Wiem, że wiele rzeczy mogĺam inaczej zrobić, ale już teraz za późno. Wystarczy, że musi mi wypełnić kaźdy dokument, jaki jej zostawię. Dzięki
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez sewekrusek 23 sie 2014, 10:03
Pytanie jak pytanie. Najlepiej właśnie odpowiedzą Ci w ZUS. Ale pracodawca ma obowiązek wydać Ci takie zaświadczenie wg mnie jeśli trwa świadczenie pracy przez Ciebie na rzecz pracodawcy. No cóż coraz więcej takich pracodawców - cwaniaków.

przez ala1983 23 sie 2014, 13:18
Sonka_85, Już za późno na załatwianie świadczenia.

-- 23 sie 2014, 12:18 --

Mogłaś pomyśleś o tym jak byłaś na chorobowym.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg