Kabaret.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kabaret.

przez wiejskifilozof 07 sie 2014, 18:17
Jakie macie ulubione kabarety ? Ja lubię Limo,Moralnego Niepokoju,Smile,Neonówka.

Kabaret.

przez cyklopka 11 sie 2014, 01:52
Ja kiedyś lubiłam Moralnego niepokoju, ale teraz już wszystkich tak samo nienawidzę.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Kabaret.

przez jasaw 11 sie 2014, 02:02
Uważam, że poziom naszych kabaretów jest ogólnie słaby. Jednak czasem, mimo wszystko, lubię posłuchać, obejrzeć, by odstresowaś się. Nie mam jakichś szczególnie ulubionych...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kabaret.

przez mark123 11 sie 2014, 02:10
Nie przepadam ogólnie za kabaretami, ale niektóre sceny w kabaretach lubię; najbardziej tą o Halince i tą o Śrubie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Kabaret.

przez dar 11 sie 2014, 02:22
Lubię konkretne skecze niektórych kabaretów.
Ale też zajebiste są występy tzw. stand-up w wykonaniu Abelarda Gizy:
http://dai.ly/xy50jv
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Kabaret.

przez jasaw 11 sie 2014, 02:25
dar, Abelard jest świetny :great:
Dobra Dusza Forum

Kabaret.

przez dar 11 sie 2014, 02:28
jasaw, dokładnie "turecki raper" ma talent :mrgreen:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Kabaret.

przez jasaw 11 sie 2014, 02:31
dar, i urodę :mrgreen:
Dobra Dusza Forum

Kabaret.

przez chcezyc 11 sie 2014, 11:45
Tylko Kabaret Moralnego Niepokoju. Kiedyś mieli taki fajny program na TVP2, który zawsze lubiłem oglądać.
Większość nowych kabaretów jest taka prostacka. Czasem oglądam w TV i ktoś rzuci 'kurwą' i ludzie biją brawo jakby to był jakiś super żart.
Często jestem zażenowany patrząc na to.
Jak się nudzisz to możesz napisać coś miłego. :)
"zmieniasz to jak widzisz siebie, zmieniasz absolutnie wszystko" Oxon - Zmieniasz siebie

Kabaret.

przez cyklopka 11 sie 2014, 13:44
KMN się trzymał parę dobrych lat na tym, że zawsze mieli jakieś granice, których nie przekraczali. Teraz jak występują częściej osobno, albo przemieszani z innymi kabaretami, to też już mają odzywki poniżej poziomu, całkiem niedawno coś o pedofilach.

Kiedyś to jeszcze bywał uśmiech pomieszany z żenadą, teraz już tylko żenada. Bo co można powiedzieć o skeczu o przemocy w rodzinie? :roll:

W ogóle większość skeczy teraz wygląda, że jeden jest przebrany za policjanta, drugi za babę, trzeci za księdza i wszyscy seplenią. A że ludzi jeszcze śmieszą geje (tak jakby o gejach w Polsce mówiło się dopiero od przedwczoraj) albo przekręcanie nazwisk znanych osób... :bezradny:
I Miss Forum

Kabaret.

przez deader 11 sie 2014, 13:59
Kieeeedyś był taki kabaret "Potem" - i jak miałem 10 lat to mnie śmieszyli. Teraz raczej mnie żenują... Generalnie z komedii na scenie to tylko stand-up, i stety lub niestety - tylko anglojęzyczny. Polscy komicy nie mają nic śmiesznego do powiedzenia. Co dziwi mnie niezmiernie, ponieważ kraj mamy równie absurdalny co inni, język też na tyle ciekawy że da się na tym gruncie podowcipkować - ale jakoś jak któryś z naszych komików wychodzi na scenę to zaczynam ziewać. Widziałem kilka kawałków Gizy, ma fajne momenty, ale gdzie mu do Wielkich jak Carlin, Moran, Allen, Maher... Podwójnie zaskakujące jest to jak weźmie się pod uwagę ile naprawdę dobrych i śmiesznych filmów u nas powstało. Czyżby problem leżał w tym że kabaret musi trafić w gusta naszej telewizyjnej publiki, a gusta - tak jak z muzyką chociażby - mamy jako naród dość przaśne..? To jest rzecz bezdyskusyjna, wystarczy popatrzeć na to jaką popularnością cieszy się disco polo. Podobnie jest chyba z humorem.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Kabaret.

przez cyklopka 11 sie 2014, 14:31
Polski stand-upowiec potrafi na scenie zarżnąć kawał, który i tak od paru miesięcy krąży po internecie :roll:

Myślę, że z polskim kabaretem jest dokładnie tak jak z polskimi komediami. Lata 70-te rozniosły system, lata 90-te i okolice roku 00 miały swoje momenty, a teraz się tylko pochlastać.
I Miss Forum

Kabaret.

przez deader 11 sie 2014, 14:45
cyklopka napisał(a):Myślę, że z polskim kabaretem jest dokładnie tak jak z polskimi komediami. Lata 70-te rozniosły system, lata 90-te i okolice roku 00 miały swoje momenty, a teraz się tylko pochlastać.

Jest dużo sensu w tej analogii (choć moim zdaniem polska komedia najlepszy okres przeżyła w latach 80-tych, ale - de gustibus...) i nasuwa mi się wniosek że to może być też związane z pewnego rodzaju zatraceniem tożsamości. W latach 70-80tych byliśmy bardzo świadomi siebie jako naród, to i komedia była śmieszna. W latach 90tych byliśmy "jeszcze sobą" mimo początku zmian; a teraz osiągnęliśmy totalną nijakość związaną z dołączeniem do "globalnej wioski".

To chyba swego rodzaju tragedia, ale człowiekiem którego żarty i poczucie humoru wywołują u mnie najpozytywniejsze reakcje jest pan... Cejrowski, co jest dla mnie wyjątkowo bolesne bo generalnie nie znoszę tego ćwoka. Ale muszę mu przyznać że potrafi pierd*lnąć dowcipem tak, że widownia czy rozmówca "leży". I jak bardzo nie skakałoby mi na jego widok ciśnienie, jak bardzo nie wkurzałyby mnie poglądy które reprezentuje - to gdy ubierze je w zgrabny dowcip to jest niezrównany. Strasznie żałuję że nie ma u nas w kraju takiego Cejrowskiego który nie jest katolem, oszołomem i ciulem.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Kabaret.

przez cyklopka 11 sie 2014, 14:49
deader, powiedz mi, o których filmach z lat 80-tych myślisz?

No to ja mam lepiej, bo z Cejrowskim światopoglądowo mi jest bardzo po drodze, tak więc jego występy i publikacje są mi jak balsam na moje smutne serce :105:
I Miss Forum

Sortuj wg