Ebook.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Ebook.

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 10:03
Dobra,każdy wie co to.Więc nie będę wyjaśniał.Myślę by sobie to to kupić.
Mam pytanie,który najlepszy ?
I jakie to urządzonko ma wady a jakie zalety ?

Ebook.

przez monk.2000 05 lip 2014, 10:39
Wady takie, że to urządzenie elektroniczne i może się zepsuć. Trzeba ładować raz na jakiś czas akumulator. Do tego dodatkowa robota z wczytywaniem książek, mogą być problemy z rozszerzeniami plików.

Zalety to, że jest poręczny i można trzymać wiele książek w jednym małym urządzeniu. Ładnie wygląda i ma pewnie jakieś dodatkowe funkcje typu kalendarz.

Polecam kupić w takim rozmiarze jaki będzie najwygodniejszy dla ciebie i jak dla mnie koniecznie z e-papierem bo on nie męczy wzroku. Wygląda jak tradycyjny papier, nie jest sztucznie podświetlany jak ekran monitora.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Ebook.

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 13:13
No właśnie cena :? za rentę nie bardzo poszaleje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ebook.

przez kupmitrumne 05 lip 2014, 13:17
Kindle jak już coś kupować .

Ebook.

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 17:55
Problem w tym,że jak na razie ebook mi nie potrzebny.Jednak myślę już o przyszłości.

Ebook.

przez huf 10 lip 2014, 08:55
ja kupiłem nowy czytnik za 99zl na allegro. OYO czy jakoś tak. zastanawiałem się nad kindle ale doszedłem do wniosku, że jednak wolę kupić coś tańszego. bardzo dobrze się sprawuje. jestem z niego zadowolony.
huf

Ebook.

przez wiejskifilozof 10 lip 2014, 10:02
Oto mi chodzi,tani ale dobry.Bo tanie mięso to psy jedzą.

Ebook.

przez na_leśnik 10 lip 2014, 10:20
detektywmonk, ja się od jakiegoś czasu przymierzam do zakupu czytnika, ale nie bardzo mi pasuje ten standardowy rozmiar: przekątna 6 cali. Do książek w formatach epub czy mobi (tylko kindle) to jeszcze się nadaje, ale do pdfów nie bardzo. Czekam aż na rynek wyjdą jakieś tanie czytniki o przekątnej co najmniej 9 cali.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Ebook.

przez deader 10 lip 2014, 11:00
Rok temu kupiłem tablet do teoretycznie innych zastosowań, ale skończył jako elektroniczna książka. Już przy zakupie wydana kasa nie była powalająca (bodajże około 230 pln) ale rok później i z wiedzą do czego mi faktycznie służy - kupiłbym najtańszy tablet jaki jest na rynku. Osobiście oczy nie męczą mi się przy czytaniu z 7-calowego ekranu, zwłaszcza że można regulować jasność więc jeśli po jakimś czasie "żarówa" zacznie przeszkadzać to można przyciemnić ekran.

Co do zarzutu na_leśnika o kiepskiej obsłudze pdf-ów to nie mogę się zgodzić, czyta je się tak samo jak epub'y czy mobi, przynajmniej ja na swoim tablecie z Androidem bez problemu znalazłem darmowy czytnik pdfów w którym można ustawić sobie wielkość czcionki - eliminuje to wszelkie niedogodności. Ale może ja jestem specyficzny typ człowieka bo książki czytam i na moim ledwo co 3,5 calowym telefonie. Oddzielną sprawą są komiksy i ze względu na wygodne czytanie tychże zastanawiam się nad zakupem tabletu o przekątnej 10".

Generalnie największą wadą modelu który posiadam jest bateria, która pozwala na 3 może 4 godziny czytania. W podróży by mnie to wkurzało, ale że stosuję głównie w domu to mi nie przeszkadza.

W myśl zasady "tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie" - nie demonizowałbym opcji taniego tabletu w roli czytnika e-książek.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Ebook.

przez na_leśnik 10 lip 2014, 11:05
deader, no jest to jakieś rozwiązanie. Problem w tym, że wiele książek które czytam w wersji elektronicznej to książki o tematyce informatycznej, z przykładami kodów źródłowych które po prostu się rozformatowują na małych czytnikach. Teraz najczęściej z lapka korzystam (z ekranem 11 cali), ale zdecydowanie wolałbym czytnik takich rozmiarów. Tylko na ten moment jeszcze ceny są zaporowe.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Ebook.

przez deader 10 lip 2014, 11:14
na_leśnik, a, to też jeszcze inna kwestia, do "profesjonalnych" książek lepsze będzie faktycznie coś bardziej wypaśnego, ale do beletrystyki moim zdaniem nie ma takiej palącej konieczności. Detektywmonk preferuje z tego co się orientuję kryminały, więc jemu bym nie odradzał zakupu tańszej alternatywy.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Ebook.

przez wiejskifilozof 10 lip 2014, 18:53
na_leśnik napisał(a):detektywmonk, ja się od jakiegoś czasu przymierzam do zakupu czytnika, ale nie bardzo mi pasuje ten standardowy rozmiar: przekątna 6 cali. Do książek w formatach epub czy mobi (tylko kindle) to jeszcze się nadaje, ale do pdfów nie bardzo. Czekam aż na rynek wyjdą jakieś tanie czytniki o przekątnej co najmniej 9 cali.

W sieci,tego od groma.I podobno co drugi to lepszy.

-- 10 lip 2014, 18:54 --

Kryminały i owszem,ale inną literaturą też nie pogardzę ;)

Ebook.

przez Reiben 10 lip 2014, 18:57
tylko Amazon Kindle, chyba, że coś się zmieniło i inne urządzenia mają równie dobry ekran, jak nie to lepiej kupić używany Kindle niż się męczyć z refleksami itp.
Reiben

Ebook.

przez wiejskifilozof 11 lip 2014, 10:27
Dobra,a ebooka łatwo się obsługuję ?

Sortuj wg