Zagadka Piramid.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zagadka Piramid.

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 09:58
Każdy o nich słyszał.Piramidy w Egipcie.Jednak słyszałem pogląd,że powstały one na długo przed faraonami.Kiedy Egipt porastały sawanny.A co ze Sfinksem ? Przecież na im są ślady erozji.Ktoś może powiedzieć,no tak erozja piaskowa.Ale,zauważmy że ślady na tym posągu są pionowe.To oznacza,że to wynik obfitych deszczów.
Czy to oznacza,że Sfinks powstał kiedy Egipt porastały sawanny.Czyli ktoś musiał go postawić o wiele wcześniej.

Zagadka Piramid.

przez hooain 05 lip 2014, 11:41

http://www.youtube.com/watch?v=oxiJrcFo724
to już zaczyna zajeżdżać absurdem
ତ୍କୃ

Zagadka Piramid.

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 13:10
A gdzie tekst ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zagadka Piramid.

przez carlosbueno 05 lip 2014, 16:24
detektywmonk, myślałem że chodziło Ci o teorie starożytnych astronautów przybywających z kosmosu którzy mieli te piramidy postawić , lub co najmniej zaprojektować i udzielić wsparcia technicznego. Do dziś nikt podobno nie byłby postawić niektórych piramid zwłaszcza tych z Ameryki Łacińskiej gdzie zdarzają się bloki ważące ileś tysięcy ton które ktoś w jakiś nieodgadniony sposób przytaszczył i jeszcze obrobił z dokładnością większa od lasera.
Największy Forumowy Maruda

Zagadka Piramid.

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 17:52
carlosbueno napisał(a):detektywmonk, myślałem że chodziło Ci o teorie starożytnych astronautów przybywających z kosmosu którzy mieli te piramidy postawić , lub co najmniej zaprojektować i udzielić wsparcia technicznego. Do dziś nikt podobno nie byłby postawić niektórych piramid zwłaszcza tych z Ameryki Łacińskiej gdzie zdarzają się bloki ważące ileś tysięcy ton które ktoś w jakiś nieodgadniony sposób przytaszczył i jeszcze obrobił z dokładnością większa od lasera.

Oto mi chodzi,gapa jestem.Bo zapomniałem napisać.Czy to prawda ? Cóż na to nie ma dowodów ?

Zagadka Piramid.

przez carlosbueno 05 lip 2014, 18:38
detektywmonk napisał(a):
carlosbueno napisał(a):detektywmonk, myślałem że chodziło Ci o teorie starożytnych astronautów przybywających z kosmosu którzy mieli te piramidy postawić , lub co najmniej zaprojektować i udzielić wsparcia technicznego. Do dziś nikt podobno nie byłby postawić niektórych piramid zwłaszcza tych z Ameryki Łacińskiej gdzie zdarzają się bloki ważące ileś tysięcy ton które ktoś w jakiś nieodgadniony sposób przytaszczył i jeszcze obrobił z dokładnością większa od lasera.

Oto mi chodzi,gapa jestem.Bo zapomniałem napisać.Czy to prawda ? Cóż na to nie ma dowodów ?

Zwolennicy tej teorii mają tych dowodów tysiące, wystarczy pooglądać filmiki na yuoutube. :mrgreen:
Ja też nie wykluczam że tak było, albo istniała jakaś wybitnie rozwinięta cywilizacja, która nagle zniknęła.
Największy Forumowy Maruda

Zagadka Piramid.

przez wiejskifilozof 05 lip 2014, 18:45
Też tak uważam,ktoś starszy od Egiptu o tysiące lat.

Zagadka Piramid.

przez Ferdynand k 05 lip 2014, 18:50
tu macie topic do tego zjawiska-paranormalne-t48070-56.html :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Zagadka Piramid.

przez Artemizja 05 lip 2014, 20:37
Odchodząc od teorii kosmitów, to ciekawy jest fakt, że piramidy odwzorowują układ gwiazd na długo sprzed szacowanego powstania piramid. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale jest to bodajże ponad dziesięć tysięcy lat. Jak dla mnie ciekawy jest również fakt, że głowa sfinksa jest tak "niepasująca" do reszty. Zwłaszcza pod względem rozmiaru. No i ślady na części sfinksa, które świadczą o tym, że budowla miała do czynienia z wodą. Zaciekle interesowałam się tym tematem jako dziecko. Było sporo teorii naukowych na ten temat, wiele domysłów mniej lub bardziej wiarygodnych, których teraz dokładnie nie pamiętam. Niemniej jednak temat jest ciekawy.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Zagadka Piramid.

przez wiejskifilozof 06 lip 2014, 09:56
Oczywiście nauka akademicka wie swoje,nie było żądnych cywilizacji.To bzdura.Ja jednak uważam,że nie tylko Egipcjanie maczali palce w budowę piramid.

Zagadka Piramid.

przez Artemizja 06 lip 2014, 11:43
detektywmonk, być może korzystali z dorobku cywilizacji, która była przed nimi, a o której nie wiemy? Trudno powiedzieć. To jest historia i to dawna historia. Wielu rzeczy można się domyślać, spekulować, ale jak było w rzeczywistości, to trudno sprecyzować.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Zagadka Piramid.

przez wiejskifilozof 06 lip 2014, 13:41
Jest taki pan Alan Alford,który twierdzi że już 100 tys,lat temu istniały na ziemi kopalnie.

Zagadka Piramid.

przez torres 11 lip 2014, 15:12
To jest oczywisty fakt, że istnieją inne cywilizacje w kosmosie i są od nas bardziej rozwinięte. My jesteśmy pewnie na szarym końcu i gówno wiemy. Tylko czy te cywilizacje rzeczywiście budowałyby u nas jakieś piramidy i jeśli tak to po co? Myślę, że to jakaś wskazówka dla nas, taki zegar odliczający czas do końca cywilizacji i to mogła zbudować poprzednia rozwinięta cywilizacja a niekoniecznie kosmici.

Zagadka Piramid.

przez Reiben 11 lip 2014, 15:32
A może jeszcze oczywista oczywistość, fakt to byś miał jakbyś mógł sobie w Internecie pooglądać na stronie NASA zdjęcie obcego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_Fermiego
Reiben

Sortuj wg