Kredyt studencki

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kredyt studencki

przez blah! 23 maja 2014, 20:21
Ucz sie dobrze, wez udzial w konkursie i wal po stypendium Wojewody/Ministra (zalezy w jakim miescie mieszkasz)ew. uczelmiane. Nie laduj sie w kredyty, polskie kredyty studenckie sa tylko z nazwy studenckie. Po prostu maja nizsze oprocentowanie ale splaca sie je na takich samych zasadach jak kazdy inny. Potem nie znajdziesz odpowiednio platnej pracy i bedzie placz ;).
blah!

Kredyt studencki

przez ( Dean )^2 23 maja 2014, 20:49
Haha:D

Stypendium ministra..to forum nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.

No nie jest to to samo..oprocentowanie jest bardzo niskie i spłata odroczona o dwa lata,to dużo.
Najgorszy jest wiatr.

Kredyt studencki

przez blah! 23 maja 2014, 20:55
A co dziwnego jest w tym stypendium? To po prosu to samo co stypendium wojewody tylko nie kazde miasto to ma i wtedy dostaje sie tylko z nazwy stypwndium ministra. Tak czy siak pieniadze z tego samego budzetu ida.

Te dwa lata to tylko wabik bo tak czy siak splacic trzeba.
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kredyt studencki

przez ( Dean )^2 23 maja 2014, 21:02
Stary,ja jestem na budownictwie,a nie jestem zbyt inteligenty i mam depresje..to bedzie cud jak ubije 4,0...
Najgorszy jest wiatr.

Kredyt studencki

przez blah! 23 maja 2014, 21:07
Jak juz to stara a wcale stara nie jestem ;).
No wiesz, woz albo przewoz, jesli nie masz kasy to sa dwa wyjscia albo znalezc doryecza prace i jechac na samych 2 albo spiac sie i dobic do tych 4-cos. Nie pamoetam ile tam na stypendium naukowe jest. Ale nia pakuj sie w zaden kredyt, jesli nie masz 100% pewnosci Tym bardziej budowlanka, teraz jest tak, ze to jest chwiejny rynek, dzis praca mose byc jutro nie bo Chinczycy przyjada. A troche o tym wiem ;). A na jakiej polibudzie studiujesz ?
blah!

Kredyt studencki

przez ala1983 23 maja 2014, 21:12
( Dean )^2, No ja wzięłam jak wróciłam po latach na studia, które zawsze chciałam mieć.
Musiałam znaleźć poręczycieli o wysokich dochodach, wtedy już łatwo poszło. Żyrantami byli mój ojciec i wujek. Wzięłam 18 tys. Co miesiąc dostawałam niecałe 600 zl, bo odciągali za prowadzenie konta.
Klepałam biedę na studiach, często musiałam pożyczać, bo nie starczało.
Zaraz po skończeniu studiów wyjechałam za granicę i spłaciłam ponad połowę, szybko i bez odsetek, resztę spłacił mi ojciec, bo zdrowie siadło. Jak będę miała to mu oddam, jak nie to nie, tak ustaliliśmy. Teraz mam inne wydatki i problemy, ale chciałabym mu w końcu oddać.
Gdybym miała normalnie spłacać i z odsetkami to bym spłacała przez 6 lat bodajże po 316 zł.
Nie polecam!
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Kredyt studencki

przez ( Dean )^2 23 maja 2014, 21:14
Nie chce rozbijać tematu bo jest o kredycie studenckim a nie o mnie,o mnie jest dość już tematów tutaj..lol..odeśle pw.

Czekam oczywiście na kolejne osoby które coś wiedzą w temacie:)
Najgorszy jest wiatr.

Kredyt studencki

przez ala1983 23 maja 2014, 21:14
A stypendium naukowe też miałam ale to grosze były..

Kredyt studencki

przez marimorena 23 maja 2014, 21:17
może spróbuj popytać na swojej uczelni. wiem tylko że na mojej załatwia się to całkiem łatwo i przyjemnie i nawet ludzie w nie-krytycznej sytuacji wzięli i są zadowoleni

Kredyt studencki

przez ( Dean )^2 23 maja 2014, 21:20
ala1983 napisał(a):( Dean )^2, No ja wzięłam jak wróciłam po latach na studia, które zawsze chciałam mieć.
Musiałam znaleźć poręczycieli o wysokich dochodach, wtedy już łatwo poszło. Żyrantami byli mój ojciec i wujek. Wzięłam 18 tys. Co miesiąc dostawałam niecałe 600 zl, bo odciągali za prowadzenie konta.
Klepałam biedę na studiach, często musiałam pożyczać, bo nie starczało.
Zaraz po skończeniu studiów wyjechałam za granicę i spłaciłam ponad połowę, szybko i bez odsetek, resztę spłacił mi ojciec, bo zdrowie siadło. Jak będę miała to mu oddam, jak nie to nie, tak ustaliliśmy. Teraz mam inne wydatki i problemy, ale chciałabym mu w końcu oddać.
Gdybym miała normalnie spłacać i z odsetkami to bym spłacała przez 6 lat bodajże po 316 zł.
Nie polecam!

Bardzo dziękuje za odpowiedź.Wziełaś dużo,ja planuje 8 tys w traszach po 400,ale właśnie nie mam żyrantów i nie wiem jak to będzie czy da się przez ten bank gospodarczy czy jak mu tam czy nie;/
Najgorszy jest wiatr.

Kredyt studencki

przez ala1983 23 maja 2014, 21:55
( Dean )^2, Wiele banków zrezygnowało z udzielania kredytów studenckich, zostały tylko nieliczne, ale nie wiem które, nie wgłebiałam się juz potem w temat.

Kredyt studencki

przez ( Dean )^2 24 maja 2014, 00:26
Chodzi mi o to że czytałem że jeśli nie masz odpowiedniego zabezpieczenie to jakiś państwowy bank,oczywiscie za odpowiednia opłatą zostaje twoim żyrantem i ta opcja cholernie mnie interesuje.
Najgorszy jest wiatr.

Kredyt studencki

przez ala1983 24 maja 2014, 15:02
( Dean )^2, No jest coś takiego, choć nie wiem czy przy studenckich.. najlepiej zapytaj u źródła, choć i tam ciężko. W moim banku kredytami studenckimi zajmowała się tylko jedna osoba, niezbyt pojęta w temacie, radziła się koleżanek z innego miasta, mimo, że sama dużą placówkę reprezentowała.

O kompetencje teraz ciężko..

Kredyt studencki

przez elo 24 maja 2014, 17:55
z tego co pamietam to z zaufanych bankow chyba tylko pko udzielalo tego kredytu i tam wlasnie go wzielam zakladajac przy tym nowe konto z ktorego i tak nie korzystam... na cala inzynierke to wyszlo z jakies 20 k

minusy:
- co miesiac kradna 1 % czyli otrzymujesz 594

plusy:
- moglam zmienic kierunek
- przy dziekance tez nie robili problemu
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400