Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez lunatic 05 cze 2014, 21:45
"Według Montgomerego i wsp. [16] efekt działania escitalopramu pojawia się już w pierwszym tygodniu leczenia. W opublikowanym przez tych autorów badaniu efekt
klinicznym escitalopramu obserwowano już po tygodniu podawania leku, podczas gdy nie był on w tym czasie widoczny w przypadku podawania citalopramu."
http://www.lundbeck.com/upload/pl/files ... ASRI_1.pdf

Esci spin-off

przez Gradrec 05 cze 2014, 23:31
Siema lunatic!

Esci spin-off

przez lunatic 05 cze 2014, 23:37
Czesc Gradrec
Czat jest, wskocz na chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez Gradrec 06 cze 2014, 00:16
Jaki czat? Czat czat? Nie mam namiaru na niego. Czat na forum? Bo ja wiem, czy chce wskakiwac. Nic madrego raczej nie powiem.

Przeczytalem ostatnie 10 stron. Nie bede odpowiadal na posty Fedrynanda. Ot co.

Esci spin-off

przez lunatic 06 cze 2014, 08:51
Gradrec
A co tam nowego słychać u Ciebie?

Esci spin-off

przez terminal 06 cze 2014, 08:59
Ma89 napisał(a):Ja niby mam F42.0 (albo F41.0) - co wizyta to nowa diagnoza. Czyli NN albo N. lękowa więc nie wiem jak z tym dawkowaniem i stosowaniem będzie, ale staram się nie wnikać za bardzo. Raczej też dłuższe.

Hmm u mnie to teraz tak wygląda, że mam czasami z raz na tydzień powiedzmy kilkugodzinne takie jakby napady nerwico-depresji, że najpierw natrętne myśli sie pojawiaja, potem lęki z nimi związane i taki ogólnie gorszy nastrój i analiza swojego stanu, takie poczucie doła, że na pewno taki humor już bedzie cały czas i nic sie nie zmieni. Obecnie przestałem się aż tak panicznie bać różnych chorób itp. obecnie boje sie samobójstwa i wszystkich rzeczy z tym związanych, czytać, słuchać, myśleć. Podobno to tylko natręctwa więc nie przejmuje mnie to na co dzień tylko w atakach. Nic to uzbrajam sie w cierpliwość póki co i wszystkim wam życze powodzenia.

Trzymaj się i nie czytaj osób które sieja defetyzm i wszystko wiedzą lepiej, nawet od lekarzy i producentów leków ;)
Mnie Mozarin wyleczył, jeśli będziesz chciał dowiedzieć się czegoś więcej to pytaj na prv, bo tu lepiej nic nie pisac, jakiś wyścig o to, kto ma dłuższego jest ;) ;)
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

Esci spin-off

przez lunatic 06 cze 2014, 09:07
terminal,
piszesz komus jakies rzeczy wziete z kosmosu ze na efekty musi czekac minimum pol roku i sie potem oburzasz

Esci spin-off

przez Lord Kapucyn 06 cze 2014, 09:37
terminal, Jest tylko jeden zasadniczy problem- cytowany przez lunatica fragment pochodzi ze strony internetowej duńskiego koncernu farmaceutycznego H.Lundbeck czyli firmy, która pierwotnie zsyntetyzowała w swoich laboratoriach escitalopram (substancję czynną m.in. Mozarinu) i wypuściła na rynek pierwszy, oryginalny lek z tym związkiem- Lexapro. Wpompowała miliardy dolarów na badania kliniczne i autoryzację. A to co Ty sobie szamiesz to "podróba" produkowana przez polską firmę farmaceutyczną, która jest owszem- równowartościowa, ale jej dopuszczenie na rynek nie opierało się na wieloletnich badaniach klinicznych tylko na wykonaniu badania biorównoważności(porównawczego względem preparatu oryginalnego- muszą zgadzać się parametry AUC, Cmax, tmax; dopuszczalne są pewne odchylenia od normy) i uzyskaniu zgody na "skopiowanie" leku po wygaśnięciu patentu dla Lundbeck. To tyle w kwestii zawierzania "producentom leków".

Garść faktów na temat escitalopramu(tylko najpierw sprawdź czym jest medline zanim zaczniesz załamywać wywodami o pseudo lekarzach):
- escitalopram osiąga stan stacjonarny w osoczu/surowicy krwi po 7 dniach regularnego zażywania; dla porównania fluoksetyna potrzebuje na to 30-60 dni;
- efekt terapeutyczny escitalopramu objawia się najszybciej spośród wszystkich SSRI;
- większość opracowań klinicznych dotyczących ogólnie SSRI (niesprecyzowane których) wskazuje na konieczność przyjmowania ich przez co najmniej około 8-12 tyg. czekając na efekt terapeutyczny(w tym sensie wzmianka z ulotki o 3 miesiącach=12 tygodniach nie rozmija się z prawdą)- może się on objawić wcześniej ,później albo... wcale
- escitalopram ma profil typowo przeciwlękowy
- escitalopram jest najbardziej selektywnym SSRI (wykazuje b.dużą selektywność blokowania białka SERT w stosunku do blokowania NET, DAT, pobudzania/blokowania przezeń receptorów- serotoninergicznych, dopaminergicznych, adrenergicznych, cholinergicznych muskarynowych, histaminowych itp.)- dużą selektywność oznacza lepszy profil tolerancji i mniej działań niepożądanych, ale niekiedy gorszą skuteczność w stosunku do leków mniej selektywnych
- escitalopram przyłącza się też do allosterycznej strony SERT(aczkolwiek 1000krotnie słabiej niż do głównej strony SERT), do allosterycznej strony przyłącza się też paroksetyna(np. Rexetin)- aczkolwiek terapeutyczna przydatność tego działania nie jest znana;
- escitalopram bazuje na wcześniejszym leku wyprodukowanym również przez H.Lundbeck- citalopramie. To co na rynku występuje pod nazwą "citalopram" to w istocie mieszanina racemiczna dwóch enancjomerów- R-citalopramu i S-citalopramu(escitalopramu) w stosunku 50%/50%- gdzie dawki referencyjne to 10-40mg. To co występuje jako "escitalopram" zawiera tylko S-citalopram w ilości 100%, przy czy dawki referencyjne obniżono o 1/2- od 5-20mg. Biegli w matematyce szybko wyliczą, że oba te leki zawierają identyczną dawkę S-citalopramu. Jednak w badaniach wykazano, że R-citalopram w jakiś sposób zakłóca działanie S-citalopramu ograniczając jego działanie przeciwlękowe. Z tego względu "escitalopram"(gdzie występuje tylko enancjomer- S-citalopram) powinien mieć teoretycznie lepszą skuteczność niż "citalopram", który jest racematem R-citalopramu/S-citalopramu.

Co do tego, że "stosowanie preparatu powinno być kontynuowane co najmniej przez 6 miesięcy po ustąpieniu objawów depresji" to jest to oczywiste, ale nie dotyczy to fazy farmakokinetycznej "onset of action" tylko etapu, gdy efekt terapeutyczny już się pojawił, ale wymaga dalszego stosowania leku, aby się utrwalił- bierze się wtedy dawkę podtrzymującą zwykle wynoszącą 1/2 dawki optymalnej. Wiele osób od razu jak im się trochę polepszy to pizga leki w kąt, bo w napływie chwilowego optymizmu wydaje im się, że poradzą już sobie bez leków. Niestety jest to kluczowy błąd, który wysoce prawdopodobnie zaowocuje nawrotem depresji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Esci spin-off

przez lunatic 06 cze 2014, 09:45
Dark Passenger,
ale nawet na tej ulotce Mozarinu nigdzie nie pisze o zadnym polrocznym czasie czekania na efekty

Esci spin-off

przez elmopl79 06 cze 2014, 11:57
Czesc Wszystkim
Co slychac?
Inez,Tojaaa,jak samopoczucie?

Lunatic
Czemu mialbys placic za recepty?
A podpisywales jakas listę obecności jak tam chodziles?

Esci spin-off

przez lunatic 06 cze 2014, 21:22
Elmopl
Juz zapłaciłem z głupoty, ale raczej bede to musieli zwrocic albo beda płacić kare bo gadałem z prawnikiem, nie podpisywałem zadnej listy

Esci spin-off

przez elmopl79 06 cze 2014, 22:30
Lunatic
To skoro nie podpisywakes żadnej listy ani odpowiedzialności materialnej,to mogli Ci naskoczyć.....Niepotrzebnie um cokolwiek placiles.

Esci spin-off

przez lunatic 06 cze 2014, 22:33
wiem ale dałem sie nastraszyc, strasznie sie wkurzyli i na mnie naskoczyli obracając wszystko do góry nogami ze to ja jeszcze powinienem im płącic za nauke i ze w ogole oni wszystko zrobili jak nalezy a tylko ja sprawiam problemy

Esci spin-off

przez inez3 06 cze 2014, 23:10
Siema ludzie! :)
U mnie ok. Jutro mam imprezę urodzinową choć urodziny były tydzień temu, ale 30-stke obchodzi się raz ;).
Co poza tym? W lipcu lecę na 2 tyg do US na wakacje. Obawiam się jak będzie chociaż lecę z rodzicami i kuzynka. Boję się podróżowania metrem i autokarami... Masakra, urlop to dla,mnie stres... Wszyscy się cieszą, a ja nie umiem.
Na terapii wyszło dużo rzeczy m.in. to jak bardzo bym chciała byc taka jak inni, jak czuje się przez to gorsza, że wydaje mi się, że ludzie normalni nie odczuwają jak ja, że się nie przejmują itd. Żałosne to wszystko... Mam nadzieję, że nad tym wszystkim będę umiała pracować...

Sortuj wg