Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez Ashleigh 26 kwi 2014, 21:02
W sumie nie jest tak goraco, jak sie wydaje. Jest caly rok slonce. Mieszkam w jednym z miast wchodzacych w sklad Johannesburga, na wysokosci 1700 m npm. Nie ma tropiklanego upalu, jest goraco, szczegolnie od pazdziernika, do marca, i powinno byc do kwietnia, jest potem jesien maj-czerwie i lipiec jest najzimniejszy-w nocy i ponizej zera, ale w dzien i 15 i 20 kilka na plusie, ale wiatry wieja zimne, i w cieniu mozna uswierknac i to niezle.
Nie mozna wjezdzac bez kontoli do zanych parkow, rezerwatow, ze wzgledu na ochrone zwierzat, a przede wszystkim ludzi.
Sa prywatne farmy, gdzie sie trzyma zwierzeta, a tam, gdzie dziko, nalezy wiedziec, zeby nie wlazic, gdzie nie potrzeba.Ale wszystko jest w sumie ogrodzone-czy rzadowe, czy prywatne.
Slonko swieci caly rok, a zima az do obrzydzenia, bo nie pada od maja do wrzesnia, pazdziernika, kiedy sie zaczyna wiosna.
Slonko pomaga na nastroje, na depresje...Powinnam tryskac zdrowiem, i w sumie tak jest.
Ale zycie na emigracji to nie jest tak normalnie. Samotnosc dokucza, wyobcowanie, a ze daleko do Polski, to sie nie lata tam, czesto. Nie bylam w kraju od 19 lat..
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Esci spin-off

przez makaka 26 kwi 2014, 21:08
a przyjmiecie i mnie do swojego grona, początkującą z esci i na razie strasznie wystraszoną, marudną i z wielką nerwicą lękową

Esci spin-off

przez Ashleigh 26 kwi 2014, 21:11
Nauczylam sie zyc sama, maz i dzieci-dwoje mieszka z nami jeszcze, dwoje na swoim-caly dzien sa poza domem.
Mam 4 psy i ogrod wielki, i wiele zainteresowan, wiele pracuje w domu. Wiecznie cos robie...robilam, bo teraz chodze jak spiaca dziumdzia-jak to moja mama mowi. Sadze, ze to przejdzie.
Teraz ze mna jest moja przyjaciolka, starsza pani, ktora nazywam ciocia, bo znamy sie wiele lat, a ona jest starsza pania.
Nie wiem, jak ja bym sama przezyla ten straszny okres, kiedy sie przeracalam. Leczylam sie na uszy, u naturalistow, i pieron wie, jeszcze gdzie. Az sama doszlam z moja nerwicowa historia zycia, ze to nerwica i dojrzewanie, czy tam przejrzewanie, jak roze jesienia :)

-- 26 kwi 2014, 21:12 --

makaka napisał(a):a przyjmiecie i mnie do swojego grona, początkującą z esci i na razie strasznie wystraszoną, marudną i z wielką nerwicą lękową

Myslisz, ze Ty jedna, i pierwsza i ostatatnia... :brawo: Wita Cie tez kolejna maruda...Niby ja.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez lunatic 26 kwi 2014, 21:15
Ashleigh napisał(a):Nauczylam sie zyc sama, maz i dzieci-dwoje mieszka z nami jeszcze, dwoje na swoim-caly dzien sa poza domem.

no to jak sama skoro z męzem i dziecmi?

Esci spin-off

przez Ashleigh 26 kwi 2014, 21:57
Wyobraz sobie, ze zyjesz bez rodziny od 20 lat. Mam rodzicow, mam siostre i brata itd.
Dzieci sa dorosle, owszem, ale dzieci to nie material na zwierzenia, przyjaciol potrzeba.
Jakos tak sie stalo, ze 3 moje przyjaciolki umarly na raka, a jedna mi zabili w zeszlym roku.
Tu wszedzie jest daleko, trzeba sie poruszac samochodem, do pracy sie jezdzi po 40 km, albo i wiecej.
Nie ma transportu publicznego. Zanim gdzies pojedziesz, mija pol dnia.
Zyje sie inaczej. Maz wraca z pracy i jest zmeczony, i pracuje caly rok, oprocz okresu Swiat B. bo wtedy cala RPA ma urlop.
Tak, wiec jestem ciagle sama.

Esci spin-off

przez elmopl79 26 kwi 2014, 22:01
Lunatic
Ha,ha,ha....masz poczucie humoru:)

Esci spin-off

przez Ashleigh 26 kwi 2014, 22:08
Moje psiska.

http://obrazki.elektroda.pl/2513372800_1398542545.jpg Chuck ( Norris) 1,5 roku.

http://obrazki.elektroda.pl/4251276900_1398542546.jpg Bruce ( Willis)-6 lat

http://obrazki.elektroda.pl/5588819100_1398542547.jpg Arnie ( Shwartzeneger) 10 lat

http://obrazki.elektroda.pl/4742572300_1398542549.jpg Jackie ( Chan)-4 lata

Moja kompania calodzienna. A, jak sluchaja co mowie-z uwaga. Nie opuszczaja mnie na chwile.

To jest bardzo dobry antydepresant. :yeah:

Esci spin-off

przez lunatic 26 kwi 2014, 22:12
Ashleigh,
zapomnialem Ci powiedziec, ze ta stronka po umieszczeniu 3 bezpłątnych zdjec jest płatna, pobiera potem chyba 3,99 za kazde dodane zdjecie, nie wiedzialem ze tyle bedziesz dawac

Esci spin-off

przez Luki_is_back 26 kwi 2014, 22:15
lunatic napisał(a):Ashleigh,
zapomnialem Ci powiedziec, ze ta stronka po umieszczeniu 3 bezpłątnych zdjec jest płatna, pobiera potem chyba 3,99 za kazde dodane zdjecie, nie wiedzialem ze tyle bedziesz dawac

Testujesz poczucie humoru Ashleigh?

Pieski ładne, ale do Arniego bym nie podszedł :)
Luki_is_back

Esci spin-off

przez lunatic 26 kwi 2014, 22:18
Ashleigh,
zartuje, nie jest płatna

Esci spin-off

przez Ashleigh 26 kwi 2014, 22:21
Jak mi sciagna pieniadze za te zdjecia?
Nie wiedzialam, ze platne to.
Juz nie bede przesylac, bo Was i tak zanudze.

Arnie, to jest taki pieszczoch, ma takie oczeta, ktore mowia, ze kochaja pania, wszystkich.
Taki ciapciak, ale przy bramie wyglada groznie, bo co przy bramie to jego. Wejsc na posesje sie wejdzie, ale z wyjsciem, czy wyjechaniem samochodem jest problem.
Szkolony, jakby co-powiem-zostaw i zostawia, z tym, co ma wlasnie w mordzie... :)))

-- 26 kwi 2014, 22:23 --

Wiedzialam, ze zartujesz, bo nawet mozliwosci nie byloby jak.
Nie chca mi przysylac ksiazek za pieniadze z ksiegarni wysylkowych.

Dobra, juz nie bede wklejala zdjec...:)))

Esci spin-off

przez lunatic 26 kwi 2014, 22:25
Ashleigh napisał(a):Dobra, juz nie bede wklejala zdjec...:)))

heh nie o to mi chodziło, czasem mam jakies glupkowate zarty i tyle, specjalnie dalem Ci link to wklejaj ile chcesz, psy mi sie tylko srednio kojarza bo mnie jeden w jeszcze wieksza nerwice kiedys wpedził i moze stad mi sie tak napisało

Esci spin-off

przez Luki_is_back 26 kwi 2014, 22:25
Ashleigh
Śmiało dawaj więcej fotek, czekam dziś na boks do północy, to będzie czym zająć czas.
Ja jako właściciel kociaka mam respekt do psów, szczególnie takich dużych jak Arni, ale jak mówisz, że by wypluł palucha, gdyby mi go odgryzł, to już mniej się boję :)
Luki_is_back

Esci spin-off

przez Ashleigh 26 kwi 2014, 22:31
No, ostatnie zdjecie-Arniusia-Buba go nazywam.
Czy te oczy moga klamac?! :))

http://obrazki.elektroda.pl/5162683200_1398544018.jpg

Bierze sie go za morduchne z dwu stron i sie rekami go targa, a on to lubi.
Jak sie go drapie na glowie pomiedzy uszami, to usypia. Siada sobie naprzeciw Ciebie i kaze sie glaskac, i tak moze godzinami. Nie ma zamiaru gryzc... :brawo:

Sortuj wg