Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez Tojaaa 19 maja 2014, 18:29
warrior11, przez 3 miesiące wcinalam magnez, potas tez - miałam lek kalydum albo coś takiego, więc chyba niedoborow nie mam. Myśle ze to od paro

Esci spin-off

przez lunatic 19 maja 2014, 21:24
nie ma sensu robic badania magnezu bo wynik badania z krwi nie świadczy o poziomie magnezu w organizmie i prawidłowy poziom nie wyklucza niedoboru ,trzeba by zrobić w płynie wewnątrzkomórkowym, nie wiem czy to w ogole jest w Polsce dostępne

-- 19 maja 2014, 20:51 --

inez3 napisał(a):lunatic, czyli co, piłeś w miarę normalnie? Też mi lekarz mówił, że większego wpływu nie ma, ewentualnie moze trochę osłabić działanie. Ja jeszcze biorę Lamitrin... Nie chodzi mi o zalanie się w trupa, ale o wypicie powiedzmy 2 piwek.

Tak, normalnie, chociaz tak do konca to nienormalnie ale normalnie w sensie przy lekach, co do Lamitrinu to akutar nie wiem jak sie do niego ma alkohol, trzebaby poczytac gdzies
przy niektórych lekach to mi nawet alkohol eliminował ich skutki uboczne, no ale to sie nie tyczy SSRI
generalnie trzeba z tym uwazac, nie chodzi o interakcje z lekami tylko o sam fakt picia, szczegolnie u osob znerwicowanych gdzie alkohol przynosi ulge, ja kiedys przesadzilem i od tamtego czasu w ogole nic nie pije, na szczescie mi tego nie brakuje

Esci spin-off

przez inez3 20 maja 2014, 08:35
Tojaaa, a jak ty się miewasz? Idzie ku lepszemu?

Co do magnezu to też powinnam go brac, bo piję dużo kawy i często jestem zmęczona. Niestety ja mam tak, że nigdy dłużej niż miesiąc go nie brałam. Zazwyczaj zapominam ;).

Co do alko to już sama nie wiem. Póki co ograniczam się do piwka, ewentualnie 2. Wódki się boję, nawet w drinki...

Co do zagrożenia alko wśród nerwicowcow. Może niektórych uspokaja, ja natomiast nie lubię tracić kontroli i nie lubię się zle czuć, więc większe ilości u mnie nie wchodzą w grę. Dodatkowo mój tata jest niepijacym alkoholikiem i to też ma pewnie wpływ na moje spojrzenie na alko.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez lunatic 20 maja 2014, 21:32
Elmopl
Gdzie tak wybyłaś?

Esci spin-off

przez elmopl79 20 maja 2014, 22:52
Juz jestem Lunatic
Co u Ciebie?

Dziewczyny jak sie czujecie?

Esci spin-off

przez lunatic 20 maja 2014, 23:00
u mnie w jeden dzień lepiej a w drugi gorzej, problemy z koncentracją dają mi w kość, dziwne ze raz są a raz nie, nie moge dojść od czego to, tzn wiem ze od stanów lękowych ale nie wiem czemu raz jest z tym dobrze a raz źle

-- 20 maja 2014, 22:06 --

w jeden dzień jak było kiepsko pod tym względem potrafiłem zrobić kilka błędów i sobie tylko kłopotów narobiłem, z tego co zauważyłemzadne suplementy podnoszące koncentracje na to nie działają jezeli przyczyną jest nerwica :pirate:

Esci spin-off

przez elmopl79 20 maja 2014, 23:42
No ja u siebie tez zauwazylam okropne dziury w koncentracji....
ale to zaczelo sie przed lekami....jak pracowalam....byly dni,ze ktos cos do mnie mówil,a ja patrzylam na ta osobę i nie wiedzialam o co jej chodzi....albo ktos kazal mi cos zrobić,a ja w danej chwili bylam zajęta czymś innym,a kiedy skonczylam,to zastanawialam sie co tez ta osoba chciala idę mnie....Normalnie pustka,dziura w glowie.....Ale nie zawsze tak bylo,bo czasami mialam takiego Powera,ze nadrabialam robote za wszystkich....tez nie wiem czemu to tak jest,ze jednego dnia moglam góry przenosić a drugiego totalny debil....

Esci spin-off

przez inez3 21 maja 2014, 14:10
elmopl79, jak się czuje? chyba dobrze. Od jakichś 2 tyg. mam jakby lekki zjazd tzn. częściej mysle o nerwicy. Zaczeło się od tego jak kupiłam zamiennik Lamitrinu i jakoś się tym przejęłam. Tak poza tym jest ok. Jestem bardzo aktywna, fitness kilka razy w tygodniu, więc chyba nie jest źle ;).

W weekend jadę do koleżanki na działkę. Trochę się obawiam, bo to mój pierwszy wyjazd w nowe miejsce od dawna. Niby tylko jedna noc, ale jakiś niepokój jest.

Esci spin-off

przez elmopl79 21 maja 2014, 14:37
Inez
No wlasnie niby jest dobrze ale jednak jest to....ale
Dziwne to dzialanie leku,takie jak na pól gwizdka....takie mam wrażenie.

Esci spin-off

przez inez3 21 maja 2014, 15:43
elmopl79, wiesz, lek wszystkiego nie załatwi za nas... Reszta to nasza robota. Tak jak mówię, ja się czuję ogólnie dobrze i robię wszystko normalnie. Ten cały zjazd może miec różne przyczyny, chociażby pogoda, która ostatnio szaleje. Nie wszystko podpinam pod działanie leku.

Esci spin-off

przez elmopl79 21 maja 2014, 16:23
Inez
Tak,to prawda,trzeba dużo samemu pracować nad sobą....

Esci spin-off

przez Tojaaa 21 maja 2014, 18:13
Cześć dziewczyny i chłopaki. U mnie krok w przód, potem dwa w tył. W zasadzie be zmian. Jakoś dzialam i żyje, ale dalej bez energii, chęci, jest mi złe i smutno. Wczoraj wieczorem dopadł mnie przed zasnieciem jakiś niepokój. Poranki chyba trochę lepsze, choć nadal ze spieciem. No i tyle. Dzień mija za dniem.

Esci spin-off

przez krista 21 maja 2014, 20:26
Czesc wszystkim
Dawno się nie odzywałam ale jakoś nie miałam czasu.
U mnie nadal brak stabilizacji, ciągle huśtawka walka dobra ze złem nie radze sobie z problemami wszystko widzę w czarnych barwach, a to nie pomaga w leczeniu nerwicy. Za kilka dni minie ósmy miesiąc na Elicea i nie wyobrażam sobie żebym mogła w najbliższym czasie lek odstawić.

Esci spin-off

przez Gradrec 22 maja 2014, 00:27
Jesli 8 miesiecy i dalej dupa zbita, to chyba czas na zmiane leku?

Sortuj wg