Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez devnull 18 paź 2014, 21:03
DEL
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Esci spin-off

przez lunatic 18 paź 2014, 21:10
devnull napisał(a):DEL

?

Esci spin-off

przez devnull 18 paź 2014, 21:14
Nie macie czasem takiego przekonania, że choroba tak bardzo Was ograniczyła,
że gdyby nie ona, bylibyście kimś wielkim/wybitnym ? tzn. jakimś człowiekiem,
który ma "wizję", tzn. wielki potencjał, ja czasem gdy rozmyślam mam tak
niesamowite pomysły, że nadawałyby się na doskonały scenariusz jakiegoś filmu,
ale być może to złudzenie, bo wszelkie moje zdolności poszły w piach, na własnej skórze
odczuwam jak ten kraj dewastuje ludzi słabych i jednocześnie biednych,
kłody pod nogi, największym wrogiem dla człowieka jest jego system nerwowy.

właśnie wróciłem do domu, wyszedłem zjeść kebab z promocji za 7zł i jest
to największa przyjemność na jaką moge sobie pozwolić.

jestem wychowany na żula, kloszarda.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez Ashleigh 18 paź 2014, 21:17
Lunatic, kiedy ostatni raz wziales lek, przez powiedzmy miesiac czasu?

Przeciez kazdy z nas mial na poczatku efekty uboczne, koszmarne, ktore przechodza predzej czy pozniej.
Nie ma lekow, ktore nie daja obokow.

Jak wzielam esci 5 mg, to po scianach chodzilam, nosilo mnie tak, ze myslalam, ze zaczne biegac wkoko.
Ziewanie, zacisk zebow, szum w uszach, sennosc nie do opanowania. Lenistwo takie, ze ugotowanie obiadu bylo wyzwaniem, jakby sie nosilo doslownie kamien na plecy, jakby ktos nogi spetaal. Telepalam sie w kuchni, jak pijana. Brak skupienia byl. Meka. I sama bylam, bo wszyscy pracuja. Minelo. Do tego jeszcze krwotoki, bole glowy. Minelo. Wiedzialam, ze te leki to jedyny ratunek dla mnie.
Wierz mi, ze nie jestem typowa kobieta, jestem tez inna, ktora nie wszystko rozumie, i nie zawsze jest rozumiana, ale tak ma byc. Nie jest to koniecc swiata.

Lunatic, Ty sie musisz leczyc, isc na terapie. Nie nadajesz sie w tym stanie do pracy.
Za duzy stres, jestes chory i musisz najpierw zajac sie leczeniem, bo bedziesz sie tak bujal nastepne 10 lat i tak minie mlodosc.

-- 18 paź 2014, 21:21 --

devnull napisał(a):Nie macie czasem takiego przekonania, że choroba tak bardzo Was ograniczyła,
że gdyby nie ona, bylibyście kimś wielkim/wybitnym ? tzn. jakimś człowiekiem,
który ma "wizję", tzn. wielki potencjał, ja czasem gdy rozmyślam mam tak
niesamowite pomysły, że nadawałyby się na doskonały scenariusz jakiegoś filmu,
ale być może to złudzenie, bo wszelkie moje zdolności poszły w piach, na własnej skórze
odczuwam jak ten kraj dewastuje ludzi słabych i jednocześnie biednych,
kłody pod nogi, największym wrogiem dla człowieka jest jego system nerwowy.

właśnie wróciłem do domu, wyszedłem zjeść kebab z promocji za 7zł i jest
to największa przyjemność na jaką moge sobie pozwolić.

jestem wychowany na żula, kloszarda.

Dokladnie tak jest i ze mna, ale ze wzgledu na wiek wszystko sie wyciszylo.
Kiedy bylam mlodziutka, tak to wygladalo.....ale mialam i mam 4 dzieci, wiec sie czlowiek musial pozbierac i zajac praca.
Czasami mi sie wydaje, ze najszczesliwasza bede na stare lata, jak zamieszkam na ulicy i bede bezdomna :)

-- 18 paź 2014, 21:35 --

Nie zawsze, piszac do osoby o swoich dolegliwosciach czlowiek kieruje sie egoizmem.
Raczej doswiadczeniem.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Esci spin-off

przez elmopl79 18 paź 2014, 22:59
Lunatic
Autor,czyli Gradrec,dostal ode mnie"pochwaly",dla podejscia do swojej"choroby",nie pisalam,ze bije brawa,ze trzeba nakopać Ci do dupy.....
Rozumiem Cię doskonale,nawet nie wiesz ile mamy wspolnego!!!
Tylko Ty za bardzo jestes zamkniety w tej "chorobie".....nie będę juz dyskutowala na ten temat.
Prawda jest jak dupa,kazdy ma swoją....wiec ja juz sie nie wypowiadam,bo szkoda sie"produkować" o mozna na dodatek byc źle zrozumianym....

Esci spin-off

przez inez3 19 paź 2014, 10:42
Z wszystkimi radami dla luntica trzeba poczekać aż przejdą skutki uboczne leku. Jak się poczuje fizycznie lepiej to moze zacząć pracę nad sobą. Inaczej nie ma opcji. Tyle w temacie.

Esci spin-off

przez Tojaaa 19 paź 2014, 11:55
inez3, jak wczorajszy wieczór? Znalazłaś męża? :D

Esci spin-off

przez inez3 19 paź 2014, 15:19
Tojaaa, znajomi się wykruszyli, a inni nie chcieli, więc była posiadówka w domu :).

Esci spin-off

przez lunatic 19 paź 2014, 15:30
Ashleigh,
masz racje, niestety, we wtorek jak pojde do lekarza na 90% dostane skierowanie na oddział, praca w takim stanie jest niemozliwa, to co sie u mnie dzieje ostatnimi dniami przypomina horror sprzed 10 lat jak to wszystko sie zaczęło

Esci spin-off

przez elmopl79 19 paź 2014, 15:53
Lunatic
A Ty jak to widzisz,chcesz isc na oddzial?

Esci spin-off

przez lunatic 19 paź 2014, 16:04
to nie ma nic do rzeczy czy chce czy nie chce, od kilku dni nie jestem w stanie wyjsc z domu, codziennie musze łykac benzo od których nie wiem czy sie nie uzaleznie w koncu, jak pojde to w oczach rodziny zrobie z siebie ponownie wariata z ktorego beda drwiny i niezrozumienie, jak nie pojde a mi sie taki stan utrzyma to i tak w koncu tam wyląduje albo sie skonczy jeszcze gorzej, dzisiejszy atak lęku i rozpaczy był nie do wytrzymania, w takim stanie ktorego nie mozna znieść przez głwoe przebiega tylko jedna myśl, zeby to zakonczyc raz na zawsze

-- 19 paź 2014, 15:37 --

jak sie troche uspokoilem biore tez pod uwage to co mi pisałaś wcześniej, bo widze jak to miejsce u mnie mnie wykancza z kazdym dniem coraz bardziej

Esci spin-off

przez Ashleigh 19 paź 2014, 18:13
lunatic napisał(a):Ashleigh,
masz racje, niestety, we wtorek jak pojde do lekarza na 90% dostane skierowanie na oddział, praca w takim stanie jest niemozliwa, to co sie u mnie dzieje ostatnimi dniami przypomina horror sprzed 10 lat jak to wszystko sie zaczęło

Nie-niestety. Nie chodzi, kto ma racje.
Dobrze, ze wreszcie idziesz sie leczyc. Tylko teraz masz zaufac lekarzom, chodzic na terapie i siedziec tam na oddziale, az Ci sie znudzi, czyli najmniej za 6 tyg. Powodzenia zycze i wiem, ze jak zrobisz sobie zalozenie, ze nie Ty jestes lekarzem i zaufasz ludziom, ktorzy beda Ci pomgac, to wyjdziesz na prosta i bedziesz inaczej myslal.
Naprawde zycia szkoda na takie zycie w rozpaczy.

Niech Cie Bog ma w opiece. Pamietaj....
Jak sie lepiej poczujesz, to dalej sluchaj ludzi na oddziale, a nie swojej intuicji i wiedzy-bo to nie pracuje nic a nic.

Pozdrawiam dziewczyny! :papa:
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Esci spin-off

przez inez3 19 paź 2014, 21:38
lunatic, ja bralam benzo chyba przez miesiąc i nic się nie stało. Dobrze, że idziesz do lekarza moze on coś poradzi. Szkoda, że nie masz wsparcia w rodzinie, to by było pomocne. Jak staniesz trochę na nogi musisz coś zmienić i iść do przodu. Wiem, że się uda. Nie ma sytuacji bez wyjścia.

Esci spin-off

przez lunatic 19 paź 2014, 22:04
a jakie brałaś? bo rozne mają rozny potencjał uzależniający, ja mam niestety te co mają go dużego, a cholernie sie tego boje bo juz to kiedyś przerabialem, uzależnienie, byl dzien po dniu z napadem tylko dlatego ze brakowało leku w organiźmie i tolerancja szybko rosła ze małe dawki juz nie wystarczały

Sortuj wg