Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez Gradrec 12 paź 2014, 18:11
Wiesz co... Nie pobudza, ani nie zamula ale oddal mi w miare aktywne rzycie. Jeszcze nie jestem na etapie, ze pracuje, widuje sie ze znajomymi i mam z powrotem swoje zycie sprzed dwoch lat ale jest o niebo lepiej po terapii. Leki traktuje tylko raczej jako przeciwlekowe, a glowny cel to pracowac nad samym soba i brnac do przodu. Depresja raczej tez w mniejszym stopniu sie utrzymuje ale nie widze wszystkiego w czarnych kolorach juz.

Obecnie malymi kroczkami wracam do "zywych", zaczalem wychodzic na spacery samemu, kolega mnie z chaty dzisiaj wyciagnal na spacer, na ktory w zyciu bym te pare miesiecy temu nie wyszedl. Niedlugo mam sie zamiar zapisac na basen, bo moja kondycja jest w zaplakanym stanie.

Troche samotny sie czuje ale na pewno nie na tyle, zeby plakac nad samym soba. Jest na pewno i na prawde lepiej, niz bylo, gdy plakalem na forum o atakach paniki te 8-9 miesiecy temu. Ataku paniki nie mialem od wielu miesiecy (/cenzura/ go mac na szczescie, tfu tfu nie zapeszac).
Ostatnio edytowano 12 paź 2014, 18:14 przez Gradrec, łącznie edytowano 1 raz

Esci spin-off

przez lunatic 12 paź 2014, 18:14
czyli to co było kiedyś u mnie, działanie neutralne, przynajmniej na 10mg, tą terapie juz skonczyłeś?

Esci spin-off

przez Gradrec 12 paź 2014, 18:17
lunatic napisał(a):czyli to co było kiedyś u mnie, działanie neutralne, przynajmniej na 10mg, tą terapie juz skonczyłeś?

Tak. Ale nie z NFZ w szpitalu. Poszedlem prywatnie do specjalistki, ktora sie tym zajmuje i ma ogromne doswiadczenie. Matka mi ja wyszukala gdzies i za szmaty do niej zaniosla.

-- 12 paź 2014, 17:19 --

PS terapia poznawczo behawioralna chyba sie to nazywa. W dupie mam nazwe, chcialem efekt terapii, a nie zapoznawac sie z poprawnym nazewnictwem.

-- 12 paź 2014, 17:24 --

Swoja droga, odnosze wrazenie, ze co raz wiecej ludzi "popierdala". Ostatnio moja kolezanka rowniez zaczela sie leczyc. Ma o tyle latwiej, ze ma pojeba w swoim gronie, ktory zawsze jej posluzy jakas rada na zywo i wytlumaczy pewne kwestie bez potrzeby szukania oparcia na forach internetowych. Ja tak nie mialem, mialem to forum :D I w cholere wiedzy z niego wynioslem. Staram sie jej pomoc ale jest zamknieta, nie dzieli sie tym, co czuje, a ja nie naciskam bo tez do konca nie chce sie na sile wpierdalac w jej zycie.

-- 12 paź 2014, 17:29 --

Kurde, chyba przeklenstwa przestalybyc cenzurowane z automatu. Przepraszam za ubogi jezyk.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez lunatic 12 paź 2014, 18:32
to jest wlasnie kluczowa kwestia czy ktos z rodziny czy innych z otoczenia zrozumie co Ci jest czy bedzie Cie jeszcze za to krytykowal ze cos Ci jest i dogryzal z tego powodu, do dzis mam w pamieci słowa księdza ze szpitala w ktorym bylem jak do niego poszedłęm po wsparcie bo podczas mojego pobytu tam akurat dziewczyna mi oznajmila ze juz ma mnie dosc, chyba przez to ze ciagle coś mi dolegało, a on na to "co to w takim razie jest za milość", a mimo to jak mialem obsesje na jej punkcie to ją mam dalej :pirate:

Esci spin-off

przez Gradrec 12 paź 2014, 18:39
Z rodziny nikt nie rozumie mojego stanu. Dziewczyne tez nie rozumiala, dlatego po prawie 5 latach zwiazku sie rozstalismy (ale z mojej inicjatywy).

A co do Ciebie - bedzie nastepna. Tylko sie wez za siebie, zamiast sie nad soba uzalac. Psychiatra nie jestem ale z tego, co wyczytalem na tym forum nie mozesz wrocic do siebie, bo ja dalej kochasz. Zaden psychotrop Ci tu nie pomoze, tylko i wylacznie terapia.

Oczywiscie nie odbierz brutalnie mojego posta, bo jak juz wspomnialem, specjalista nie jestem i po postach w wirtualnym swiecie tez nielatwo rozgryzc czlowieka.

-- 12 paź 2014, 17:51 --

To nie jest porada psychologiczna, tylko zwykly domysl. Moj punkt widzenia na temat Twojej osoby po tym, co tutaj piszesz. Oczywiscie moge sie mylic. No offence! <3

Esci spin-off

przez lunatic 12 paź 2014, 18:56
Gradrec,
wlasnie mialem o to zapytac czy Twoja dziewczyna to rozumie czy nie, z drugiej strony to tez nie jest takie łątwe do pojecia, echhh ciezki temat, sam nie wiem czy bym zrozumial jakby mnie to nie spotkało
nie wiem czy ją kocham, na pewno mam na jej puknkcie obsesje i upatruje w niej jedyną dziewczyne na tym świecie

Esci spin-off

przez Gradrec 12 paź 2014, 19:01
Psychotropy Ci w tym kierunku na pewno nie pomoga.

Esci spin-off

przez lunatic 12 paź 2014, 19:04
częściowo pomagają, paroksetyna tłumi obsesje i inne rozne myśli, zresztą czego ona nie tłumi, nie zlikwiduje tego ale stłumi tak ze odczuwanie tęsknoty itp jest zmniejszone, przynajmniej troche

-- 12 paź 2014, 18:11 --

Gradrec,
podczas terapii miales zakaz przebywania na forum? :mrgreen:

Esci spin-off

przez Gradrec 12 paź 2014, 19:12
Ja tesknoty nie odczuwam kompletnie. Relacja jest dla mnie martwa. Odczuwam uczucia w stylu wspomnienia, smutek ale nie tesknie. Oczywiscie na kazdego dziala inaczej kazdy pychotrop, natomiast, zmiast chwytac sie brzytwy i probowac kazdego leku (zreszta jesli dobrze pamietam sam je sobie dozujesz jak kretyn), nalezy poddac sie terapii.

Esci spin-off

przez lunatic 12 paź 2014, 19:40
nie chce mi sie wnikać w to czy sam dozuje czy nie dozuje, czy mam własna fabryke psychotropów i robie je na własne potrzeby czy nie robie bo juz mnie troche meczą te ciągłe uwagi

Esci spin-off

przez Gradrec 12 paź 2014, 19:51
:>

Esci spin-off

przez Tojaaa 12 paź 2014, 19:56
Gradrec, ty wciąż na 10 mg paro?

Esci spin-off

przez lunatic 12 paź 2014, 20:50
sam sobie dozuje pewnie ile mu sie podoba a mowi na innych :D

Esci spin-off

przez Tojaaa 12 paź 2014, 22:03
Dawka jak placebo