Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez Tojaaa 17 wrz 2014, 07:16
inez3, cześć kochana
Wczoraj miałam nawet fajny dzień, taki w miarę spokojny. Dzis juz tak sobie, ale nie zapeszam. Wczoraj byłam umówiona na tel z moja dr i ta miała wciąż zajęte czyli włączyła profil bujajcie wszyscy. No i wkurzylam sie, nieladnie

Esci spin-off

przez lunatic 17 wrz 2014, 09:23
źle :(

Esci spin-off

przez inez3 17 wrz 2014, 10:49
lunatic, ale co się dzieje?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez lunatic 17 wrz 2014, 11:00
inez3,
no ta sertralina, zwiększyla stany lękowe, słaby jestem i zmęczony, nie mam na nic siły, wczoraj mialem byc na rozmowie o prace i nie dałem rady, najgorsze jest to ze nie mam mozliwosci przeczekania tego złego samopoczucia bo musze załatwiac cos z pracą, a w takim stanie to nawet nie mam siły wstac z lozka

-- 17 wrz 2014, 19:00 --

byłem u lekarza, sytuacja jest taka ze nikt nie wie co robic i chyba z tego nigdy nie wyjde :cry:
lekarz jak zobaczyl liste leków jakie bralem i jak działały to stwierdzil ze leki mi nie pomoga i odesłał na psychoterapie, sertralina do odstawki, chciał coś kombinować ze starymi lekami które mają mase działań ubocznych, tak naprawde to w ogole nie wiedzial co dalej z lekami u mnie zrobic, szukal tylko leku ktorego nie bralem zeby mogl zapisac na chybil trafil a ze z nowych nie znalazł to myslal nad starymi, w ostatecznosci po mojej sugestii dał jednak inny lek przeciwlękowy nie dzialajacy antydepresyjnie i tyle

-- 17 wrz 2014, 20:30 --

popieprzone są te leki, ja juz nie mam siły, po leku przeciwlękowym atak paniki, wizyta na nic i kolejny lek odpada, chyba mnie sam diabeł podkusił zeby odstawiać paro bo to co sie dzieje na innych lekach przechodzi ludzkie pojęcie

Esci spin-off

przez inez3 18 wrz 2014, 05:07
lunatic, ze przecież wiesz, że wszystkie leki na początku potęgują stany lękowe. Musisz to przetrwać. Co do terapii to też uważam, że w Twojej sytuacji jest wskazana.

Ja natomiast zauważyłam, że od czasu tej akcji w niedzielę czuję się gorzej. Jakaś taka poddenerwowana jestem i wracają wspomnienia początków nerwicy, drżą mi ręce trochę... Może wystraszyłam się w tą niedzielę i stąd to wszystko? Drugi tdzien biorę 75 mg Lamitrinu zamiast 100 mg, ale chyba reakcja nie byłaby aż taka...

Esci spin-off

przez elmopl79 18 wrz 2014, 11:49
Lunatic
Po co bierzesz sertealine,skoro pisales,ze ona daje u ciebie jakas alergie?!
Poza tym wiesz dobrze,ze na tych lekach jest na poczatku źle....to,ze kiedyś tak nie dzialaly na ciebie,to nie znaczy,ze teraz tez tak będzie.....

Inez
Z pewnością to co sie wydarzylo moglo wplynac na pogorszenie samopoczucia Poza tym okres tez wplywa niestety na nasze samopoczucie.....u mnie jest rak,ze dwa,trzy dni przed spada samopoczucie i czuje sie jak w jakims dolki,myśli wracaja,analiza.....
Poza tym jak bralam hormon czulam sie bardzo dobrze,a jak go odstawilam,to pojawil sie okropny dol....Moja dr kazala zbadać hormony,bo prawdopodobnie to ich brak wpycha mnie w dolki,stany beznadziejne i nic mi sie nie chce....ech,baba byc.....

Esci spin-off

przez inez3 18 wrz 2014, 13:06
elmopl79, no wiem, że mogło. Co do okresu to już dzień nr 4, więc powinno byc lepiej. Ja natomiast jestem cała spięta, może tragedii nie ma, ale to troche wkurzające.
Zamiast tak się czuć to powinnam się cieszyć, wczoraj był mój ostatni dzień pracy, do końca miesiąca jestem na urlopie, a od 1.10 zaczynam nową pracę - dużo lepsza kasa, fajne obowiązki... Skąd ten stres? Jutro mam wizytę u psychologa, więc będzie o czym rozmawiać.

Esci spin-off

przez Tojaaa 18 wrz 2014, 15:04
Inez, zazdroszczę urlopu, super
Ja mam w pon iść na rozmowę dopsychiloga i od środy chyba wejdę do grupy terapeutycznej , terapia ma trwać 10 miesięcy, juz sie ciesze

Esci spin-off

przez inez3 18 wrz 2014, 16:40
Tojaaa, no to super, mam nadzieję, że teraz będzie już z górki :). Ja się nie moge doczekać jutrzejszej mojej sesji, bo bym chciała wiedzieć co się ze mną dzieje, a raczej popracować nad tym.
Poza tym czeka mnie jutro aż 4 h badań - medycyna pracy. Masakra jakaś ;).

Esci spin-off

przez lunatic 18 wrz 2014, 18:56
a co to za terapia, grupowa jakaś? z NFZ czy prywatna?

Esci spin-off

przez elmopl79 19 wrz 2014, 10:00
Lunatic
Ja tez uczestniczylam q terapii grupowej....Wszystko zależy jak i przez kogo jest prowadzona....
Bo ja chodziłam codziennie.Fajna sprawa,bo na takiej terapii dowiadujesz sie,ze ludzie mają podobne problemy,niektorzy nawet i gorsze,no i mozna wyciągnąć"cos"dla siebie,tzn.jak sobie z tym wszystkim radzić...
A nie miales czegos takiego na oddziale?

Potem mialam isc również na terapie grupowa,ktora prowadzimy re same panue,ale terapia byla raz w tygodniu i....bylam tam ze dwa razy.I to okropnie mi sue nie podobalo,bo praktycznie byly tam same dziewczyny,które wręcz sie podnuecaly,ze uczestniczą w terapii,mówiąc co chwile jak to sie okropnie cieszą,ze tu są i jak one kochaja nas wszystkich.....no i w tamtym momencie wydali mi sie to wręcz sztuczne i nienormalne,bo pierdzielily takie glupoty,w ogóle nie na temat.A panie psycholog w ogóle w tym nie uczestniczyly,nic sie nie odzywaly.....

A mam pytanie.Czy ktos biorąc leki byl u stimatologa?Chodzi mi o znieczulenue.Czy mozna je stosować biorąc antydepresanty?
Wlasnie suw wybieram do dentysty,a nie siądę na fotel bez znueczulenia:)
Co prawda ostatnio pani dentystka robila mi zęba "na żywo",no ale tak sie strwsieakam,ze aż bylam cala mokra:)brrr....

Esci spin-off

przez lunatic 19 wrz 2014, 10:15
byłem na terapii grupowej prywatnie dawno temu i potem byłem na oddziale, nic mi to nie dało, to jest liźniecie problemu i nic poza tym, musiałbym isc na jakąś bardziej intensywną terapie po kilka godzin codziennie ale to wyklucza sie z pracą i tak to wygląda ze nie dam rady czegoś takiego załatwić bo codziennie słysze w domu ze praca mam załątwić natychmiast, wszystko zmierzało ku stabilizacji jak ostatnio pracowałem no ale ze mialem takiego pecha to znow wszystko zaczyna sie od początku, u mnie w domu nikogo nie obchodzi ze ja mam z czymś problemy, jakbym mial jakiś czas w ktorym moglbym sie skupic na leczeniu to moze by to wyglądało inaczej, zreszta sam nawaliłem, bo kilka lat temu jak mialem na to pieniadze i możliwość to traciłem po kolei pieniadze na oszustów którzy mieli mi pomoc, a wtedy mogłem sie wyprowadzić i znaleźć w spokoju prace i terapie i zawaliłem wszystko

-- 19 wrz 2014, 09:21 --

nawet nie wiem jak mam tą prace znaleźć, na internecie jest jakieś byle co opierające się głównie na akwizycji albo jak już są konkretne to wymagają jakichś konkretnych umiejętności i doświadczenia, a ja po tych moich studiach nic konkretnego nie umie i mnie to wszystko przeraza co ja mam robic

Esci spin-off

przez Tojaaa 19 wrz 2014, 10:22
Ja dam znać w poniedziałkowej rozmowie z psychologiem. Terapia grupowa

Esci spin-off

przez inez3 19 wrz 2014, 11:02
Ja też byłam na terapii grupowej, ale na NFZ. Bardzo dobrze wspominam, choć mi za bardzo nie pomogła. Raczej miałam potrzebę pomagania innym. Zobaczyłam jakie ludzie mają problemy... Ogólnie było bardzo fajnie :).

lunatic, hmm, pracowałeś z ludźmi w aptece, więc jakas obsługa klienta jak najbardziej. A czemu znow nie apteka? A moze np. w jakimś salonie z telefonami? Rzucam tak na szybko...

A ja właśnie po psychotechnice w związku z nową pracą (jazda samochodem) no i mam wyniki ponad normę: koncentracja, szybkość reakcji itd. Yeah! Jeszcze tylko lekarz medycyny pracy i do domu. Samopoczucie lepsze chociaż mam wrażenie, że mam takie jakby zawroty głowy. Jednak lęku ani nerwów nie ma, spokojnie sobie siedzę od 8 w przychodni i nie mam ochoty uciekać, więc chyba nie jest tak źle :).

-- Pt wrz 19, 2014 11:03 am --

Tojaaa, chciałaś namiar na psychologa, tylko, że to w Wawie przecież :).

Sortuj wg