Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez Laura1234 21 sie 2014, 14:41
elmopl masz rację jeżeli ktoś da radę bez leków nie ma sensu ładdowac chemii ale w ciężkich przypadkach trzeba. Psychoterapia i farmokoterapia nie pomogą bo te choroby sa nieuleczalne nie ma na nich skutecznego lekarstwa.
Offline
Posty
237
Dołączył(a)
21 lip 2014, 20:35

Esci spin-off

przez krista 21 sie 2014, 14:45
Witaj elmopl
Tak po zwiększeniu dawki mogę śmiało powiedzieć że jest lepiej.
Nic się nie działo po zwiększeniu dawki,dr.kazała mi juz wcześniej zwiększyć ale się bałam ,że będą skutki uboczne dlatego tak zwlekałam, ale okazało się że nic się nie dziąło.A co do odstawienia to nawet o tym nie myśle chcę brać dalej tak długo ile to będzie możliwe dr.mówiła, że można brać przez 2 lata ten lek.
Offline
Posty
267
Dołączył(a)
20 gru 2013, 18:25

Esci spin-off

przez elmopl79 21 sie 2014, 14:56
krista,
Mówisz dwa lata....a czemu akurat dwa lata,co potem?przestaje działać?
No pamietam jak sie jakas zwiększać....a ja balam sie zmieniać esci na cos innego:)ale w końcu nie zmienilam.Dzieki temu esci pokazali mi,ze mozna żyć w miarę normalnie,choc i te koszmarne strony dzialania tego leku tez znam:(,które na dlugo utkwily mi w pamięci.A nie masz ba tym leku takiego stanu nic mi sie nie chce....takiego tumiwisizmu?

Laura1234,
Jaka to nieuleczalna choroba....?!Wielu ludzi cierpi na nerwice,wielu bierze leki i wielu jednak wychodzi z tego....
Nerwica,to nie choroba!!!
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez krista 21 sie 2014, 15:10
elmopl
Nie wiem dlaczego przez dwa lata, nie pytałam ale jest na to czas.
Znam koszmar z początku leczenia, dlatego chcę kontynuować branie tak długo ile to możliwe.
Owszem mam takie stany nic mi się nie chce, w głowie czasami pustka, i po pamięć czasami sięgam dość głęboko,to nie miłe ale może tak jest przy tych tabletkach.


.
Offline
Posty
267
Dołączył(a)
20 gru 2013, 18:25

Esci spin-off

przez elmopl79 21 sie 2014, 15:29
krista,
No fakt,i na lekach nikt nam nie gwarantowal,ze będzie idealnie:)
ale zawsze to inny swiat:)
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

Esci spin-off

Avatar użytkownika
przez Tojaaa 21 sie 2014, 18:57
Ja po sobie widzę, ze potrzebuje dużo czasu na zatrybieńie leku. Wszyscy krzyczeli na mnie jak czekałam miesiącami na działanie esci, w końcu poddałam sie po ok trzech miesiącach na rzecz paro. Od marca jem paro i dopiero od niedawna jest w miarę ok, tfu tfu. A juz myślałam ze nic na mnie nie działa. A wiec dużo cierpliwości trzeba. Przymulona to trochę jestem, ale da sie żyć. No i w nocy budzą mńie siódme poty
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1140
Dołączył(a)
12 cze 2013, 22:21

Esci spin-off

przez elmopl79 21 sie 2014, 19:18
Tojaaa,
Jak poczujesz sie juz zdecydowanie lepiej i zaczniesz zmniejszać paro,to i pory pojda precz:)
Mowilam,ze paro da rade!:)Ja jak będę miala beac kiedykolwiek znowu te cukiereczki,to napewno będzie to paro....He,he,he...ja juz przyszlosciowo mysle:)
Ale sadze,ze po esci i początkach na tym kosmetycznym leku,preczej posram sie w gacie ze strachu,zanim wezme do ust jakikolwiek mozgotrzep....:)

-- 21 sie 2014, 18:19 --

Inez
A Ty dalej bierzesz ten Lamitrin?
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

Esci spin-off

Avatar użytkownika
przez Tojaaa 21 sie 2014, 20:48
elmopl79,
Te poty tak mi znowu nie przeszkadzają , to jest pikus malinowy. Bylebym jakoś ogarniala swoją spinke :D
Haha, dobra jestes, faktycznie przyszłościowo myślisz. No ja tez taka mądra jestes, ze zawsze czarny scenariusz wkrecam. A jak nas kiedyś znow kurwica zetnie, to bankowo z chęcią rzucimy sie na dropsy nie myśląc o tym co będzie przez pierwszy tydzien
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1140
Dołączył(a)
12 cze 2013, 22:21

Esci spin-off

przez elmopl79 21 sie 2014, 21:19
Tojaaa,
No pewnie,ze tak będzie:),bo kto posmakuje tych dropsow raz i zasmakuje cząstki normalnosci,to...marny jego los....He,he...dropsiki fajna rzecz...pod warunkiem,ze dzialaja:) i nie robia gorszego ku ku w glowie:)

A tak na powaznie.Ja bedac na paro bylam przeciwna braniu"tych"lekow i chcialam jak najszybciej je odstawic i wiecej do nich nie wracac.A teraz...kurcze,nawet nie myślę o ich odstawieniu:)
Offline
Posty
1774
Dołączył(a)
06 gru 2013, 15:53

Esci spin-off

przez lunatic 21 sie 2014, 21:37
Laura1234 napisał(a):Prawda jest taka że leczenie się lekami psychotropowymi to nasz wybór. To my podjęliśmy taką decyzję nie lekarz nie rodzice tylko my.

bzdura, nie kazdy kto zaczyna leczenie ma swiadomosc co to są za leki i jak działają i jak beda dzialac za kilka lat i jakie beda konsekwencje ich przyjmowania w dłuzszej perspektywie, ja je dostalem na oddziale chorob wewnetrznych i nikt mi nie powiedzial co mi jest i jak to bedzie dzialac, trudno o jakis wybor jezeli sie jest w stanie nieswiadomosci całej sytuacji

Jak się bierze lek i rezygnuje się z niego po 4 dniach to jaki to jest sens? leki zaczynają działać dopiero po 2 tygodniach a pełły efekt jest po 3 miesiącach.

a no taki jest sens ze sie nie meczy dalej ze skutkami ubocznymi, a jasnowidzem nie jestem ze juz przed zaczeciem leku przewidze czy bedzie mial skutki uboczne ktore mi uniemozliwią prace czy nie bedzie mial takich

-- 21 sie 2014, 21:39 --

krista napisał(a):Dlatego dziwię się tym którzy po miesiącu lub dwóch zmieniają lek, biorą drugi a potem trzeci i nic.

jest coś takiego ze lek potrafi przestac dzialac i za drugim czy trzecim razem juz w ogole dobrze nie dziala jak sie go znow zaczyna
Offline
Posty
5335
Dołączył(a)
07 lis 2010, 10:55

Esci spin-off

Avatar użytkownika
przez inez3 22 sie 2014, 11:02
A wiecie co mnie wkurza? To wieczne dyskusje o lekach, co komu co robią, co mogą zrobić czego nie. Nikt z nas nie jest tu lekarzem i nikt nie powinien zmieniać leków co 5 min. (sorry lunatic, jesli Twój lekarz daje ci opcje do wyboru to jest to dziwne). Jak ja cierpiałam na esci na początku to moja lekarka nie zgadzała się na żadna zmianę, choć prosiłam o zmianę na wenle, bo się na niej dobrze czułam. Kazała mi "wytrzymać", bo jeszcze nie zaczęło działać i dorzuciła mi stabilizator.
Te dyskusje o lekach to jakaś paranoja, oczywiście na początku, kiedy się wchodzi na lek, ok - każdy jest w stresie, bo skutki uboczne itd. natomiast potem albo działa albo nie i idzie się po zmianę albo dorzucenie czegoś.
Odpowiedzią na nerwicę jest terapia i nikt mi nie powie, że nie. Jak na początku jest ciężko to trzeba brać leki żeby można było na spokojnie pracować nad sobą. Ja na swojej terapii i płacze i sie smucę itd., ale coś się dzieje chyba pierwszy raz od 10 lat. Tak, leczę się od 10 lat z przerwami, esci to mój 3 lek, ale nie rozkładam mojego samopoczucia na lekach na czynniki pierwsze, nie analizuje czy "boli mnie noga czy reka" czy może mam spłycenie emocjonalne (nawet nie jestem w stanie zrozumieć jakie to uczucie). Ja po prostu na lekach nie mam lęków, nie mam odczuć somatycznych, więc wszystko jest w normie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
06 cze 2007, 10:31

Esci spin-off

przez lunatic 22 sie 2014, 11:09
inez3,
to zamiast sie wkurzac to sie ciesz ze u Ciebie dobrze dziala bo nie kazdy ma tyle szczescia ze lek dobrze dziala i nie mowie tu o braniu 4 dni tylko kilkanascie miesiecy, Tobie sie chyba wydaje ze jak u Ciebie cos dobrze dziala to znaczy ze u kazdego tak będzie, no niestety jest to nieprawda
Offline
Posty
5335
Dołączył(a)
07 lis 2010, 10:55

Esci spin-off

Avatar użytkownika
przez inez3 22 sie 2014, 11:14
Nie, wcale tak nie uważam, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że na Ciebie wszystkie leki działają tak, że za każdym razem jest coś nie tak.Może ty szukasz, nie wiem, jakiegos idealu? Często mówisz a to o spłyceniu emocji, a to o agresji, a to już sama nie wiem o czym. Nie myślisz czasem, ze to co odczuwasz to są zwykłe emocje, które odczuwa każdy, a nie działanie leku? Każdy czasem jest ospały, wkurzony do granic, nie może sie skupić itd. Wszystko to jest niby objawem leku, a może to normalne odczucie. Mi tez czasami np. chce się totalnie spać, tak, że prawie usypiam przy komputerze i tez nie wiem przez co to, ale nie przypisuje tego lekowi, po prostu jest taki dzień i tyle. Ostatnio miałam tak przez cały tydzień, wracałam do domu i nie było opcji żebym się nie przespała - kładłam sie na łóżku przed tv i zasypiałam na kilka godzin dosłownie w 3 sekundy.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
06 cze 2007, 10:31

Esci spin-off

przez lunatic 22 sie 2014, 11:23
jak bylem w szpitalu 2 lata temu to zdecydowali ze odstawiaja mi wszystko wlasnie przez zła tolerancje, na standardowej dawce paro 20 mg mialem uczulenie i wysypke na calym ciele nie do opanowania zadnymi lekami przeciwalergicznymi, podobnie kiedys na sertralinie, lekarz w koncu zaczal dawac mi rozne opcje bo nie byl w stanie przewidziec u mnie reakcji na lek, po sertralinie rok czasu bylem diagnozowany na wszystkie mozliwe choroby swiata lacznie z diagnostyką onkologiczną bo dawala takie skutki uboczne ze nie bylo wiadomo co sie ze mna dzieje, nie od razu ale po ok pol roku od zaczecia zażywania to sie zaczelo
Offline
Posty
5335
Dołączył(a)
07 lis 2010, 10:55

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Purpurowy i 10 gości

Przeskocz do