Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez Tojaaa 14 lip 2014, 20:23
lunatic, czym różni sie depresja endogenna od tej reaktywnej, czy je sie rożnie leczy?

Esci spin-off

przez lunatic 14 lip 2014, 20:28
ale jak go nie popełnić? nie da sie tego kontrolować w zaden sposób, jedyny to lek ktory odetnie od tego rodzaju bodźców, ale ten co biore moze byc na to za słaby

-- 14 lip 2014, 19:33 --

endogenna uwarunokwana biologicznie, a reaktywna to powstała w wyniku jakiejś traumy, stresu itp., chyba sie podobnie leczy, ale nie jestem pewien, w endogennej raczej psychoterapia nie pomoze

Esci spin-off

przez elmopl79 14 lip 2014, 20:34
Lunatic
Bo jest za slaby....
A paro+cos z noradrenalina?
Wenla?
Cos co by w miarę szybko zadzialalo,ale nie pogorszylo koncentracji.....

-- 14 lip 2014, 19:37 --

Da sie kontrolować,ale to dopiero pi terapii....taka jest prawda.
Poki co lykac benzo jak cos takiego sie zbliza....i nie rozpamiętywać tych ataków....
W miarę jak będziesz czul sie pewniej w pracy,ataki mina....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez lunatic 14 lip 2014, 20:39
Elmopl
u mnie nie ma zadnej gwarancji szybkiego zadzialania i w ogole zadzialania czegokolwiek, SSRI moze mi jeszcze na tyle pogorszyc stan na poczatku ze bedzie w ogole katastrofa, napisalem do lekarza czy moge jutro wyjatkowo przyjsc bo mam ataki paniki bez rejestracji bo kolejki sa na koniec wakacji to nic nie odpisal a sam kiedys mi mowil ze jakby byla pilna potrzeba to bedzie mozna tak zrobic

-- 14 lip 2014, 19:41 --

Benzo same nic nie pomoga bo jak ja sie tak zaczynam czuc to jest to non stop, kazdego dnia, nie ma zadnej przerwy, non stop jest zle, juz to kiedys przerabialem, a wziete troche dłuzej tylko pogorsza sprawe bo zaraz dojdzie uzaleznienie i coraz wieksze ataki

-- 14 lip 2014, 19:43 --

aaaaaa nie mam juz sily znow tego przerabiac od nowa

Esci spin-off

przez elmopl79 14 lip 2014, 20:51
Lunatic
Ale cos musi byc na ten Twój stan....

Esci spin-off

przez lunatic 14 lip 2014, 21:16
w poludnie wzialem Xanax i teraz wszystko zaczyna sie od nowa

-- 14 lip 2014, 21:17 --

neuroleptyk mi pomogl w tej chwili lepiej niz benzo na ten atak :shock:

-- 14 lip 2014, 22:02 --

ten lek jest rewelacyjny jak dziala, w 2 godziny wyeliminowal wszystkie objawy z ktorymi sie meczylem od kilku dni łącznie z atakiem paniki i całą resztą objawów nerwicowych, szkoda ze nie działa tak na stałe, ostatnio dzialal ok miesiąca, no ale przynajmniej jest chwila normalności i ulgi

Esci spin-off

przez Tojaaa 15 lip 2014, 09:02
U mnie kolejny cholerny beznadziejny dzień.i tyle

-- 15 lip 2014, 09:06 --

Dlaczego tak sie mecze? Za jakie grzechy?

Esci spin-off

przez Ashleigh 15 lip 2014, 09:36
Dzien dobry!

Tojaaa, dzien sie zaczal niedawno...moze nie bedzie zle.
Czemu sie meczysz? Bo jestes wrazliwa i szczegolna...w koncu kiedys przejdzie.... :105:

U mnie moze byc. Docucilam sie slaba kawa, choc ja kawy nie pije. Musze zaczac chodzic wczesniej spac. Przez te Mistrzostwa Swiata zaczelismy z mezem chodzic pozno spac, i tak nam zostalo kurcze, a rano jestem niezywa, bo jeszcze wstaje w nocy czasami, choc jeden raz.
Teraz zaloze swetry, kubraczek i czapke i do kuchni lece, do garow, do ogrodu i jeszcze nie wiem, co. Zmeczona jestem juz, nie tylko za krotkim snem, ale i tym zimnem. U mnie juz kliwie rosnac zaczynaja, cieplej troche, ale zimno i tak.
Jak Was czytam kochani, to mi sie smutno zrobilo....Mlodzi jestescie, zycie sie dla Was zaczelo. Przeszlam i ja przez to, ale staram sie nie pamietac, choc i ja sobie mysle, ze jakbym byla zdrowa jak kon, moje zycie i mojej rodziny by wyglalo inaczej. Lepiej jednak nie wracac do tylu, patrzec do przodu, bo w sumie nie mam zlego zycia, jakos Bog mi poblogoslawil.

Lunatic, zauwazylam, czytajac Twoje posty z dwu dni, ze dostajesz atakow paniki, kiedy zaczynasz myslec, ze nie dasz rady.
Brak wiary w swoje mozliwosci, to chyba caly powod do tej Twojej nerwicy. W sumie, to chyba my wszyscy na to cierpimy, cierpielismy....i cierpiec bedziemy, jak sie nie zbierzemy do kupy. Czas do pracy.!

-- 15 lip 2014, 09:42 --

Ferdynand k napisał(a):kto tu o modlitwach znowu zaczął? :o

cze wam

Ja zaczelam Ferdek...Kazda pomoc sie przydaje...nie marudz....
Kliwie z ogrodu mojego przesylam, kwitna zima.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Esci spin-off

przez Tojaaa 15 lip 2014, 10:09
Ashleigh, cześć, dobrze ze tu jesteś. Czytałam dzis jeszcze raz to, co napisałaś mi na pw. Trochę mnie to podnosi na duchu. A ja juz nie taka młodziutka, dobiegam 40 ki

Esci spin-off

przez Ferdynand k 15 lip 2014, 10:21
Ashleigh
moim zdaniem nie jestem niewierzący

dla mnie tylko nauka i dowody się liczą :mhm:
Naczelny Użyszkodnik

Esci spin-off

przez lunatic 15 lip 2014, 10:55
Ashleigh napisał(a):Lunatic, zauwazylam, czytajac Twoje posty z dwu dni, ze dostajesz atakow paniki, kiedy zaczynasz myslec, ze nie dasz rady.

atak przychodzi z opóźnieniem w momencie chwilowego rozluźnienie, wcześniej mialem to samo, najpierw nienormalna mobilizacja w jakiejś sprawie, stawanie na głowie zeby sprostać oczekiwaniom, troche wyolbrzymionym przez nerwice, a ze przez caly czas nie mozna byc w takim stanie to w koncu musi nastąpić chwila oddechu i uspokojenia od tych myśli i właśne wtedy z kulminacji wszystkiego wcześniej jest atak

Esci spin-off

przez Tojaaa 15 lip 2014, 11:28
lunatic, tak właśnie jest, to działa jak bomba z opóźnionym zapłonem. Mnie w zeszłym roku na urlopie tez walnelo.

Esci spin-off

przez elmopl79 15 lip 2014, 18:02
Czesc chlopaki i dziewczynki:)
Bylam u dr.Narazie zostajemy przy esci ze względu na leczenie tym hormonem....
Hormony maja to do siebie,ze wprowadzają tez w nastrój depresyjny,wiec p.dr.stwierdzila,ze nie ma co wprowadzać nowego leku.
No wiec czekam dalej....

Esci spin-off

przez lunatic 15 lip 2014, 20:49
Elmopl
Czesc, wszyscy chodzicie na wizyty kontrolne a ja niczego takiego nie mialem i efekt jest jaki jest, teraz musze znalezc jakiegos innego lekarza skoro moj mnie nie przyjał i nie mam pojecia ktory jest dobry w mojej okolicy

Sortuj wg