Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez elmopl79 28 kwi 2014, 12:26
Witaj Gradrec co u Ciebie?

Esci spin-off

przez inez3 28 kwi 2014, 12:27
Jak tam drodzy Państwo w poniedziałek? :)

Esci spin-off

przez makaka 28 kwi 2014, 12:27
witajcie. Mam pytanie bo ja kompletna noga we wszelkich lekach psychotropowych. Zażywam Elicee w chwilach silnego ataku paniki jak już sobie nie moge poradzić łykam Hydro, ale niestety nie zawsze pomoże i nakręcam się nadal, nakręcam, że atak paniki staje się nie do wytrzymania czy można do tych tabletek dorzucić jeszcze Afobam, bo ataki paniki mnie zabijają. Nie będzie to za duża mieszanka wybuchowa albo leki, które mogą coś wzięte razem wyczynić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez Luki_is_back 28 kwi 2014, 12:34
Cześć.
U mnie bardzo dobrze. Zrobiłem kolejny kroczek do odstawienia paroksetyny i od dziś jestem na 20 mg.

makaka
Rozumiem, że Elicee bierzesz regularnie codziennie, a w razie ataku paniki łykasz hydro, tak?
Hydroksyzyna może być za słaba na atak, ten lek jest delikatny.
Za to Afobam pomógłby na bank już po 10 minutach. Może w ogóle nie tykaj hydro, jeśli nie pomaga, tylko od razu w razie kłopotów Afobam. Najczęściej się go przypisuje na początku leczenia, kiedy antydepresant jeszcze nie zaskoczy.
Mnie Afobam przywrócił do życia, kiedy byłem trupem, w najgorszym okresie.
Luki_is_back

Esci spin-off

przez Zazulka 28 kwi 2014, 12:52
inez3 napisał(a):Jak tam drodzy Państwo w poniedziałek? :)
U mnie tradycyjnie: budzę się, jest OK, potem spadek, a potem się rozkręcam. Teraz właśnie przechodzę przez lekkie rozkręcenie. I tak dobrze, bo jeszcze nawet pierwszej nie ma. Do tej pory rozkręcałam się nie wcześniej niż ok 16-17 (znaczy pozbierałam się do tego stopnia, by coś zrobić, pójść na zakupy, załatwić sprawy w pracy, ugotować jakiś lekki posiłek).
Na skupienie się na pracy czas przychodził ok. 20-21, w zatrybiałam dopiero koło 22. Spać szłam zwykle między 4 a 6 rano. Teraz widzę, że coś drgnęło i zaczynam być zdatna do życia wcześniej. Co cieszy, bo całe dnie mi gdzieś umykały, słońce ukradkiem tylko docierało do mojej świadomości, lato gdzieś bokiem mnie obchodziło, zimy w ogóle nie było (bo w ciemnościach trudno cokolwiek zauważyć). A to nie życie przecież, to wegetacja :(
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Esci spin-off

przez inez3 28 kwi 2014, 13:21
No to u mnie jest ok. Żadnych objawów dalej. Teraz natomiast dokucza mi co innego. Poszłam do lekarza z bólem w plecach a wyszłam z zaleceniem usg układu moczowego, bo na rtg wyszlo coś dziwnego nie związanego chyba z kręgosłupem... No i jutro kolejny lekarz... Żyć nie umierać... makaka, afobam + esci jak najbardziej. Ja brałam 2 tyg w dawce 0.25 mg dziennie...

Esci spin-off

przez Gradrec 28 kwi 2014, 13:27
elmopl79 napisał(a):Witaj Gradrec co u Ciebie?

Hej elmo! :)

Wszystko ok raczej. Mam na 26 maja termin w szpitalu psychiatrycznym, ide sobie na zajecia miezdy 9 rano, a 14 po poludniu kurowac sie :) Dalej lykam Paro 10mg, nie wskoczylem na 20mg jeszcze i chyba nie wskocze. Po ubokach juz sladu nie ma, po atakach paniki i lękach tez nie. Od kiedy biore paro raz tylko mi sie zdarzyl atak paniki, ale krotki bardzo, moze z 20 minut i puscilo.

Odstawilem calkowicie alkohol, nie pije w ogole, nawet 1 piwka, od prawie 2 tygodni i od kiedy przestalem lykac tez jest kolosalna poprawa. Nie, zebym wtedy byl menelem, czy cos, bo funkcjonowalem w miare, ale teraz bez paru piwek dziennie to niebo, a ziemia.

Lekarz chcial mi wypisac benzo, ale powiedzialem, ze tego nie chce, tym bardziej ze mam dosc lekka reke do uzaleznien. Powiedzialem, zeby nie wypisywal i daje sobie bez benzo tez rade.
Wracajac do tematu zajec na otwartym oddziale dziennym - Wujek bedzie mnie zawozil na miejsce (ewentualnie sam sie bede zawozil na miejsce, ale zawsze jest 'eskorta', ktora w razie czego zamieni sie ze mna miejscami na fotelu kierowcy). Wujek tez ma dobre podejscie, bo w stylu "sam sie zawieziesz, a nie ja Ciebie, a w razie co masz mnie" :)

Bedzie spoko, mam nadzieje. Tylko jeszcze miesiac musze czekac :> kolejki porypanych sa :D
Wychodze na prosta raczej, tak w skrocie mowiac. Dwa lata w dupe wycietych z zyciorysu, to troche sporo. Pie**ole te chorobe serdecznie i moglaby juz spier**lac. Znudzilo mi sie lezenie plackiem. Metaforycznie oczywiscie, bo siedze plackiem, a nie leze :D Siedze na dupie, nic nie robie i gardze agorafobia. Nerwica zreszta tez. Nie ma co czekac, tylko sie leczyc.
Trafilem na dobrego magika chyba, bo gosc tez sie nie pier*oli, tylko od razu wypisal skierowanie do szpitala na oddzial otwarty, bez jeba*ia sie i smarowania, ze same tabletki pomoga. Przy okazji, gosc jest jest kierownikiem oddzialu dziennego (nie ordynatorem) i psychoterapeuta. Tak, jakiego pecha mialem co do pierwszego glaba, a nie psychiatry, tak ten (drugi) jest moim senseiem :D
Osobiscie nie wierze w psychologow i jakies marne terapie, ale bylbym kretynem, gdybym nie sprobowal terapii na oddziale psychiatrycznym, gdy mi to oferuja.

Dobrze tez, ze ten watek zostal zalozony, bo tam rzeczywiscie nie na temat byl spam i same gorzkie zale. Sam w sumie tez juz od dluzszego czasu nie naleze do spolecznosci lykajacych esci, takze .... :p

A jak u Ciebie, elmo?
I lunatic? i tojaaa?

-- 28 kwi 2014, 12:38 --

makaka napisał(a):witajcie. Mam pytanie bo ja kompletna noga we wszelkich lekach psychotropowych. Zażywam Elicee w chwilach silnego ataku paniki jak już sobie nie moge poradzić łykam Hydro, ale niestety nie zawsze pomoże i nakręcam się nadal, nakręcam, że atak paniki staje się nie do wytrzymania czy można do tych tabletek dorzucić jeszcze Afobam, bo ataki paniki mnie zabijają. Nie będzie to za duża mieszanka wybuchowa albo leki, które mogą coś wzięte razem wyczynić.

A od dawna sie leczysz? To jest pytanie klucz szczerze mowiac.
Jak od niedawna, to zmien psychiatre. To na pewno pierwszy krok.
Naciskaj na psychiatre, zeby Ci dal skierowanie do szpitala. Nie mowie o zamknietym oddziale, ale samemu/sama wiesz jak sie czujesz. Definitywnie potrzebujesz pomocy ale niestety takiej pomocy, jaka potrzebujesz tutaj nie dostaniesz i to z prostej przyczyny - to jest forum, a nie izba przyjec :)

Tu Ciebie conajwyzej podniosa na duchu, ewentualnie sprowadza na ziemie, albo dobija emocjonalnie wypisujac swoje problemy. Jesli szukasz pomocy, to u specjalistow, a nie tutaj (nie ujmujac oczywiscie osobom doswiadczonym na tym forum, bo tych tez jest sporo - ale rozumiesz na pewno o co mi chodzi... mam nadzieje? ;p).

Esci spin-off

przez lunatic 28 kwi 2014, 13:42
Makaka
Pisalem Ci kiedys ze na napady Afobam skoro go dostalas a nie hydro

-- 28 kwi 2014, 12:45 --

Gradrec
Ja wlasnie na Afobamie jade od wczoraj bo odstawka fluo daje mi w kosc,paskudny lek,ktos gdzies kiedys napisal ze przestarzaly i chyba mial racje

Esci spin-off

przez Gradrec 28 kwi 2014, 13:49
A co z ampisulpirydem?

Esci spin-off

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2014, 13:55
lunatic napisał(a):bo odstawka fluo daje mi w kosc,paskudny lek,ktos gdzies kiedys napisal ze przestarzaly i chyba mial racje

Przesada.

Paroksetyna wprowadzona w 1992, sertralina w 1991, fluwoksamina w 1983(w 1994 w USA), fluoksetyna wprowadzona w 1987, citalopram w 1998, bupropion w 1974(jako lpd w 1985- w późniejszych latach wersje SR/XL/XR), wenlafaksyna w 1993. Dalej nie ma sensu wymieniać. Mit o fluoksetynie wziął się stąd, że ludzie powszechnie uważają "Prozac"(oryginalny preparat fluo) za najstarszy SSRI- co prawdą nie jest, bo starsza była fluwoksamina.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Esci spin-off

przez Ashleigh 28 kwi 2014, 14:04
Witam z poniedzialku :)
U mnie ok, troche rano krecilo sie z lekka w glowie, ale teraz jest ok.
Nagotowalam sie, obiad itd., zeby miec reszte dnia dla siebie.

U mnie wszyscy w domu, bo mamy w RPA-20 lecie demokracji-czyli minelo 20 lat od obalenia apertheidu.
Przyjechalam w rok po tym wydarzeniu, za czasow, kiedy Mandela byl prezydentem.
Ciezka ta demokracja, no, ale jest. Ciekawa jest demokracja w kraju kapitalistycznym :bezradny:
Ale to tak na marginesie.

Dzis mam wiecej energii, wczoraj mialam spacer prawie ponad poltora kilometrowy, co bylo nie do pomyslenia nawet tydzien temu, bo sie krecilo w glowie....znaczy sie jest coraz "normalniej".

Kochani, tam na watku poprzednim, ktos pisze dramatyczne posty na temat tego, ze bierze ESC i nogi mu same skacza, a lek bierze od kilku dni.
Moze by ktos do niego napisal, jak ktos cos o tym wie...szkoda chlopa, a nikt mu nie odpisuje. Ja nie wiem, nic na ten temat. Moze by kto looknal tam, please...
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Esci spin-off

przez elmopl79 28 kwi 2014, 14:05
Gradrec
Ja tez chodze na oddzial dzienny,dlatego tak bardzo Cię namawialam,zebys poszedl i Ty...:)
Jest naprawdę spoko,ludzie są ok.no i ten rytm dnia....wstajesz rano i nie zbijasz bąków,bo wiesz,ze musisz wyjsc z domu.Przebywanie poza domem tez uczy,ze to wcale nic takiego koszmarnego....Ja osobiście po to wlasnie chcialam isc na oddzial,żeby nie siedziec w domu.

Lunatic
To aż tak bardzo źle jest?

Esci spin-off

przez lunatic 28 kwi 2014, 14:09
Nie wiem,to nie moja opinia,tak czytalem,w kazdym razie lekarz nie zaproponowal czekac dluzej niz 3 tygodnie,Gradrec potem Co odpisze,bo zaraz mam rozmowe do apteki i zamiast w weekend zakuwac farmakologie tak jak planowalem to sie to sie meczylem z paskudnym stanem,chyba od odstawki fluo bo byl taki sam jak ja zaczynalem i przez to lekko sie denerwuje

Esci spin-off

przez elmopl79 28 kwi 2014, 14:34
Lunatic :great: -trzymam kciuki.
I od razu daj znac!

Sortuj wg