Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez krista 26 cze 2014, 13:57
Cześć Tojaaa
Ja też nie biorę 1,5mg chociaż dr. kazała ja wezmę w sobotę bo dzis i jutro do pracy.
Czy da się normalnie żyć przy naszej chorobie to jest ciągła walka. Pytałam się swojej dr. jak długo można brać esci powiedziała że 2 lata a co dalej, nawet nie chcę o tym myśleć.

Esci spin-off

przez elmopl79 26 cze 2014, 14:02
krista, A czemu nie proponowala Ci dr.zmiany,skoro nie do końca jest najlepiej na esci?

-- 26 cze 2014, 13:03 --

Ci wam,dziewczyny najbardziej w tej chwili dolega,przeszkadza?!

Esci spin-off

przez krista 26 cze 2014, 14:08
Elmopl przed leczeniem ja nie mogłam usiedzieć w miejscu zawsze było cos do zrobienia albo wychodziłam do koleżanek , a teraz jest ich trochę mniej bo nawet nie potrafię rozmawiać, czuję się gorsza i nie umiem się cieszyć czy śmiać,chociaż wiedzą o mojej chorobie to chyba nie do końca zdają sobie sprawę z jej przebiegu.

-- 26 cze 2014, 13:16 --

Elmopl mówiłam dr. że jest lepiej, ale nadal jest niepokój to kazała mi zwiększyć do 1,5mg tylko ze ja nadal zostałam przy 10mg. bo boję się ze będą skutki uboczne przy zwiększeniu dawki, a i sama bym nie chciała zmieniać leku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez lunatic 26 cze 2014, 14:23
Tojaaa
Tak podali w badaniach na podstawie oceny tych lekow przez pacjentow

Esci spin-off

przez elmopl79 26 cze 2014, 14:25
Krista
No to mamy dokladnie to samo!!!
Wszystko co napisałaś,to tak jakbym czytała o sobie....
Tez mialam zwiększyć dawke o czaje sie do tego jak....
Boje sie,ze będzie większe nic mi siw nie chce.....-choc nie wiem czy to mozliwe.
Ataków paniki nie mam,moge spokojnie jezdzic autobusami:)co przed esci bylo niemozliwe!!!
Jest lepiej,ale nie tak jak na paro.Boje sie tez zmieniać esci żeby znowu nieprzezywac skutkiw ubocznych....no i znowu tkwię q biednym kole...Niby jest lepiej ale nie dobrze....
Ja wiem,licze sie z tym,ze i nawet na lekach nie będzie non stop różowo,ale tych gorszych dni powinno byc mniej....

Esci spin-off

przez Tojaaa 26 cze 2014, 14:32
Krista, ja po zwiększeniu dawki nie odczułam ubokow. Bierz i nie myśl o tym :D
Mi moja dr powiedziała ze te leki są przystosowane do zażywania przez długi czas, wiec nie matt sie. Najwyżej przejdziemy na inny lek. Ale przygnębia mnie to, ze ciGle muszę walczyć i nie ma tej upragnionej normalności, szczesliwosci

-- 26 cze 2014, 14:34 --

Krista, ja tez walczę z ciągłym napieciem

Esci spin-off

przez elmopl79 26 cze 2014, 14:37
Tojaaa
Latwo powiedzieć,ze najwyzej zmieni sie lek....ale jak padnie na takiego czleka jak ja,to wcale tak latwo nie jest ze zmiana leku i w żaden sposób nie umiem tego wyjasnic.

-- 26 cze 2014, 13:39 --

Tojaaa
Ja tez jestem ciągle napięta poddenerwowana...a ostatnio jestem ciaglym bywalcem w kibelku,także widzisz Tojaaa,mamy bardzo podobnie....

Esci spin-off

przez krista 26 cze 2014, 14:50
Tojaaa tak tez zrobię zwiększę dawkę moze czas najwyższy skoro miałam kilkanascie dni normalnych to może większa dawka uwolni mnie przed niepokojem.
A co do zmiany leku to nic z tego chyba że esci przestało by działać nigdy więcej skutków ubocznych nie chciałabym przeżywać to masakra to co było na początku Elicea nigdy wiecej.

Esci spin-off

przez elmopl79 26 cze 2014, 15:19
Krista
A no wlasnie,te skutki uboczne.....dlatego tez nie chce zmieniać leku....
Ale z drugiej strony,jeśli to leczenie ma tak wygladac,to jakie to jest leczenie/pidleczenie.....

Esci spin-off

przez Tojaaa 26 cze 2014, 15:32
Wiecie, dziewczyny, ze ja o dziwo bez problemów schodzilam z esci i wchodzilam w paro. Brałam 15 esci i zaczęłam zmniejszać esci 10 i jednocześnie 10 paro. Potem tylko 5 esci i 20 paro a teraz 30 paro. W tym czasie zapitalalam w pracy i nie było problemów.
Elmo, czasem myśle za jakie grzechy to cierpienie?

-- 26 cze 2014, 15:45 --

Elmo, ja tez jestem pechowa do leków najpierw nieudane esci, teraz paro tez średnio dobre, ech....

Esci spin-off

przez elmopl79 26 cze 2014, 16:58
Tojaaa
No jesteśmy"wybrancami",gdzieś juz tak slyszalam....ze jesteśmy obdarowani wrażliwością....
Kurcze,a czy ja o takie podarunki sie prosilam?!!!
Pierdziele takie"wybranie"!!!

-- 26 cze 2014, 15:59 --

Czemu u Ciebie to paro nie trybi?!
Moze jak przejdziesz na ta40....

Esci spin-off

przez Tojaaa 26 cze 2014, 17:45
Elmo, haha ale mnie rozbawiłaś tym podarunkiem, no właśnie, nikt o to sie nie prosił. Może tak ma byc, ze Bóg daje nam tyle ile jesteśmy w stanie znieść.

No niby jest lepiej na paro niż esci, ale normalności nie mam

Esci spin-off

przez elmopl79 26 cze 2014, 18:01
Tojaaa
Kiedys mi taka malolatka powiedziala,ze cierpienie uszlachetnia....-myslalam,ze pinde uduszę golymi rekami:)
Powiedzialam jej,ze moge jej oddac ta moja szlachetność,bo ja jej nie chce....

Esci spin-off

przez Ashleigh 26 cze 2014, 18:42
lunatic napisał(a):Ashleigh,
tylko o jedno Cie zapytam, wiesz co u mnie było przyczyną depresji?
to samo do Ciebie Elmopl, chce tylko sie dowiedziec czy radzicie w sytuacji o ktorej cokolwiek wiecie

Eh, Lunaticu, co Ci mam napisac. Tak samo nie wiesz o mnie nic. Nie wiesz, skad u mnie nerwica.
Mozemy sobie tak pisac.

Nie jestem przeciwko Tobie, tylko staram Ci sie pomoc, bo rozumiem Cie, choc uwazasz, ze nie.
Przeciez nie bede sie nad Toba uzalala. Zreszta i tak nie sluchasz zadnych rad, tkwisz w tym, w czym chcesz.
Nie chcesz zrobic jednego kroku do przodu, malutkiego.....

Dzien dobry wszystkim!

-- 26 cze 2014, 18:48 --

Ferdynand k napisał(a):czasow dosadnie-"olac to sikiem prostym", i wziac sie za siebie, zeby dojsc do normalnosci. Inaczej tam sie zestarzejesz, albo dostaniesz zupelnie "kota"....

mhhhhhhhhhhhhiaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :lol:

No, widzisz Ferdynandzie....miauczysz i miauczysz, a Lunatic mowi, ze nie minie mu depresja, jak bedzie tkwil w swoim domu, ktorego nienawidzi. Z drugiej strony nie moze sie wyprowadzic z tego domu, bo ma nerwice, nie moze byc samodzielny. Kolo sie zamyka.
Zieje nienawiscia, ktos go skrrzywdzil, ale nie potrafi tego zostawic za soba, zeby wyjsc z choroby. Kolo sie zamyka.
Kota idzie dostac.... :evil: :hide: No, idzie.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Sortuj wg