Tablet

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Tablet

przez Arhol 10 kwi 2014, 19:35
khaleesi napisał(a):macieywwa, ale, że co że pytong bedzie wtedy większy? :mrgreen:

Dobra a jaką markę polecacie?

szamsungi i japka? D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Tablet

przez Reiben 10 kwi 2014, 19:41
a ja bym polecił dokładnie poczytać o Lenovo, jeśli tablety robią tak solidnie jak ThinkPady, zwłaszcza te starsze (mój kochaniutki za 1100 zł :105: :lol: )
to srałbym na samsungi o ipadzie to już w ogóle nie wspominając
Reiben

Tablet

przez kupmitrumne 10 kwi 2014, 20:53
też bym sobie kupiła , nawet jakiś badziewny , bo mnie już kark boli i kolana od trzymania kompa :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tablet

przez Reiben 10 kwi 2014, 21:59
jezu kupmitrumne więcej nie ćwiczysz jak już pieca na kolanach trzymasz, niedługo będziesz telewizor zabierać na spacer :>
ja mam gorzej- oczy nie te i na kolanach to trochę daleko a na jajka już nie położę bo jeszcze im gorzej będzie
Reiben

Tablet

przez khaleesi 10 kwi 2014, 22:34
Reiben, tablet jak najdalej od jąder :nono: kupmitrumne, no ja taki z 10 cali wystarczy
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Tablet

przez Reiben 10 kwi 2014, 22:44
khaleesi, miałem na myśli cieplutkiego laptopa :smile:
Reiben

Tablet

przez Jeszoswiesz 11 kwi 2014, 00:51
Wole netbooka, małe to, lekkie i ma normalny system z prawdziwą wygodną klawiaturą. Tablet bardziej jak zabawka, bo do pracy nie bardzo, tylko i tak nie wiem do czego ta zabawka byłaby mi potrzebna? Do mobilnego siedzenia na necie? Po co, smartfon w zupełności starcza, a i wygodniejszy w mobilności swej, dzwonić umie oraz za "empetrujkę" dobrze służy. Filmy, zdjęcia, może jeszcze, ale to dla mnie żaden powód. Może gierki? Że niby jakie gierki? Przecież w wiekszości w tych sklepach to kupa g... te gry.

Za to w mojej pracy, dzieciaki z autyzmem często korzystają z tej technologii. Dostępny na tablety program "Mówik" składa się z wielu graficznych podpisanych obrazków, za pomocą których dziecko się komunikuje wskazując je. Można dodać własne obrazki oraz program sam czyta na głos wszystko, co jest bardzo pomocne gdy dziecko jest niemówiące. Szkoda tylko że kosztuje ten program aż 500-700zł (jakoś tak). No ale cóż, niepełnosprawność kosztuje.
Show me the way to Copacabana, I want to dance samba tropicana

Tablet

przez deader 11 kwi 2014, 09:28
Jeszoswiesz napisał(a):Tablet bardziej jak zabawka, bo do pracy nie bardzo, tylko i tak nie wiem do czego ta zabawka byłaby mi potrzebna?

Bądźmy poważni, do pracy tylko komputer choćby z tego względu że na nawet 10-calowym tablecie nie wyobrażam sobie pracy w Corelu, Excelu, czy jakimkolwiek programie przydatnym w pracy, nie mówiąc już o tym że po prostu nie ma takiego oprogramowania na tablety (a przynajmniej mi nic nie wiadomo o tabletowym Corelu).

Jeszoswiesz napisał(a):Do mobilnego siedzenia na necie? Po co, smartfon w zupełności starcza

Osobiście na telefonie uważam net za nieprzeglądalny, jest pewna granica wielkości ekranu poniżej której staje się to torturą. Nawet głupie sprawdzenie rozkładu autobusów to koszmar.

Jeszoswiesz napisał(a):Filmy, zdjęcia, może jeszcze, ale to dla mnie żaden powód. Może gierki? Że niby jakie gierki? Przecież w wiekszości w tych sklepach to kupa g... te gry.

Każdy ma swoje powody; filmy i zdjęcia do mnie na przykład zupełnie nie przemawiają jako argument za zakupem tabletu, natomiast już nieraz pisałem - jest to idealna zabawka do książek. A co do gier to o gustach się nie dyskutuje więc tylko powiem że mam odmienne zdanie - nie tylko są dostępne przenośne wersje naprawdę fajnych tytułów (Max Payne, GTA) ale też pierdyliardy darmowych wariacji Angry Birds czy Cut the Rope, innymi słowy: gierek logicznych z gatunku "pięciominutówek" idealnych na oczekiwanie na autobus czy na długą kolejkę w Biedronie; do tego świetna baza emulatorów tak więc uwielbiane gry z dzieciństwa zawsze można mieć przy sobie. Jak ktoś oczekuje po tablecie że wyjdzie na niego Crysis 4 to chyba pomylił galaktyki po prostu.

Inna sprawa że zgodzę się w tym że to nie gry są głównym atutem tabletu. Są nimi: "natychmiastowość" (startup Androida to kilkanaście sekund), wygodne przeglądanie internetu (ja głównie siedzę na wikipedii i naprawdę nie narzekam; przyznaję że inne aktywności niż przeglądanie są już bardziej uciążliwe) oraz funkcja ebooka.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Tablet

przez ladywind 11 kwi 2014, 11:28
Tablet jest dobry jak sie gdzies jedzie wtedy faktycznie jest poręcznie go zabrac ze sobą, ale do użytku domowego lepiej sprawdzi sie lapek
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Tablet

przez khaleesi 11 kwi 2014, 11:52
smartfona mam ale używam go do dzwonienia.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Tablet

przez kupmitrumne 11 kwi 2014, 13:58
A ja mam pytanie z innej beczki , chce sobie w przyszłości , ściągnąć z Anglii (przez szwagra) smartfona Apple , tylko pytanie czy pociągnie mi dłużej niż 4 lata ?! Bo już mnie cholera bierze , że muszę telefon zmieniać średnio co 3 lata , w dodatku Sony Ericssony się tak popsuły , że kolejnego nie kupuje , a z kolei nie lubię Noki , więc ktoś może coś polecić , będę bardzo wdzięczna :mrgreen:

Tablet

przez acherontia-styx 12 kwi 2014, 05:26
kupmitrumne, iPhony się nie psują ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Tablet

przez kupmitrumne 12 kwi 2014, 14:54
acherontia-styx, dzięki za info :)

Tablet

przez macieywwa 12 kwi 2014, 15:05
acherontia-styx napisał(a):kupmitrumne, iPhony się nie psują ;)

i sa przereklamowane...co takiego ma iPhone czego nie ma inny smartfon, oczywiście poza rozpoznawalna marka, dobrym marketingiem firmy oraz kosztem zakupu 2x wiekszym niz inny smartfon dobrej firmy o podobnych parametrach.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

Sortuj wg