Misje Świeckie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Misje Świeckie

przez OCDman85 24 mar 2014, 20:45
Ma ktoś doświadczenia misyjne (świeckie) na dalekim wschodzie lub południu(kraje anglojezyczne-zambia,tanzania)? Jakieś historie z pierwszej ręki?
"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
-Ayn Rand
"Idealizuje chaos , bo stabilizacja jest poza moim zasięgiem" - R.K.

http://www.youtube.com/watch?v=5nH0Oap4Tec !!!

Misje Świeckie

przez magnolia84 24 mar 2014, 20:46
OCDman85, a co, masz chęć wyjechać na wolontariat w tamte strony?
magnolia84

Misje Świeckie

przez OCDman85 24 mar 2014, 20:52
Nie mając siły zapewnić sobie szczęścia w naszym dwulicowym świecie, moge tą energie przeznaczyć na ludzi mniej doświadczonych cywilizacyjnie:) Myśle że tak, myśle że chciałbym, stąd pytm o doświadczenia z pierwszej ręki.Kontakty ew.
"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
-Ayn Rand

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Misje Świeckie

przez magnolia84 24 mar 2014, 20:57
OCDman85, skontaktuj się na początek z PAH, ECHO (europejska organizacja)
magnolia84

Misje Świeckie

przez OCDman85 24 mar 2014, 21:10
Czytam już od jakiegoś czasu frorum akcji humanitarnej ktorej wysłałaś, ale nie da się jednoznacznie stwierdzić że bedę się tam mógł w jakiś sposób przyczynić do rozwoju, w każdym możliwym tego słowa znaczeniu. Nie w głowie mi już wczasy żeby żyrafe zobaczyć.Ja bardziej skłaniam się ku wyjazdowi na stałe. Chyba zdrowiejac z OCD nie nadaje się już do tworzenia EU społeczeństwa:) A mam dużo siły do zaoferowania tam gdzie będzie doceniona:) Egoista co? Stąd pytam o doświadczenia pierwszej ręki , jeśli ktoś takowe posiada i chciałby mnie zachęcić lub odwieść od tego pomysłu z miłą chęcią porozmawiam. Tel na PW.
-Ayn Rand

Misje Świeckie

przez monk.2000 24 mar 2014, 21:13
Ciekawy pomysł. Ja osobiście zacząłbym od jakiegoś mniejszego wolontariatu. Zwierzaki, chorzy, albo popularyzacja kultury, nauki czy techniki. Metoda "na głęboką wodę" się u mnie nie sprawdziła.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Misje Świeckie

przez magnolia84 24 mar 2014, 21:22
OCDman85, rok temu miałam wyjechać na wolontariat na Bliski Wschód, ale nerwica mnie dopadła i musiałam odwołać :/ Marzy mi się wolontariat w Demokratycznej Republice Kongo
magnolia84

Misje Świeckie

przez Little Red Fox 24 mar 2014, 21:24
monk.2000, ja w przyszłym miesiącu chcę zacząć wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt - tylko muszę miesiąc czekać na szkolenie BHP :roll:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Misje Świeckie

przez OCDman85 24 mar 2014, 21:25
monk.2000, Chorych i niepełnosprawnych mam na codzień gdyż mam brata w takim właśnie ośrodku. Oni mają naprawdę dobrą (nie powiem że godną ale w porównaniu z krajami pd.) świętną opiekę. To nie jest pytanie bo mi się taki klimat włączył tylko pytanie do osób które tam były przeżyły i mogą mi podpowiedzieć z czym oprócz kosztów na które jestem gotowy wiąże się taki wyjazd . Zdaje sobie sprawe że nie będę tam jechał na safari tylko współżyć z tymi Ludżmi i przekazywać im pomoc w postaci doświadczenia ktore sam posiadam.
-Ayn Rand

Misje Świeckie

przez magnolia84 24 mar 2014, 21:28
OCDman85, przede wszystkim znajomość języków i sytuacji polityczno - społecznej w przypadku kraju nieeuropejskiego.
magnolia84

Misje Świeckie

przez Etna 24 mar 2014, 21:30
OCDman85 ja od jakiegoś czasu zbieram informacje dotyczące wyjazdu z ramienia Salezjanów, ponieważ sama się wybieram. Badałeś tą możliwość?

Misje Świeckie

przez OCDman85 24 mar 2014, 21:32
No raczej nie europejskiego:) Angielski ,Niemiecki b.d. , rosyjski tez w miare takze niech ten post bedzie autoreklama dla mnie, w oczach osoby ktora to bedie czytac i miala cos dla zaoferowania:)
-Ayn Rand

Misje Świeckie

przez magnolia84 24 mar 2014, 21:34
OCDman85, sam musisz poszukać, a nie czekać, aż ktoś się do Ciebie zgłosi ;)

-- 24 mar 2014, o 20:41 --

bardzo polecam: http://ec.europa.eu/echo/index_en.htm
magnolia84

Misje Świeckie

przez Rebelia 24 mar 2014, 23:29
A ktoś mi powie na jakiej zasadzie ten wolontariat, mam mieć własny grosz, czy mi papu i ceratę do spania dadzą?

Sortuj wg