Wasza ulubiona kapela, rodzaj muzyki...

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez legacy 16 kwi 2006, 22:29
hehe drum'n'bass, more drum'n'bass and drum'n'bass once again:) pendulum rządzi ;)

przez Virginia 17 kwi 2006, 16:22
Albumy, ktorych slucham aktualnie:

FAITHLESS The greatest Hits
the KILLERS Hot FUSS
SINEAD O'Connor So far...
ALANIS MORISSETTE acoustic
Mike Oldfield Voyager
MADONNA Confessions on a dance floor

Cos co nigdy mi sie nie znudzi:
DIDO!!!!!!!

Z polskiej muzyki: Edyta Gorniak
Anita Lipnicka&John Porter
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez grown-up19 18 kwi 2006, 00:06
a ja hmmm... bardzo różnie. niby uwielbiam R&B, ale oscyluję również w okół innych klimatów...
na 1 miejscy była, jest i będzie: AALIYAH (polecam 'I Can Be' oraz 'I Care 4 U'
na 2 miejscu: Natalie Imbruglia. uwielbiam jej głos, poprawia mi humor. utwór 'Beauty On The Fire' jest wspaniały!! polecam również 'Smoke',
na 3 miejscu: Brooke Valentine. mimo iż wydała tylko jedną płytę to mnie po prostu rozbroiła. polecam 'Cover Girl', 'GirlFight' oraz 'Dying From A Broken Heart'.
poza tym lubię:
Brandy - za płytę 'Afrodisiac' i kawałki 'Focus', 'Should I Go' oraz 'Love Wouldn't Count Me Out',
Kelis - za płytę 'Wanderland' - polecam 'Young Fresh n' New' oraz 'Daddy',
Destiny's Child - za całokształt, a w szczególności za kawałek 'Game Over' i 'She Can't Love You', polecam również 'Sail On' a dla fanów R&B 'Bugaboo' oraz 'Get On The Bus',
LeToya - za wspaniały singel 'Torn', który mam nadzieję, że będzie wielkim hitem; za wspomnienia związane z 'All Eyes On Me' oraz za super kawałek 'Tear Da Club Up',
Teairra Mari - za 'Get Up On Ya Gangsta' i 'Phone Booth',
P!nk - za przecudowne 'Stop Falling', 'Is It Love?' oraz za 'Eventually', polecam klip do 'Most Girls',
Mya - za 'Fallen', 'Free' oraz za 'Case Of The Ex',
Jamelia - za najlepszy kawałek R&B jaki słyszałem, czyli 'Life' oraz za 'B.I.T.C.H.' , przezajebisty 'Off Da Endz', 'Call Me' oraz za klip do 'See It In A Boy's Eyes',
Timbaland&Magoo - za ten niezwykły styl i za tyle wspaniałej muzyki, którą stworzył choćby dla Missy Elliott, Aaliyah czy Brandy. polecam 'Indian Carpet' oraz 'Drama',
Siobhan Donaghy - za 'Overrated' i 'Little Bits',
Christina Aguilera - za wspaniałą płytę 'Mi Reflejo' oraz za utwór 'Walk Away' czy 'I'm Ok',
Tweet - za kawałek 'Motel',
TLC - za 'Hands Up', 'Give It To Me While It's Hot' oraz za 'Waterfalls',
En Vogue - za 'Does Anybody Hear Me' oraz za 'Riddle',
Truth Hurts - za 'The Truth',
Ginuwine - za 'Role Play' oraz 'That's How I Get Down',
Toni Braxton - za 'Hit The Freeway' i 'Trippin',
Dezire - za 'Tak Zimno', 'Disgrace', 'Mam Cię Tam...' oraz 'Aniele Mój',
Britney Spears - za 'And Then We Kiss' oraz za jej teledyski (szczególnie 'Boys' oraz 'I'm A Slave 4 U').

Poza tym (całkiem inne bajki muzyczne): Alanis Morissette, Bjork, Riverside, Depeche Mode, Anathema, Aphex Twin, Coldplay za kawałek 'Don't Panic' i 'Such A Rush', Sinead O'Connor za przepiękne 'Sacrifice', 'Mandinka' oraz za płytę 'I Do Not Want What I Haven't', Skunk Anansie za 'Hedonism' oraz 'Charlie Big Potato', Fiona Apple za ostatnią płytę o baardzo długim tytule oraz za 'Across The Universe', Keyshia Cole za 'I Changed My Mind' i 'I Should've Cheated' oraz NOG ( nie rozwinę nazwy) za 'Mariannę' .

hmmmm to by było na tyle chyba.... ;)

pozdrawiam :D
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hollow 19 kwi 2006, 23:49
ktoś napisał(a):Deep in the heart of where sympathy held sway
Got to find my destiny before it gets too late

przez Minas_Morgul 22 kwi 2006, 15:12
Jak wszyscy podają spis piosenek to ja tez. ;) Wątek kopiuje z innego forum na którym był podobny temat - nie chce mi się wszystkiego przepisywać. :)

Pojedyńcze kawałki:
Abyssos - Together we summon the Dark - naprawde piekna melodia. Zadnych slow, perkusji, rykow, tylko pianino/klawisz. Nie wiem, kto z tego zespolu to zagral, ale bez watpienia jest genialnym kompozytorem.
Bal Sagoth - And the Atlantis falls, oraz Crystal Shards - piekna sprawa.
Cradle of Filth - The Graveyard by Moonlight Cradle of Filth - Carmilla's Masque Cradle of Filth - Humana Inspired to Nightmare Cradle of Filth - Venus in Fear... dosc schizofreniczne.
Crematory - Mirror - to jest jedna z tych piosenek, ktora chyba kazdemu wpada w ucho. Cos dla zakochanych
Dimmu Borgir - Fear and Wonder - dla milosnikow skrzypiec Dimmu Borgir - Perfection or Vanity - jak wyzej
Emperor - Opus A Satana... co my tu mamy.. skrzypce? Traby? Mozliwe, ze sie nie znam, ale swietne polaczenie - oczywiscie zadnego skrzeku, slow, gitar, perkusji.
Graveland - The celtic winter - nie album, a piosenka. Dzwieki wojny w polaczeniu z melancholijna melodia.
Graveworm - Ceremonial Requiem - Ciekawa, acz bardzo smutna symfonia - polaczenie klawiszy i ... kobzy.
Graveworm - Thorns of Desolation - Jak wczesniej.. rowniec bardzo smutne i klimatyczne - Flety, kobzy, klawisze, skrzypce.
Limbonic Art - oceania...szkoda, ze to trwa tylko 45 sekund. Pod wzgledem muzycznym polecilbym wam caly Limbonic Art, bo to brzmieniowo chyba po Therionie najbardziej muzycznie skomplikowany metal pod sloncem... ale mialo byc bez growlingu i gitar, to polece tylko ta piosenke.
Nightwish... to tez sie raczej ludziom podoba
Nokturnal Mortum - Black moon overture - Symfonie, klawisze, instrumenty ludowe? czemu nie?
Nokturnal MOrtum - Eternal Circle - jak wyzej. Jak szukalem piosenek Anorexii Nervosy, to znalazlem przypadkiem takie cos:
ophelia's dream - stabat mater dolorosa - fajne... dla milosnikow klasyki. :] I mi sie podoba.
Summoning - where hope and daylight die. Ta piosenka ma kopa, ale jest pelna tesknoty, subtelnosci.
tower - the swan princess - caly album moge polecic. Jeszcze takiej muzyki nie slyszalem. Dziwna troche i dosc oryginalna. <bacznosc>Therion</spocznij> wiecej nie trzeba. Btw. zalatwcie sobie tez Jana Garbarka. "Cos na wieczor we dwoje"

Metal/Rock/Etnic:
Heol Telwen - Wspaniala kapela, cetyk ;]
Chalice - klimatyczny gothic metal z kobiecym wokalem... pochodzacy z... Australii. Skrzypce, dosyc ciezkie gitary, flety... niezwykle melancholijnie marzycielsko...
Die Verbannten Kinder Evas - dark wave, kobiecy sopran w zestawieniu z dostojnym, meskim wokalem. Basniowy, wzniosly klimat przypominajacy ten znany z tolkien metalu (ale gitar tu nie ma) w polaczeniu z mistyczna aura Arcany. Cud, Miod, Bamboocha. ;]
Weltenbrand - tzw alpejski dark wave. Muzycznie podobnie do Die Verbannten..., ale jest nieco mniej dostojnie a bardziej melancholijnie... no i rownie pieknie:)
Penumbra - symfoniczny doom-gothic. Jesli ktos lubi Tristanie i Nightwish mysle, ze to tez powinno przypasc do gustu...
Dargaard - dark wave z eterycznym i hipnotyzujacym wokalem Elisabeth... Wszystkie 3 plytki maja podobny, niesamowity klimat.
Faith and the Muse - Gotyk z USA. Zimnofalowe brzmienie w ktore wkrada sie jakby... sakralny klimat... i ciekawy glos Moniki.
Dark Sanctuary - dark wave z Francji i z kobiecymi wokalami w tymze jezyku.
Hagalaz Runedance - To wlasciwie nie gotyk, tylko neofolk. Rytmiczne bebny, flety, gitary, kobiecy wocal... i jedny w swoim rodzaju poganski klimat rodem z mroznej polnocy zamieszkiwanej przez wojowniczych wikingow. Szalenstw zadnych tu jednak nie ma - to calkiem spokojna muza.
Epica - symfoniczny doom/gothic. Dostojne chóry, kobiecy (a jakze;) natchniony sopran, niezbyt wyeksponowany growling, urzekajace melodie i symfoniczny wzniosly duch;) Brzmienie odrobine podobne do After Forever, co dla mnie jednak nie jest wada, bo bardzo After Forever lubie:) Poza tym... malo zespolow nagrywa teraz takie plyty.
Via Mistica - symfoniczny doom/gothic, tym razem z naszego podworka. Plyta nosi tytul: Testamentum (In Hora Mortis Nostre) Podobnie jak Epica... niby nic oryginalnego... ale urzekajacych dzwiekow nigdy zbyt wiele;)
Temnozor - Ten zespol z ruskiego metalu jest wrecz genialny! polecam szczegolnie utwor Folkstorm Of The Azure Nights, NIESAMOWITY klimat!

Inne:
Crematory
Hammerfall
In Flames
Moonspel
Nightwish
Sonata Arctica
Iced Earth
Iron Maiden
Metallica
Stratovarius
Passenger
Nowy Therion
Slayer
Opeth
Haggard
Bal Sagoth (to jest w sumie bardzo ostre, ale wyjatkowo epickie i melodyjne). VIKING METAL :)
Ultima Thule (fajny rock ze Szwecji bodajze)
Honor - to juz ma zabarwienie ideologiczne (ala Roman Giertych), ale jak chcesz, to sluchaj :]
Kat
Lacrimosa
Godsmack (na moje, to to bardzo metallice przypomina...)
Blind Guardian
After Forever
Anathema
Black Sabbath
Epica
Within Temptation
MacBeth
Menhir
Mihotyn
Novembers Doom - haha... jeszcze takiej smetnej muzyki nie slyszalem :D Mozna przy tym spac ^^ takie flaki z olejem
Penumbra - fajny i mily dla ucha gotyk :]
Lordi - hahah kicz kicz kicz :D Goscie przebieraja sie za jakies demony i kreca komercyne teledyski, a muzyczka naprawde lagodniutka. Dobrze sie tego w knajpach slucha Pewnie na MTV juz lecialo
Sirenia
The sins of Thy Beloved - taki sobie gotyk
Theatre of Tragedy - fajne....dopoki nie zaczeli grac techna
tiamat - .... ?
Tristania - ladny niczego sobie gotyk

Mocniejsze (ale wiekszosc trzyma naprawde klase i jest warta polecenia... WIEKSZOSC)
Abigor - mocny BM
Bathory - zalezy jeszcze, jakie plyty
Abyssos - fajne, ale zdecydowaniie, czegos mi tu brakuje :)
Alastis - ot takie sobie... ujdzie w tlumie
Amon amarth - death, dosc dobrze wykonany
Ancient Rites - Moim zdaniem naprawde piekny sympho BM. Morze, statki, podboje, bezkres oceanu... cos w tym stylu. Szczegolnie piosenka Victory or Valhalla. Miodzik
Behemoth - poczatkowo swietny pagan black metal, teraz death (polski zespol)
Burzum - chyba najtrudniejszy w zrozumieniu i interpretacji zespol(a raczej produkcja solo). Dla mnie, klimat ten jest smutny, wrecz filozoficzny, czasem tez i uspokajajacy. Sam zespol jest bardziej znany za to, co zrobil jego zalozyciel, niz za muzyke.
Catamenia - jestem w trakcie sluchania
Cradle of Filth - jedni nienawidza, inni kochaja, nikt nie jest obojetny. Wokalista spiewa kastrackim glosem, a sama muzyka naprawde rozbudowana, a nawet monumentalna.
Dark Tranquility - kolejny melodic death
Darkthrone - rowniez trudny w interpretacji BM
Dimmu Borgir - W sumie wiekszosc ludzi zaczyna sluchac Black Metalu wlasnie od tego zespolu. Graja naprawde mocno w obecnosci orkiestry symfonicznej, itd itd. Mysle, ze moge polecic
Emperor - dosc dobry BM.
Gontyna Kry - Polski NSBM. Mimo tekstow, ktore prezentuja nienawisc do pewnych mniejszosci i grup spolecznych, to ich muzyka stoi na wysokim poziomie
Graveland - moim zdaniem to chyba najgenialniejszy polski zespol. Sciagnijcie sobie piosenke "Starozytna Krew". Wrecz epicka atmosfera. Goraco polecam. Oczywiscie...ideologia rowniez jest z lekka przesadzona...jihad.pl :/
Immortal - dobry norweski BM.
Limbonic Art - moim zdaniem mistrzostwo polaczenia smyczkow, klawiszy, trab, chorow z black metalem. Atmosfera podniosla i monumentalna
Graveworm - jeden z tych zespolow, podczas ktorych sluchania pojawiaja sie dreszcze :)
Lux Occulta - sredni BM z podkarpacia.
Mors Principium Est - niby srednia mieszanka death/bm+klawisze, ale dosc milo sie slucha.
Nokturnal Mortum - z Ukrainy. Jeden z najlepszych (moim zdaniem) blackowych zespolow, jakie istnieja
Old Man's Child - wysoki poziom. Cos a'la dimmu
Luna Ad Noctum - Kolejny genialny polski zespol. Sa dosc podobni brzmieniowo do Dimmu, lecz jesli chodzi o klimat, to nie mozna ich przyrownac do nikogo innego. A to stronka zespolu http://lunaadnoctum.metal.pl/
Munruthel - pauker zespolu Nokturnal Mortum. Gra naprawde fajne polaczenie ambientu (bardzo spokojnego i pieknego ambientu) z BM
Dub Buk - kolejny ukrainski sympho bm
Satarial - ciezko mi powiedziec, co to... srednie
Satyricon - lubie plytke Nemesis Divina i ta tez polecam (z kultowa piosenka Mother North). Pozniejszych produkcji juz niespecjalnie trawie.
Sepultura... nc
Summoning - Rowniez jeden z najlepszych zespolow BM jaki powstal w historii. Wlasnie od tej kapeli zaczela sie moja przygoda z metalem. Muzyka cholernie klimatyczna, teksty oparte na lirykach Tolkiena i klimat rowniez zachowany. Takiego brzmienia nie prezentuje nikt inny i nikt inny nie bedzie w stanie ich nasladowac. po prostu respekcik
Elysian Fields - dosc dobry BM, ale gasnie w tlumie innych kapel. Niczym specjalnym sie nie wyroznia.
The Project Hate - Jeden z deathowych, melodyjnych zespolow, ktore naprawde przypadly mi do gustu i ktore z czystym sumieniem moge polecic.
Vintersorg - chyba norweski BM. Atmosfera wojny, zimy, chlodu. Ostre wokale na przemian z lagodnymi.
Vordven - rowniez fajny bm z Finlandii. Niczego sobie.
Mayhem... kto zna Burzum, ten pewnie zna i ich.
And Oceans...takie sobie, nawet fajne. :)
Mortiis - niesamowite ten zaspol kazdy musi przesluchac

Anorexia Nervosa - Piosenki tej kapeli są najlepsze na doła, Stabat Mater Dolorosa m.in. :)
Dodheimsgard - dobry zespół, acz mało ciekawy dźwiękowo. ;)
Skyforger - niby black metal, ale płyta Zdobena Dziesma w klimatach folku, coś jak łolsa ;]
Ulver i TAAKE - tak także każdy musi mieć ! :>
Arkona - Są 2 zespoły o tej nazwie. Pierwszy rosyjski, drugi polski. Szczególnie pocieszny jest ten drugi. Mają nieśmiertelne tytuły.
Khold - Nienawidzę używać tego określenia, ale ich nieco starsze płyty przypominają brzmieniowo Darkthrone.
Panzerchrist - kolejny, szybki, miły BM.
Infernal War - jedna z największych polskich perełek od długiego czasu. Znam od dawna i od kąd usłyszałem piosenkę "Black legion of SS", zrozumiałem, że święci się coś fajnego. Na koncercie odgrażali się, że niedługo powstanie nowa płytka. Aha - to nie jest NSBM, mimo "SS" Smile
Kataxu - Nagrali swój materiał razem z Sunwheel. Sami nazywają siebie "Astral-orchestral black metal". NSBM. Niektórzy zarzucają im "zerżnięcie brzmieniowe" stylu ze Spiritual Black Dimensions Burgerów, ale jakoś nie zauważyłem.
Infernum - dość ciekawy projekt, w którym paluchy rzekomo maczał Rob Darken z Gravelanda. Mimo, że to BM, to miłośnicy kapeli Olafa i Szczerego powinni być zadowoleni z perkusji i czystych, dźwięcznych gitar.
Lunar Aurora - niektórzy określają ich jako następców Limbonic Art. Mi daleko do takich porównań, ale sprawdzić można.
Sigrblot - dość ciekawy, ideologicznie nastawiony bm...propagowanie odrodzenia kulturowego i takie tam. Ciekawe są wstawki chórów kościelnych.
Ruins of Bevereast - To jest już naprawdę chore psychicznie. Coś w rodzaju psychodelic, claustrophobic bm. Nieco podobne do Sigrblot, ale znacznie bardziej przytłaczające. Jest to materiał tego typu, że albo natychmiastowo wywala się go na śmietnik albo szczęka opada na blat.
Turisas - Battle, Folk, Viking metal. :] Płyta nazywa się "Battle metal" i mówi wszystko o tym zespole. Okrzyki dzielnych wojaków idących na wojne, rozkazy dowódców... bajka. Same teksty są bardzo.. epickie. Zespół który mogę polecić z czystym sumieniem każdemu kto lubi żywą muzyke... żadnych ryków, tylko piękny wokal + flety + gitary + klawisze. :) Wspaniałe!
A także na koniec, mój ulubiony zespół:
Tronus Abyss - kapela rodem ze słonecznej Italii :) Grają muzykę okreslaną mianem dark/medieval ambient z domieszka black metalu. O taki Finntroll w udoskonalonym wydaniu. :]
Polecam szczególnie utwór Kampf. Naprawdę genialny. :)

Przepraszam za troszkę przydługi post, ale jakby kogoś interesowało to sobie ściągnie to co mu odpowiada. :>
Minas_Morgul

przez Kyria 22 kwi 2006, 18:22
Kocham muzykę... obecnie mieszkam w Manchesterze i marzy mi sie aby wybrać sie na jakąś mega imprezę w stylu [b] sensation black lub white /b] czyli uwielbiam techno, house,trance, goa psychodelic, drum'n'bass. Słucham także rocka i muzyki orientalnej. Uwielbiany ukochany zespół ANATHEMA :)
Kyria

przez snaefridur 23 kwi 2006, 19:40
"Parasol" Tori Amos.Świetny,genialny kawałek.Polecam każdemu.
snaefridur

przez reirei 23 kwi 2006, 21:59
kowboj napisał(a):a ja napisałem ostatnio 2 nowe kawałki. Pierwszy nazywa się ... Lexapro,
:)
a drugi... Xanax.
Mistrzostwo :lol: :lol: :lol:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez megi55 29 kwi 2006, 19:45
Z polskich Perfect, Lady Pank, Budka Suflera, Big Cyc,Pudelsi,lubie tez Korn, Linkin Park, RATM, muzyke latynoską, jazz, Celine Dion, Goya, Szymon Wydra...i wszystko co wpadnie mi w ucho :D

przez Karo 06 maja 2006, 18:33
uwielbiam muzyke, pozwala się oddciać od świata na jakiś czas
najbardziej lubie Papa Roach, POD, Coldplay, Within temtation, z polskich Goya, Ocean, Wydra

przez bubo 07 maja 2006, 17:57
Myslovitz, Placebo, Coldplay, Depeche Mode, The Cure.

przez bibi 08 maja 2006, 08:24
bubo napisał(a):The Cure.

jajefajny zespół :D :D :D
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez bubo 08 maja 2006, 09:59
bibi napisał(a):
bubo napisał(a):The Cure.

jajefajny zespół :D :D :D

Aha! *kiw głową*

Zapomniałam o Starsailorze!

Sortuj wg