Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Stracona100 22 sty 2016, 23:36
Bardzo chciałabym zebrać się na tą gimnastkę, potrzebne mi to bardzo.
Torba ze strojem czeka od 1 stycznia :)

Spamowa wyspa

przez Stracona100 22 sty 2016, 23:37
Sigrun, jeździłaś konno? Ja też kiedyś i bardzo jeszcze bym chciała...
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Spamowa wyspa

przez cyklopka 22 sty 2016, 23:38
Purpurowy napisał(a):
cyklopka napisał(a): akordy z grupy F,

Zajrzałem do swojego cudownego podręcznika i jak zobaczyłem te akordy to wolałem przestać na to patrzeć. :hide:

Przez to ja się ileś razy w życiu zrażałam w ogóle do grania chwytami, bo ten akord jest w wielu popularnych piosenkach.

Ale dzięki Davidowi i dla Davida jakoś się przemogłam. Nie zrobię tak, żeby każda struna brzmiała, bo budowa dłoni mi to blokuje, ale 4 wystarczą, będzie zwrotka bardziej basowa 8)

Sigrun napisał(a):Zosia_89, tak. Uwielbiam konie.

Są chyba nawet smaczniejsze od reniferów :great:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Sigrun 22 sty 2016, 23:39
Stracona100, no jezdzilam:)
Jest fajna stadnina niedaleko...;)

cyklopka, kurfa!!! No wez !!! Nigdy bym tego do ust nie wziela!!!
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Spamowa wyspa

przez Zosia_89 22 sty 2016, 23:41
Purpurowy, hmm więc na początek radziłabym Ci zacząć od czegoś lekkiego, nie porywać się na ciężkie ćwiczenia :)
ja kiedyś zaczynałam od biegania (tak po trochu) i dużo pływałam na basenie - uwielbiałam to ;)
nie wiem co lubisz - rower, ćwiczenia siłowe... wybierz coś co sprawia Ci przyjemność i do czego nie będziesz musiał się zmuszać

a jeśli wybierzesz się na siłownię to:
1. na pewno spotkasz tam trenera, który pokaże Ci co i jak ćwiczyć, to jest super sprawa, bo nas kiedyś dopadł, wszystko pokazał, stał nad nami i nie odpuszczał
2. są zajęcia o zwiększonej intensywności (mówię o zajęciach "fitness" (użyłam "", bo to bardziej kojarzy się z zajęciami dla kobiet, ale na nich ćwiczy się np. z kettlami, które pozwalają spalić naprawdę wiele kalorii a jednocześnie wzmacniasz mięśnie)
3. na pewno poznasz tam kogoś, z kim możesz umówić się na późniejsze treningi - razem jest raźniej

możesz wyznaczyć sobie jakiś cel i przygotowując się do niego też zgubisz kilogramy, np. rajd rowerowy :)

i oczywiście ważne jest to co jesz. Nie wiem czy też chcesz o tym poczytać? :)
I wiesz, gdybyś tylko odstawił alkohol już waga by spadła - gwarantuję, tylko tutaj wiem, że nie jest łatwo w tym temacie
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

Spamowa wyspa

przez Zosia_89 22 sty 2016, 23:43
Sigrun, zazdroszczę jazdy konnej... chciałabym, żebyś miała w przyszłości takiego swojego rumaka ;)

Spamowa wyspa

przez Sigrun 22 sty 2016, 23:44
Zosia_89, hmmm...moze kiedys. Marzyc zawsze warto ;)
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 22 sty 2016, 23:45
Zosia_89 napisał(a):Purpurowy, hmm więc na początek radziłabym Ci zacząć od czegoś lekkiego, nie porywać się na ciężkie ćwiczenia :)
ja kiedyś zaczynałam od biegania (tak po trochu) i dużo pływałam na basenie - uwielbiałam to ;)
nie wiem co lubisz - rower, ćwiczenia siłowe... wybierz coś co sprawia Ci przyjemność i do czego nie będziesz musiał się zmuszać

a jeśli wybierzesz się na siłownię to:
1. na pewno spotkasz tam trenera, który pokaże Ci co i jak ćwiczyć, to jest super sprawa, bo nas kiedyś dopadł, wszystko pokazał, stał nad nami i nie odpuszczał
2. są zajęcia o zwiększonej intensywności (mówię o zajęciach "fitness" (użyłam "", bo to bardziej kojarzy się z zajęciami dla kobiet, ale na nich ćwiczy się np. z kettlami, które pozwalają spalić naprawdę wiele kalorii a jednocześnie wzmacniasz mięśnie)
3. na pewno poznasz tam kogoś, z kim możesz umówić się na późniejsze treningi - razem jest raźniej

możesz wyznaczyć sobie jakiś cel i przygotowując się do niego też zgubisz kilogramy, np. rajd rowerowy :)

i oczywiście ważne jest to co jesz. Nie wiem czy też chcesz o tym poczytać? :)
I wiesz, gdybyś tylko odstawił alkohol już waga by spadła - gwarantuję, tylko tutaj wiem, że nie jest łatwo w tym temacie

Dziękuję bardzo. Kwestia jedzenia też jest bardzo ważna w moim przypadku, więc bardzo chętnie o tym poczytam.

Spamowa wyspa

przez Stracona100 22 sty 2016, 23:45
Sigrun, zdradź gdzie ta stadnina, to może się tam umówimy na rekonesans?

Spamowa wyspa

przez DarkMaster 22 sty 2016, 23:46
Zosia_89, No nie mam się do czego przyczepić, rozsądnie opisałaś :) Co do alkoholu, pomijając wszelkie aspekty moralne, mózgowe itp sama jego kaloryczność jest prawie tak duża jak kaloryczność tłuszczu :)
Nie dotrzymałem słowa
Słowa danego samego sobie
Nie miałem już odwrotu
Zmierzałem donikąd
Moim przyjacielem stał się strach,
Strach przed samym sobą

Spamowa wyspa

przez cyklopka 22 sty 2016, 23:46
Sigrun, mam niefajne wspomnienia z nauki jazdy, oczywiście bardziej z winy ludzi niż koni, więc już nie chcę do tego wracać, wolę kiełbasę.

Wszystkie ssaki duże i roślinożerne mogę jeść, nawet jeśli są miłe, bylebym ich nie znała osobiście, duży drób, ryby różnego rozmiaru i czasem jakiś mięczak/skorupiak obrany i sparzony. Brzydziłabym się jeść małe zwierzęta, drapieżniki, gady.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Zosia_89 22 sty 2016, 23:56
Purpurowy, słyszałam, że ważne jest jedzenie częstych, ale małych posiłków
słyszałam, bo sama się dopiero tego uczę i szczerze mam z tym problem ;) czasami nie jem nic w ciągu dnia, a wieczorem jem co złapię, chociaż ostatnio już się trochę od tego odzwyczaiłam

na początek może spróbuj:
- nie jeść na noc (ja w ten sposób dopiero nauczyłam się jeść śniadania, bo miałam szansę rano być głodna),
- i ogranicz słodkie rzeczy i fast foody

trzeba jeść dużo ryb, białego mięsa, warzyw, zamiast słodkich napojów pić wodę, i słyszałam, że alkohol jest straszny (6 dni diety może zepsuć 1 dzień z alkoholem - byłam w szoku :roll: )

I początkowo wyznacz sobie malutkie ograniczenia, zarzucenie się radykalną dietą i ostrymi ćwiczeniami tylko zniechęci, a przecież nie o to chodzi ;)
a jak zaczniesz widzieć efekty dostajesz takiego kopa, dodatkową motywację i wtedy można próbować dodatkowych rzeczy ;)

aaa i ważne jest, żeby się nie głodzić, bo kiedy potem coś zjesz Twój organizm wszystko odłoży w postaci tłuszczu - zrobi sobie taki magazyn i będzie odkładał w strachu, że znów długo nic nie dostanie do zjedzenia
Ostatnio edytowano 22 sty 2016, 23:59 przez Zosia_89, łącznie edytowano 1 raz

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 22 sty 2016, 23:59
Zosia_89 napisał(a):Purpurowy, słyszałam, że ważne jest jedzenie częstych, ale małych posiłków
słyszałam, bo sama się dopiero tego uczę i szczerze mam z tym problem ;) czasami nie jem nic w ciągu dnia, a wieczorem jem co złapię, chociaż ostatnio już się trochę od tego odzwyczaiłam

na początek może spróbuj:
- nie jeść na noc (ja w ten sposób dopiero nauczyłam się jeść śniadania, bo miałam szansę rano być głodna),
- i ogranicz słodkie rzeczy

trzeba jeść dużo ryb, białego mięsa, warzyw, zamiast słodkich napojów pić wodę, i słyszałam, że alkohol jest straszny (6 dni diety może zepsuć 1 dzień z alkoholem - byłam w szoku :roll: )

I początkowo wyznacz sobie malutkie ograniczenia, zarzucenie się radykalną dietą i ostrymi ćwiczeniami tylko zniechęci, a przecież nie o to chodzi ;)
a jak zaczniesz widzieć efekty dostajesz takiego kopa, dodatkową motywację i wtedy można próbować dodatkowych rzeczy ;)

aaa i ważne jest, żeby się nie głodzić, bo kiedy potem coś zjesz Twój organizm wszystko odłoży w postaci tłuszczu - zrobi sobie taki magazyn i będzie odkładał w strachu, że znów długo nic nie dostanie do zjedzenia

Dziękuję bardzo za porady.
Tymczasem będę się zwijał.
Dobranoc.

Spamowa wyspa

przez jetodik 22 sty 2016, 23:59
dobry jest orbitrek można ćwiczyć i oglądać tv :mrgreen:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg