Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez cyklopka 18 sty 2016, 17:34
kosmostrada, o, to powiem mamie, to ją zaskoczę :D

Najbardziej zapracowany trener w Polsce południowej oczywiście ma sesję i organizuje ferie dla dzieci <problem z doborem emotki>
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 18 sty 2016, 18:02
Dzień dobry Kochani...

Ja też dzisiaj nie najlepiej. Kolejna nieprzespana noc, a obowiązki codzienne wykonać trzeba. Jakoś dałam radę...
Dzisiaj stres dość silny, bo jutro ważna wizyta u endokrynologa. Tłumaczę sobie, że już nie ode mnie zależy, jaka będzie decyzja lekarza, ale wiadomo-emocje silne są.
Od rana byłam zajęta, więc odsuwałam złe myśli...

Dzisiaj zrobiłam kluski ziemniaczane, kładzione łyżką. Dawno nie jadłam. Naprawdę są smaczne i przypominają mi dzieciństwo, a w moim przypadku to dość odległe czasy ;)
Chciałabym dzisiaj normalnie zasnąć...czuję zmęczenie, rozdrażnienie.
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 18 sty 2016, 18:05
kosmostrada napisał(a): Purpurowy, Podbijam pytanie Cyklopki, co narozrabiałeś?

Ja nic.
Ale przejrzałem wszystkie listy brata (mam jego zgodę) z KRD, od komornika, z firm windykacyjnych itp. to razem jest to taka kwota że cały dom zabiorą i jeszcze nie wiadomo czy wystarczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 18 sty 2016, 18:06
Purpurowy, :( To nie jest dom Rodziców :?:
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 18 sty 2016, 18:08
Purpurowy, a dom jest zapisany na brata? są tam jakieś jego rzeczy? Bo komornik może zabrać tylko to, co prawnie do niego należy
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 18 sty 2016, 18:09
To jest dom rodziców, ale on jest tutaj zameldowany, a rodzicom niespieszno go wymeldować.

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 18 sty 2016, 18:12
A z terapii jak zwykle wróciłem taki wkurzony że ledwo drogę widziałem i znowu mnie głowa z nerwów boli.

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 18 sty 2016, 18:12
Purpurowy, nie ma znaczenia czy jest zameldowany. Dom do niego nie należy koniec kropka. Człowieku wiesz jakie fortuny bankruci przepisywali na żony i robili wcześniej rozdzielność majątkową! Nie ma takiego prawa żeby za długi dorosłego faceta odpowiadali rodzice. Chyba, że mu przepiszą dom, to wtedy oczywiście będzie po ptokach
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 18 sty 2016, 18:24
Purpurowy, jest tak, jak napisał Ḍryāgan...
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 18 sty 2016, 18:28
A majątek ruchomy znajdujący się w miejscu zameldowania dłużnika?

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 18 sty 2016, 18:28
Purpurowy, gwoli wyjaśnienia - porady prawnika: zasadą obowiązującą w polskim prawie jest odpowiedzialność za długi tylko przez osobę, która je zaciągnęła – oczywiście z pewnymi wyjątkami. Jeżeli więc dojedzie do sytuacji, iż pełnoletnie dzieci zaciągną długi, których później nie będą mogły spłacić, wówczas nie ma możliwości, aby Komornik przeprowadził postępowanie egzekucyjne z majątku należącego do rodziców. Pełnoletnia osoba za swoje długi i poczynania w tym zakresie odpowiada samodzielnie i wyłącznie swoim majątkiem. Sytuacja oczywiście wyglądałaby inaczej, gdyby rodzice poręczyli za długi swoich dzieci, wówczas razem z dziećmi odpowiadaliby za cały dług, zaś Komornik mógłby prowadzić egzekucję z całego majątku rodziców. Jednocześnie jednak należy mieć na uwadze, że jeżeli dzieci nadal zamieszkują w mieszkaniu wraz z rodzicami, Komornik będzie mógł dokonać zajęcia znajdujących się w tym mieszkaniu ruchomości (np. komputera, telewizora, pralki, lodówki). Jeżeli określone przedmioty zostały zakupione przez rodziców, którzy nie są dłużnikami, wówczas powinni oni podczas wizyty Komornika okazać stosowne dokumenty potwierdzające ich prawo własności do tych przedmiotów. Gdyby wykazanie tego przed Komornikiem było niemożliwe, zaś Komornik dokona zajęcia tych przedmiotów, wówczas wyłącznie w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego będzie można domagać się zwolnienia spod zajęcia komorniczego określonych przedmiotów.

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 18 sty 2016, 18:37
Purpurowy, ale twój brat chyba teraz nie mieszka z rodzicami? Wystarczy zatem udowodnić od kiedy nie mieszka. Meldunek bowiem to czynność o charakterze administracyjno-rejestracyjnym i nie stanowi żadnego dowodu, że ktoś zamieszkuje pod adresem zameldowania.

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 18 sty 2016, 18:43
Ḍryāgan napisał(a):Purpurowy, ale twój brat chyba teraz nie mieszka z rodzicami? Wystarczy zatem udowodnić od kiedy nie mieszka. Meldunek bowiem to czynność o charakterze administracyjno-rejestracyjnym i nie stanowi żadnego dowodu, że ktoś zamieszkuje pod adresem zameldowania.

On teraz mieszka w Paryżu.

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 18 sty 2016, 19:16
Purpurowy, zatem sytuacja jasna. Nie masz się co bać :)

Sortuj wg