Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez mirunia 15 sty 2016, 19:42
misty-eyed,
Moje problemy, głównie psychiczne, zostały wyparte przez pracowitą zajętość, codzienność :D

Tak, zajęcia, praca, to najlepsza terapia. Dobrze, że zajmowanie się Maluszkiem nie męczy Cię tak bardzo i czujesz się spełnioną Babcią. :D
Też mam w rodzinie Maluchy i dość często widujemy się, czasami na 2-3 godz. mam je u siebie, gdy Młodzi coś załatwiają. Ale potrafią już się zająć same zabawą, rysowaniem- tylko inspiracje im podrzucam. :D

No, szkoda psiaka, miałaś kumpla na spacerze.

A`propos endokrynologa - mam sporego guzka tarczycy i dwa malutkie. Miałam małą nadczynność, która podleczyłam, ale pani dr zdiagnozowała mi jednak hashimoto. Robiłam niedawno badania hormonów i są w normie. Proponowała mi wycięcie tych guzków, ale skoro biopsja nie wykazała nic złego, więc sobie odpuściłam. Biorę raz dziennie Metizol i tez chyba bliżej wiosny udam się na kontrolę do endo. Byłam ponad rok temu. :shock:

Aniu, jak będziesz kontrolować te guzki, to może unikniesz chirurga, oby!

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 15 sty 2016, 19:56
mirunia, tak, ja kontroluję od ponad 30 lat. Też mam kilka guzków i Hashimoto, a także niedoczynność.
Najgroźniejszy jest jeden z nich, opierający się na krtani. On niepokoi doktora najbardziej, choć biopsja jest w miarę dobra. Guzy źle reagują na naświetlania i po wielu latach mogą być groźne. Mam nadzieję, że doktor podejdzie do mnie z wyrozumiałością :lol: , ale poważnie, będę miała usg zrobione i wówczas wszystko będzie jasne-czy zwiększył swoje rozmiary, czy nie zmienił się...
Ja łykam Euthyrox 88
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez mirunia 15 sty 2016, 20:30
misty-eyed, miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Nie dajmy się!

Obrałam i nastawiłam ziemniaki na jutrzejsze kopytka... będę miała zajęcie, ale i wyżerkę. :lol:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 15 sty 2016, 20:30
Witam wszystkich, dobry wieczór
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Spamowa wyspa

przez mirunia 15 sty 2016, 20:32
Ḍryāgan, cześć, to co? weekend masz?

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 15 sty 2016, 20:35
mirunia, byłem na promocji książki. Dopiero wróciłem. Tak, już weekend
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 15 sty 2016, 20:42
kosmostrada, misty-eyed, mirunia, skorzystałam z przepustki i widziałam się dzisiaj z moją T. przy okazji i prawda jest taka, że moja T. po usłyszeniu tego jak oni tam kombinują i co robią stwierdziła, że najchętniej zapytałaby profesora czy widzi w ogóle zasadność hospitalizacji :lol: powiedziałam jej, że jeśli profesor jeszcze będzie chciał mnie widzieć to zapytam :mrgreen:
zresztą przez cały pobyt w Klinice jestem w kontakcie smsowym z moją T. i powiedziała mi dzisiaj, że rozmawiała też moją lekarką, która mnie prowadzi ambulatoryjnie i się śmiały, że mają nadzieję, że nie wyjdę z diagnozą CHADu bo to podobno ulubiona diagnoza Kliniki co zresztą sama zauważyłam :? lekarka stwierdziła, że jakby mnie z takim czymś wypuścili to to już by była przesada :? no i druga rzecz, że powiedziała mojej lekarce o tym, że profesor za pierwszym razem praktycznie "wyśmiał" zasadność wcześniej stosowanych leków i stwierdził, że się nie dziwi, że nie działają :hide: na co moja pani doktor ironicznie stwierdziła, że jest bardzo ciekawa co oni tam odkrywczego wymyślą, jakie leki, może się czegoś nowego nauczy :P [a ona robiła specjalizację w tej Klinice, w której leżę]
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez Infinity 15 sty 2016, 21:01
misty-eyed, też póki co biorę Euthyrox 88. Czikuniowi się pogorszyło? :(

Spamowa wyspa

przez wiejskifilozof 15 sty 2016, 21:19
Wiecie,że teraz się mówi.Wyderka białolica, a nie wydrzyca afrykańska.

Spamowa wyspa

przez cyklopka 15 sty 2016, 21:29
detektywmonk, nigdy nie mówiłam wydrzyca afrykańska.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 15 sty 2016, 21:40
Infinity, Kasiu, choroba Czikunia powraca co 3-4 miesiące. Seria zastrzyków, rehabilitacja /laser i magnetoterapia/, póki co pomagają. Nigdy już nie będzie w pełni sprawny. Robimy co można...kręgosłup wygląda strasznie. Terapia bardzo mu pomaga, co zabawne, po przygotowaniu urządzenia, zawołany, układa się odpowiednie i poddaje zabiegom.
Po zakończeniu oczywiście oczekuje nagrody... :D
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Argish 15 sty 2016, 21:46
Witam serdecznie. Czy może mnie ktoś dobić :P
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Spamowa wyspa

przez Infinity 15 sty 2016, 21:52
misty-eyed, mądry odważny pieseł z Czikunia :D Takie zabiegi muszą być potwornie drogie szczęściarz że ma takich opiekunów jak Ty, Aniu i Twój mąż

Spamowa wyspa

przez Infinity 15 sty 2016, 21:55
Argish, u mnie podobnie. Brat śpi pijany, coś wcześniej narozrabiał tylko niewiem co to tym bardziej serce wali mi jak młot. No i dobijam się ćwiczeniami "deską" 5 minut za mną, jeszcze może z jedną czy dwie serie zrobię.

Sortuj wg