Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez khaleesi 06 sty 2016, 18:28
kosmostrada, no snieg spadł ale ciapka się zrobiła bałwana nie ma co lepić :lol: bardziej to taki snieg w wersji dla ubogich :twisted:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Spamowa wyspa

przez platek rozy 06 sty 2016, 18:29
kosmostrada, nie jemy owocow na kolacje bo to cukry i ida w boczki jak slodycze ;)
Ja na kolacje jem sporo warzyw, omlety jajowe , mufiny wytrawne ale bez maki ... Nie jem na kolacje chleba , i masz za malo posilkow , tak jak Ania pisze powinnas miec co trzy godziny ... Inaczej waga bedzie stala w miejscu bo organizm magazynuje na zas gdyz mu za malo dostarczasz .Poaptrz na te jadlospisy to mniej wiecej bedziesz wiedziala w czym rzecz , tam masz rozpiske od sniadania do kolacji na kazdy dzien roku :)

mirunia, no wlasnie gdyby nie to z amuelnie byloby naprawde duzo lepiej a ja doslownie musze pilnowac sie jakbym miala alzheimera :( Tez tak sobie dziele tego solka .

Pojadlam i chyba cosik obejrze a pozniej musze zmyc podloge w kuchni i lazience .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 06 sty 2016, 18:34
kosmostrada, ja dołączam do diety ostropest mielony i czystek - polecam! Ostropest doraźnie - 1 łyżeczka popijam wodą, a czystek codziennie wieczorem jeden kubek.

http://sklepwiesiolek.pl/pl/p/OSTROPEST ... cwodMIQDdg

http://sklepwiesiolek.pl/pl/p/Czystek-l ... ARMVIT/901

Te zioła można dodawać do sałatek i zup.
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 06 sty 2016, 18:36
platek rozy, Dobra, przeanalizuję te jadłospisy i coś faktycznie pozmieniam. Nie dam rady wcisnąć więcej posiłków, bo tak jem całe życie. 4 maks. i tak już dużo. Kiedyś jechałam na 3 ech. A startowałam od niejadka. ;)

khaleesi, Ech ale zawsze to poudaje prawdziwą zimę...
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 06 sty 2016, 18:42
misty-eyed, też tak za bardzo nie mogę chyba przesadzać z tymi ziołami - mam teraz na zimno wyciskany olej z wiesiołka i ostropestu ( ten drugi bardziej dla męża na wątrobę), piję często miętę ( mam swoją suszoną z ogródka), rumianek, werbenę, mieszankę ziołową na pracę jelit, chińską zieloną Gaba. Żebym sobie nie zrobiła jakiejś mieszanki wybuchowej...

Cyklopka ty jako dyżurny farmaceuta, co o tym myślisz?
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 06 sty 2016, 18:43
kosmostrada, 4 wystarczą, wiadomo, że nie są to posiłki wysokokaloryczne. Papryka, marchewki surowe, owoce, pomidor, ogórek to jedynie zdrowe przekąski. Ja też jeszcze cały czas pracuję nad zmianą nawyków żywieniowych, ale jestem już dość daleko, pewne produkty całkowicie wyeliminowałam. Mam jeden problem-ograniczenie węglowodanów, a dla osoby która uwielbia pieczywo, ciasta, to nie lada wyzwanie. Walczę jednak :roll:
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez cyklopka 06 sty 2016, 18:43
Badania wykazały, że niektórzy ludzie dobrze funkcjonują przy jednym dużym posiłku dziennie i biolog, która przez lata ścigała swojego brachola, żeby jadł mniej, a częściej biła się w piersi :mhm:

Ja więcej niż 3 to w życiu :shock: Aż mnie mdli na samą myśl :zonk:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 06 sty 2016, 18:46
kosmostrada, oczywiście Kochana. Jeśli masz swoje ulubione ziółka, to wystarczy, bo tak naprawdę większość z nich ma właściwości oczyszczające, antyoksydacyjne. Nadmiar i niewłaściwe mieszanki też mogą zaszkodzić. Masz rację...
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 06 sty 2016, 18:48
cyklopka, 3 zasadnicze to podstawa. Oczywiście nie każdy zdrowy człowiek musi dokładać te 2 malutkie posiłki. Ja zażywam leki p/cukrzycowe, więc to konieczność.
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 06 sty 2016, 18:57
cyklopka, misty-eyed, Mi się też wydaje, że to jest osobnicza właściwość organizmu. Tak jak z wodą. Całe życie mało piję. Tyle co te herbatki, kawy, czasami sok wyciśnięty. Jak zaczęłam słuchać się porad i wciskać w siebie potworne ilości wody na siłę to napuchłam, bo organizm mi to zatrzymywał. :roll:

Idę malować i tyć... :twisted:
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 06 sty 2016, 18:59
kosmostrada, :great:
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 06 sty 2016, 19:03
Mam pytanie - prośbę - czy używacie kosmetyków do cery i skóry atopowej? Jest mnóstwo firm /A-derma jest niezła, to wiem/, chciałabym kupić Synowi na urodziny coś naprawdę dobrego, nie wiem na co się zdecydować. Macie doświadczenie w tej kwestii?
Może jakieś eco firmy...?
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez mirunia 06 sty 2016, 19:28
kosmostrada, sorry, że się wtrancam ;) ale teraz zimą ogranicz picie mięty, bo to jedno z niewielu ziół, które ochładza organizm. Dlatego zalecane jest picie jej latem. Teraz tylko doraźnie, w razie kłopotów żołądkowych/niestrawności, gdyż zwiększa wydzielanie kwasów żołądkowych. Więc możesz teraz miętę zastąpić czystkiem - jest całkiem spoko do picia, piję od listopada. Herbatka lipowa wskazana również zimą... psze Pani. :D
Nie odchudzaj się Kosmo teraz zimą, poczekaj tak do marca... :105: więcej światła, więcej ruchu i mniej pokus! ;)

Spamowa wyspa

przez Davin 06 sty 2016, 19:40
mirunia napisał(a):kosmostrada, sorry, że się wtrancam ;) ale teraz zimą ogranicz picie mięty, bo to jedno z niewielu ziół, które ochładza organizm. Dlatego zalecane jest picie jej latem. Teraz tylko doraźnie, w razie kłopotów żołądkowych/niestrawności, gdyż zwiększa wydzielanie kwasów żołądkowych. Więc możesz teraz miętę zastąpić czystkiem - jest całkiem spoko do picia, piję od listopada. Herbatka lipowa wskazana również zimą... psze Pani. :D

Zimą lepszy Jägermeister. :mrgreen:

Sortuj wg