Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez AnissemSirch 20 gru 2015, 11:57
Little Red Fox napisał(a):ja czekam już tylko na święta, przed nimi jest tyle roboty, ale jak już w końcu przyjdą można się w pełni relaksować, jeść i pic i spać! :pirate:

Święta i po świętach, co roku ten sam scenariusz.
Zygać mi się chcę już tymi świętami, a ich jeszcze nie ma.
Prawdziwy facet sprawia, że masz mokre majtki, a nie oczy.

Spamowa wyspa

przez filip133 20 gru 2015, 12:52
platek rozy, też współczuję migreny..

Spamowa wyspa

przez mirunia 20 gru 2015, 14:03
platek rozy, wróciłam z kościoła, więc miałam mały spacer. Pogoda jest super, świeci słoneczko i jest przyjemnie.
Włożyłam do solanki karczek i wystawiłam na balkon. Zaraz nastawię sobie krupnik ryżowy z dużą ilością marchwi, bo coś trzeba lekkostrawnego zjeść przy moich sensacjach. :?
A po obiedzie wezmę się za łazienkę i odsiedzę tam chyba godzinki przy tych duperelach.

Jak się teraz czujesz, może Apap dołóż jeżeli nie mija.
Pichcisz już coś dzisiaj? Pewnie ten fit bigos trzeba zacząć?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 20 gru 2015, 14:38
Dzień dobry Kochani!

Wpadłam zobaczyć co u Was w małej przerwie na dobrą kawkę. Zagryzam świeżo upieczonym ciasteczkiem.
Studzi mi się farsz do uszek, zaraz monsz - miszcz rozdrabniania wkracza z wielkim nożem... I wio do lepienia, młody już ćwiczy paluszki. ;)
A ja zupełnie bez energii jestem, ruszam się jak mucha w smole. Nie mogłam znów zasnąć, a potem co chwilę się budziłam. :bezradny:
Co wieczór troszkę ćwiczę jogę i zadania na kręgosłup i może zamiast mnie to wyciszać, to nakręca?
Dostałam od siostry jakiś preparat z magnezem ( ot bonusik pracy szwagra w firmie farmaceutycznej) i żłopałam dzisiaj, bo mi powieka drga. :shock: Taki tik przedświąteczny? ;)

mirunia, To dobrze Kochana, że lepiej się czujesz, oszczędzaj się, żebyś na święta i wolne dni była już w pełnej formie. Idziesz do pracy zaraz po świętach?

platek rozy, Biduszku, mam nadzieję, że już jest lepiej...

Ściskam obolałych, tych w ferworze przygotowań wspieram wirtualnie, nie przepracujcie się!
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Sigrun 20 gru 2015, 15:16
Czesc Lobuzy :)
Pierogi czas zaczac...

mirunia, jak robisz karkowke? Ja chce zrobic z zurawina...ale mam jej sporo wiec bylabym wdzieczna xa przepis:)
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 20 gru 2015, 15:21
Może mnie ktoś na obiad zaprosi? bo mam pustą lodówkę. Zapomniałem, że teraz już nikt inny jej nie zapełni
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Spamowa wyspa

przez mirunia 20 gru 2015, 15:32
kosmostrada, hej Uszkowa Panienko - jak masz pomagiera, to szybko pójdzie, ale zabawa z tym jest. :D
Ale jak później smakują, mmmm......
No energia spadła Ci po tych ostatnich śrubkach, w końcu ile można być na wysokich obrotach? Miłej pracy!

Sigrun, a ja tak robię po swojemu... wkładam surowy karczek w zimną solankę z przyprawami (ziele ang., listki, zmiażdżony czosnek) i trzymam w zimnym ze 3 dni. Później zagotowuję to chwilę, ze 3-4 min. żeby zamknąć pory mięsa. Wyjmuję, skrapiam olejem i nacieram przyprawami ziołowymi (pieprz ziołowy, majeranek) lub staropolską do mięs i czasami jeszcze wkładam w nacięcia kilka małych ząbków czosnku.
Na wierzch kilka plastrów cebuli i zawijam w folię aluminiową i piekę w prodiżu.
A żurawiny mam smażone z gruszkami i podaję obok. Można to jeść jako wędlinę na zimno, jak i na gorąco w grubszych plastrach. Tyle.

Spamowa wyspa

przez Sigrun 20 gru 2015, 15:52
mirunia, dzieki kochana:* chyba sprobuje:)

Spamowa wyspa

przez Little Red Fox 20 gru 2015, 16:05
ja sobie właśnie wymyśliłam, że można by jeszcze zrobić pasztet z królika, tylko kiedy na to wszystko znajdę czas :roll:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Spamowa wyspa

przez platek rozy 20 gru 2015, 16:17
mirunia, kosmostrada, wreszcie sie doskladalam brzydko mowiac do "kupy " i za cos sie wezme . Chcialam po herbaty podjechac o herbaciarni bo mam je na prezentowej liscie.
Lek mam wolnoplynacy wiec wkurza mnie to dziadoswto jak olera.
Jutro do pracy.

mirunia :****** fajny przepis na karczek , u mnie mama podobnie robila :) Zajadalam sie nim zawsze :105: :105:

kosmostrada, :****** Slonce no ale moze taki dzien? u mnie mgla straszna a P pisal ze u niego slonce piekne a to tylko z 5 km ode mnie . A ja w tym smogu tkwie :? Ile uszek robisz?

Ḍryāgan, ja wlasnie bede robila obiadek znaczy ziemniaczki mam obrane i mam kuraka z wczoraj , takiego na ostro podsmazanego na patelni ale bez tluszczu ;) i pieczarkwoa moge sie podzielic ;)

Little Red Fox, Sigrun, Hey Dziewczyny :******
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 20 gru 2015, 17:01
Rany ale jestem urobiona...
Moje ciasto na uszka jest rewelacyjne w smaku, ale wałkuje się strasznie ciężko, a muszę je mieć na cieniutko ( aż widać wzorek z maty teflonowej ;) ). A jak bym czekała, aż młody złapie technikę wałkowania tego ciasta, to do jutra byśmy te uszka robili.
Nie mogę ruszać rękoma. :(
Ale uszka w zamrażalniku ( pyszne!), zostało mi ciasta, to zrobiłam pierogi z twarogiem na kolację.

Młody poszedł na spotkanie, monsz do pracy, a ja se leże.
Zaraz się zmobilizuje, wywałkuję resztki ciasta, skroję w kwadraciki, wysuszę i kiedyś zrobię łazanki.

platek rozy, Uszek ulepiliśmy 60.
U mnie bardzo ciepło, ale pochmurno. Myślę, że jestem niewyspana. Poza tym w nowym roku wybiorę się do lekarza, bo mam straszną męczliwość mięśni, może to czegoś objaw, jakąś anemię mam czy co. :roll:

Ḍryāgan, Dałabym Ci pierogów, ale nie wiem, czy lubisz na słodko. :smile:

Little Red Fox, No właśnie. Ja też bym popichciła więcej w amoku, ale czasu brak. Jutro robię pasztet, jak uda mi się dostać składniki.

Sigrun, Jakie pierogi lepisz?
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 20 gru 2015, 17:12
No i musiałem wyjść z domu, żeby coś zjeść :) Najadłem się i dalej mogę patrzeć filozoficznie w sufit
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Spamowa wyspa

przez Sigrun 20 gru 2015, 17:15
kosmostrada, ja poszlam na latwizne i kupilam uszka...nie chce mi sie w tym roku...a pierogi z kapucha i grzybami.
Teraz prasuje firanki...jej jaki ladnny plyn do plukania kupilam...pachnie w calym domu:)

Spamowa wyspa

przez JERZY62 20 gru 2015, 17:20
Ḍryāgan możesz też patrzeć filozoficznie w ścianę lub telewizor. Tak czasami robię częściej mi się to zdarza patrzenie w telewizor ;) No cóż filozof nie ma lekko :smile:
♪♪♪

Sortuj wg