Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 gru 2015, 22:03
misty-eyed napisał(a):Purpurowy, Ja nie miałam zupełnie problemu z wyrażeniem tego co mnie boli, czego chciałabym się pozbyć, co przeszkadza mi żyć spokojnie...

Ja też tego problemu nie mam, jednakże wałkowanie tej sprawy na terapii którą od 1,5 roku nie przynosi żadnego skutku. Myślę że to może być dlatego że ta sprawa jest dosyć świeża. Może lepiej zająć się innymi sprawami, a tą zostawić aż się trochę "przedawni"? Chociaż nie wiem czy jest sens ją zostawiać, skoro śni mi się niemal każdej nocy.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 10 gru 2015, 22:04
misty-eyed, ja mam za duzo lękow i mialam spora depresje po odejsciu z pracy , bylam w okropnym stanie bo dwa miesiace zylam w lozku ( wychodzilam tylko do sklepu i wracalam do lozka) i ciezko mi bylo dosjc do jako takiego funkcjonowania. Do tego milion lekarstw testowalam wiec moje samopoczuce dlugi czas sie nie poprawialo. Dopiero mniej wiecej od roku jest w miare. Oprocz tych dolow kiedy mam w zyciu duzo stresu . Kazdy inaczej reaguje na terapie , kazdy ma inne problemy i dlatego nie ma co porownywac czasu :bezradny:Oprocz tych dwoch miesiecy caly czas sobie sama radzilam , sama na zakupy , sama do urzedow , do lekarzy .. nie mialam obok nikogo kto by mi pomogl a jak wiesz duzo daje osoba na ktora mozesz liczyc.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 gru 2015, 22:08
platek rozy, ja nie porównuję...
Oczywiście, wiem, że z każdym jest inaczej. Z czystej życzliwości zastanawiam się, dlaczego Twoje problemy powracają z taką siłą...?
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 gru 2015, 22:10
Purpurowy, myślę, że wypieranie, odkładanie problemu nic nie da...tak było w moim przypadku. Bardzo bolało, ale udało się...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 10 gru 2015, 22:18
Muszę się spakować do Kliniki :roll: najchętniej bym zwiała niestety, bo wiem, że nie będzie to łatwy pobyt :roll: ale jak to dzisiaj usłyszałam od pewnej osoby 'muszą potrzaskać cię na kawałki i poskładać na nowo, żeby było lepiej' i chyba jest w tym sporo racji :roll:
Ostatnio edytowano 10 gru 2015, 22:22 przez acherontia-styx, łącznie edytowano 1 raz
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 10 gru 2015, 22:21
kosmostrada napisał(a):Ḍryāgan, A ja myślę, że nie trafiłeś na właściwego terapeutę. Albo nie był to właściwy czas. Albo nie byłeś gotowy.

Nie byłem gotowy (pewnie nigdy nie będę) i nie był to właściwy czas :)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 10 gru 2015, 22:26
Ja chodzę na terapię równo rok, przestałam już mojej T. jęczeć, bo nagle stanęłam z wybałuszonymi gałami po ryciu mi wiertarą w głowie, co wylazło. I T. mi powiedziała, że stanęłam na rozdrożu i albo na mocy własnej osobistej decyzji pójdę dotychczasową drogą i z moim wewnętrznym oprawcą , albo zmienię ścieżkę i go zwolnię. :D

acherontia-styx, ło matko, to trzymaj się Kochana. Jeśli będziesz mogła to pisz. Jak Ci tam jest, co się dzieje...

Ḍryāgan napisał(a): Nie byłem gotowy (pewnie nigdy nie będę) i nie był to właściwy czas :)

Ale to samobiczowanie się, why???
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 gru 2015, 22:26
misty-eyed napisał(a):Purpurowy, myślę, że wypieranie, odkładanie problemu nic nie da...tak było w moim przypadku. Bardzo bolało, ale udało się...

To prawda, ale wałkować jedną sprawę bezskutecznie przez półtora roku? Tutaj definitywnie coś jest nie tak.

Spamowa wyspa

przez filip133 10 gru 2015, 22:34
acherontia-styx napisał(a):Muszę się spakować do Kliniki :roll: najchętniej bym zwiała niestety, bo wiem, że nie będzie to łatwy pobyt :roll: ale jak to dzisiaj usłyszałam od pewnej osoby 'muszą potrzaskać cię na kawałki i poskładać na nowo, żeby było lepiej' i chyba jest w tym sporo racji :roll:

Wszyscy tu zapewne będą trzymać za Ciebie kciuki :)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 10 gru 2015, 22:35
Purpurowy, Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że czasami lepiej zejść bezpośrednio z tematu, jeśli wnioski z tego nie wynikają, szkoda czasu mówić w kółko o tym samym i się kręcić jak pies za własnym ogonem. Zacząć mówić o czymś innym zupełnie niby niezwiązanym , bo nagle z jakiegoś skojarzenia, z innego wątku nagle wypływa istota sprawy, z którą przyszedłeś i wyrzygujesz, o co chodzi.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 gru 2015, 22:36
kosmostrada napisał(a):Purpurowy, Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że czasami lepiej zejść bezpośrednio z tematu, jeśli wnioski z tego nie wynikają, szkoda czasu mówić w kółko o tym samym i się kręcić jak pies za własnym ogonem. Zacząć mówić o czymś innym zupełnie niby niezwiązanym , bo nagle z jakiegoś skojarzenia, z innego wątku nagle wypływa istota sprawy, z którą przyszedłeś i wyrzygujesz, o co chodzi.

Tak, też tak myślę. Tym bardziej że wałkowanie sprawy która jest jeszcze bardzo świeża, wyzwala tylko mnóstwo negatywnych emocji i wspomnień, a nie przynosi nic dobrego.

Spamowa wyspa

przez cyklopka 10 gru 2015, 22:40
podobnie jak Cyklopka z rozmawianiem przez telefon, jest garstka osób, z którymi normalnie gadam, a tak jest to dla mnie paraliżujące i okropne przeżycie... Jeśli chodzi o forum, mogę pisać, wolałabym już spotkać się w realu, ale telefon, brrr... Ale mam chory łeb...
Wy nie macie z tym problemu?

No właśnie tak jest jak piszesz.

Jak rozważałam pisanie wywiadów, to pierwej zgłosiłam się do mailowych i osobistych z wyłączeniem telefonicznych, potem chciałam spróbować, na koniec speniałam całkowicie :hide:

Nie wiem czy mówiłam, gadałam z kolegą redaktorem naczelnym i delikatnie napomknęłam o psychiatrze, i zareagował normalnie, że ciekawa historia, że psychiatrę zainteresował artykuł, nie powiedziałam dokładnie na co się leczę, tylko o ostatnich problemach z koncentracją. Dobry sposób badania, kto jest przyjacielem :great:

kosmostrada, mnie ludzie nieraz mają za zamkniętą, choć ja wolę mówić niż słuchać. Jak nie słuchają, to się dopiero zrażam.

platek rozy, speniałam, późno się zrobiło, jutro napiszę esa. Odraczam egzekucję.

Muszę się trochę przygotować na jutro, wybrać sweter, zdecydować co robię z którą klasą, w poniedziałek dyrektor. A jak się ogarnę, to jeszcze film. Jutro planuję wagary z chemii, żeby chociaż jedno popołudnie wyleżeć.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 gru 2015, 22:41
A trochę z innej beczki - czy będąc kurduplem można zmaleć?

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 gru 2015, 22:43
kosmostrada, Purpurowy, ja musiałam pozbyć się tego, bo ten problem mnie blokował, ograniczał. Tak, każdy z nas potrzebuje czegoś innego, indywidualnego podejścia, itd...

Idę na spacer, z psinką moją :D
Ostatnio edytowano 10 gru 2015, 22:48 przez misty-eyed, łącznie edytowano 1 raz
Dalajama XIV

Sortuj wg