Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 28 lis 2015, 17:09
mirunia, ja zażywałam 2 x 40 mg, dawka 3x10mg nie powinna Ci zaszkodzić, 10 zlecają nawet dzieciom. Spróbuj kochana, jesli zauważysz, że bardzo Ci spadnie, nie weźmiesz 3 dawki. Czy Ty masz stwierdzone nadciśnienie, czy masz zalecony propranolol ze względu na objawy nerwicowe?
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Little Red Fox 28 lis 2015, 17:12
koniec tego sprzątania, co najwyżej podłogi pozamiatam :pirate:
teraz czas na herbatę i ciasto - pełen relaks, a zaraz potem pojadę szukać bucików 8)
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Spamowa wyspa

przez takie tam 28 lis 2015, 17:16
Udanych zakupów ;)
takie tam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 28 lis 2015, 17:17
Ja też już dzisiaj nie robię nic...odpoczywam tylko :D
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez mirunia 28 lis 2015, 17:21
misty-eyed, mam stwierdzone nadciśnienie, od 2 lat biorę Tritace 5, i Propranolol 10. Najpierw miałam 2x10. Propranolol zaleciła mi również endokrynolog. Kardiolog do Tritace dał mi inny betabloker, ale endokrynolog zmieniła na propr.
Aniu, dzięki za konsultację i poradę, ja zawsze taka ostrożna jestem w braniu tych leków.

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 28 lis 2015, 17:28
mirunia, i bardzo dobrze, że zachowujesz ostrożność. Teraz dopiero sprawdziłam, że Tritace to również lek na nadciśnienie, pomyliłam go z innym lekiem. W takim razie rzeczywiście trzeba uważać, by nie obniżyć ciśnienia za bardzo. Ja biorę Isoptin i Tertensif i w sumie to daje dobry efekt. Isoptin jest lekiem dość stary, ale wraca podobno do łask, zażywam go już 18 lat.
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 28 lis 2015, 17:29
mirunia, czy pijesz kawę, bo nie pamiętam?
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez bonsai 28 lis 2015, 17:31
mirunia, propranolol to bardzo dobry lek, choć leciwy. Ma również pewne działanie p/lękowe. 10 mg to minimalna dawka, w migrenach bierze się 80 mg trzy razy dziennie (oczywiście nie od razu, trzeba do tego dochodzić powoli). Z tego co pamiętam, to propranolol głównie działa na obniżenie tętna, a ciśnienie maleje przy okazji jakby, ale można sobie zwiększyć dawkę np. do 20 mg i zobaczyć, jak będzie.
bonsai

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 28 lis 2015, 17:38
misty-eyed napisał(a):Purpurowy, czyli upiekło Ci się :mrgreen:

Tak.
Chociaż szkoda że nie mogliśmy dłużej pogadać, tylko te 15 minut.

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 28 lis 2015, 17:38
bonsai, zgadzam się. Mój znajomy super lekarz/starszy pan/, który twierdził, że Amerykanie po 40-ce profilaktycznie zażywali propranolol, teraz zapewne mają już inny :roll: W nerwicach od lat jest zalecany.
bonsai, Tritace, który bierze mirunia, też obniża ciśnienie
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Little Red Fox 28 lis 2015, 17:42
ja odkąd ograniczyłam kawę - chociaż to tylko kilka tygodni, czuję się lepiej, ale że bardzo lubię smak kawy, pozwalam sobie na jeden kubek dziennie do śniadania - na dobry początek dnia ;)
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 28 lis 2015, 17:45
Little Red Fox, ja w ogóle zrezygnowałam z kawy, już ponad 5 lat nie piję. Ostatnio też mi zapachniało kawą i kupiłam cappuccino, do której dosypuję odrobinę prawdziwej i jest fajnie, a ciśnienie nie podnosi się, bo taki deserek bardziej.
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez mirunia 28 lis 2015, 17:46
misty-eyed, tak, piłam kawkę i było dobrze. Rano rozpuszczalną z mlekiem, w pracy ok. południa drugą. Teraz od kilku dni piję bezkofeinową.

bonsai, dzięki, tak zrobię, spróbuję zwiększyć propka do 2x10.

Spamowa wyspa

przez Little Red Fox 28 lis 2015, 17:48
misty-eyed, ja bym nie potrafiła całkiem zrezygnować :P
zmykam na zakupy, trzymajcie się, wpadnę wieczorem :mrgreen:

Sortuj wg