Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Aurora88 18 lis 2015, 13:22
filip133, ponieważ większość Polaków to katolicy, ale niepraktykujący, to nie jest tak źle. Musiałbyś prawdopodobnie zrobić ukłon w stosunku do ślubu - i wziąć w Kościele. Bo przecież każda niewiasta o tym marzy ;) I potem chrzcić dzieci, ale większość ateistów ma to w pompie (mój tata miał, dlatego niestety jestem ochrzczona). I w sumie tyle. Na pielgrzymki chodzić nie trzeba, do kościoła na msze też nie, mało która jest tak zaangażowana żeby trzymać wianuszek do 'po ślubie' :mrgreen:
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

Spamowa wyspa

przez cyklopka 18 lis 2015, 13:25
Aurora, Filip, Płatuś, Kosmo, pozostali fani moich postów, :oops: nie wiem ile kosztuje 2 kg brązu, ale zróbmy zrzutkę to zaprojektuję i odleję nagrodę dla pana W. - People's Choice za bycie Najpopularniejszym Bohaterem Forumonoweli :lol: :lol: :lol: :lol:

Dzisiaj wyszłam wcześniej z pracy, bo zeróweczka pojechała do muzeum i nie byłam poczebna, zmokłam jak żubr, a potem siedziałam pod drzwiami jak debil, bo ja przecież nigdy kluczy nie noszę :bezradny:

Miał przyjść dzisiaj koło 12:00 ten kolega, z którym chodziłam do podstawówki, zaczynam żywić nadzieję, że może jednak nie przyjdzie :hide:
O 16:00 mam terapię i tak :papa:
Ostatnio edytowano 18 lis 2015, 13:30 przez cyklopka, łącznie edytowano 1 raz
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 18 lis 2015, 13:30
Dzień dobry.
Noc była ciężka, dzień jest jeszcze cięższy.
Czuję się jak by mi ktoś zrobił tankę łatankę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Aurora88 18 lis 2015, 13:33
Co to jest tanka łatanka?

cyklopka, mi skradłaś wczoraj serce monologiem o graniu w heroes <3

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 18 lis 2015, 13:35
Aurora88 napisał(a):Co to jest tanka łatanka?

Wolę nie mówić, bo to z takiego świńskiego kawału.

Spamowa wyspa

przez filip133 18 lis 2015, 13:37
cyklopka, długo musisz siedzieć pod drzwiami...?

Aurora88, moja była mówiła, że nie będziemy brać ślubu kościelnego, skoro jestem niewiążący... Chociaż kompletnie sobie nie wyobrażam, jak ona sobie to wyobrażała, skoro jej rodzice, jak to na wsi, zatwardziali katolicy, mówiła mi że jej tata powiedział kiedyś że nie warto się spotukać z kimś kto nie chodzi do kościoła... Więc to chyba nie było zbyt dojrzałe i przemyślane z jej strony twierdzić że na pewno nam się uda wziąć ślub tylko cywilny... Ja bym sobie marzył nie brać ślubu kościelnego, nie mieć żadnego wesela (co najwyżej jakiś obiad taki "weselny" sam), nie chrzcić dzieci i nie puszczać ich na religię w szkole, nie wpuszczać nigdy żadnego księdza po kolędzie, dokonać apostazji. Ale wątpię bardzo żeby udało się to wszystko spełnić.

Spamowa wyspa

przez cyklopka 18 lis 2015, 13:53
Aurora88 napisał(a):cyklopka, mi skradłaś wczoraj serce monologiem o graniu w heroes <3

To może się wydać zabawne, ale powrót do tej gry pomógł mi nawet po dużej traumie, z której tam sobie jakoś wyszłam bez terapii.
A poza tym wyższość cyklopów zawsze na propsie. 8)
Pierwsza "B" robiła kukiełki z łyżek drewnianych i ktoś zrobił cyklopa też, z kasztanów był cyklop, szkoła cyklopem silna :great:

filip133, pół godziny siedziałam, jak nie dłużej.

Osoba niepraktykująca może wziąć ślub kościelny z osobą praktykującą tzw. jednostronny. Nie trzeba udawać i przyjmować sakramentów, w które się nie wierzy, a nawet grzechem byłoby kogoś do tego namawiać :mhm:

A, jetodik, nie wiem z czym ty się możesz nie zgadzać, jeśli ktoś chce poważny związek to musi być komunikacja na poziomie wyznawanych wartości i planów życiowych, a nie ktoś udaje kogoś kim nie jest i albo straci swoją tożsamość, albo wyskoczy drugiej osobie ze swoimi prawdziwymi intencjami/przekonaniami i to nie jest miłe, oj nie jest. No chyba że chodzi o znajomość bez zobowiązań, to jak detektywmonk zawsze podkreśla, że ostatecznie mógłby to zrobić nawet z wyborczynią PiSu, ale z drugiej strony też poglądy polityczne koleżanek są jawne.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez filip133 18 lis 2015, 14:16
To dobrze, że nie naczekałaś się długo :D
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

Spamowa wyspa

przez Aurora88 18 lis 2015, 14:21
Ja mam wrażenie że z osobą o innych poglądach by się zwyczajnie nie wytrzymało. Chyba że są one mało istotne dla kogoś, ale to też jest jakiś pogląd. Ja zawsze przyjaźnię się z ludźmi, z którymi podobnie myślę. Jeden kumpel się okazał z czasem korwinistą i ksenofobem, to ustaliliśmy między sobą bana na rozmowy nt. społeczno-polityczne :P znajomość da się wtedy utrzymać, ale związek... nieeee.

cyklopka napisał(a):Osoba niepraktykująca może wziąć ślub kościelny z osobą praktykującą tzw. jednostronny. Nie trzeba udawać i przyjmować sakramentów, w które się nie wierzy, a nawet grzechem byłoby kogoś do tego namawiać

Ooo, dobrze wiedzieć że jest coś takiego!

filip133, apostazja jest wciąż czymś w rodzaju praktyki religijnej, katolickiej, więc dokonywanie apostazji jest bez sensu dla ateisty. Powinno się zrobić coś takiego jak uniewaznienie chrztu. Zaraz odkopię link.

Spamowa wyspa

przez Aurora88 18 lis 2015, 14:23
filip133, o poczytaj tutaj: http://wystap.pl/wystap-z-kosciola/
potrzebujesz tylko aktu chrztu i tyle, wysyłasz papierek i występujesz.

Spamowa wyspa

przez filip133 18 lis 2015, 14:34
Aurora88 napisał(a):filip133, o poczytaj tutaj: http://wystap.pl/wystap-z-kosciola/
potrzebujesz tylko aktu chrztu i tyle, wysyłasz papierek i występujesz.

Dziękuję dobra kobieto :)
Widziałem w sumie to gdzieś kiedyś, ale teraz zapiszę sobie link, na stałe żeby go mieć.

Spamowa wyspa

przez cyklopka 18 lis 2015, 14:37
Aurora88 napisał(a):Ja mam wrażenie że z osobą o innych poglądach by się zwyczajnie nie wytrzymało.

No mniej więcej o to.

Apostazja sama z siebie nie jest aktem prawnym ani religijnym, w zasadzie to jest jakby prowokacja do ekskomuniki i wtedy cię już nie traktują jak członka kościoła. Natomiast nie istnieje prawo, którym można by wyegzekwować usunięcie danych osobowych z dokumentacji kościelnej, więc tak na prawdę nigdy nie będziesz do końca wystąpiony/a.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez jetodik 18 lis 2015, 14:39
cyklopka,
A, jetodik, nie wiem z czym ty się możesz nie zgadzać, jeśli ktoś chce poważny związek to musi być komunikacja na poziomie wyznawanych wartości i planów życiowych, a nie ktoś udaje kogoś kim nie jest i albo straci swoją tożsamość, albo wyskoczy drugiej osobie ze swoimi prawdziwymi intencjami/przekonaniami i to nie jest miłe, oj nie jest. No chyba że chodzi o znajomość bez zobowiązań, to jak detektywmonk zawsze podkreśla, że ostatecznie mógłby to zrobić nawet z wyborczynią PiSu, ale z drugiej strony też poglądy polityczne koleżanek są jawne.

ale ja nie mówiłem żeby oszukiwał w sprawie swoich wartości czy planów życiowych, przecież jako ateista może mieć wartości cenione w chrześcijaństwie, a tożsamość budowana na etykietce typu ateista, to co to za tożsamość, choć gimby często na byciu ateistą swoją tożsamość budują i wszędzie się z tym obnoszą, dla mnie to słabe ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Spamowa wyspa

przez filip133 18 lis 2015, 14:40
Skończmy tematy religijne na spamowej, bo się tu zrobi "Religijna Wyspa" :D

Sortuj wg