Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez jasaw 26 kwi 2015, 16:38
kosmostrada, Niedaleko, więc w razie co mogę uciec do domu... , jak ja to znam doskonale ;) Próbuj Kochana, nie rezygnuj...nie raz wróciłam ;), ale chciałam, to też się liczy, jak przekonałam się osobiście.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 26 kwi 2015, 16:41
Witam was ponownie muniek niestety nie zostal :-(

Spamowa wyspa

przez jasaw 26 kwi 2015, 16:45
Marcin2013, pogubiłam się, myślałam, że to ma być Twój piesek ;)
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez blah! 26 kwi 2015, 16:46
jasaw, u mnie też jest blisko ośrodek czynny do 20 ale...nie wiadome czy akurat psychoterapeuta specjalizujący się w nerwicy w tych godzinach przyjmuje i czy w ogóle przyjmuje. Bo jak dzwoniłam tam jakiś czas temu, to mi laska w recepcji powiedziała, że mają obłożone terminy tak, że już nowych pacjentów nie przyjmują :/.
kosmostrada, a tak konkretnie, to dlaczego Ci odradził?
blah!

Spamowa wyspa

przez platek rozy 26 kwi 2015, 16:50
Kochani wrocilam :) jak polecialam przed 11 to wlasnie weszlam do domu. Bylam na lodach , bylam na dlugim spacerze ze znajomymi . Wybralismy sie na nieczynne lotnisko .
Pozniej poszlam do nich na obiadek , bo mnie zaprosili i d domu . Nogi mnie bola jak cholera , nasadzilam mnooostwo kilometrow.

Ake z dnia jestem bardzo zadowolona .
Teraz farbowanie wlosow mnie czeka i odpoczynek przy szwedzkim serialu.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez platek rozy 26 kwi 2015, 16:59
blah!, a rzucanie palenia jak sie jest w kiepskiej formie psychicznej tylko poglebia podenerwowanie i lęki. Jak kazde wyjscie z nalogu nie jest przyjemne i rzutuje na nasze samopoczucie.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez mirunia 26 kwi 2015, 17:07
jasaw, też bardzo lubię zapach tytoniu fajkowego :D Mój Tata też pykał czasami dla fasonu, jak chciał rzucić papierosy ;) Podpatrywałam tą całą ceremonię fajkową (czyszczenie, nabijanie tytoniem itp.) :D

A zapach ciasta w domu, to jest właśnie to domowe, rodzinne ciepło i atmosfera :yeah:

kosmostrada, smacznego hamburgerka życzę, zjedz z apetytem, bo coś widzę, że z nim kiepsko ostatnio :bezradny:
Idziesz w obstawie, więc wyluzuj, zrelaksuj się na powietrzu, dotleń... będzie dobrze, :great:

platek rozy, hej Płatuś :papa: ale miałaś fajną niedzielę, wyspacerowaną w towarzystwie :great:
Ja po takich długich spacerach, to od razu wkładam stopy do wody z solą i na grubo kremuję, ulga ekspresowa!

Spamowa wyspa

przez blah! 26 kwi 2015, 17:21
platek rozy napisał(a):blah!, a rzucanie palenia jak sie jest w kiepskiej formie psychicznej tylko poglebia podenerwowanie i lęki. Jak kazde wyjscie z nalogu nie jest przyjemne i rzutuje na nasze samopoczucie.

No tak, ale taki pogorszony stan wywołany rzucaniem palenia nie będzie trwał przecież wiecznie. Ja uważam, że własnie rzucenie palenia może nawet pomóc - po udanym wyjściu z nałogu człowiek po pierwsze jest bardziej zmotywowany, ma lepszy nastrój bo pokonał jakąs tam słabość poza tym, palenie powoduje pogorszenie stanu zdrowia a co za tym idzie stanu zdrowia psychicznego więc analogicznie - rzucając nałóg człowiek powinien czuć się w nastepstwie co raz lepiej.

Oczywiście, gdy ma się np. nerwicę lękową, to jest to trudniejsze ze względu na dolegliwści ale nie jest niemożliwe ;).
blah!

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 26 kwi 2015, 17:41
no mial byc ale nie jest :-(

Spamowa wyspa

przez cyklopka 26 kwi 2015, 17:56
Ja ostatnio zakończyłam sprawę z moim jedynym nałogiem - kawusią. Przez 2 dni mało mi łeb nie odpadł, ale teraz już jest dobrze i lepiej zasypiam wieczorem, i w szkole rano nie opadam na ławkę :uklon:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 26 kwi 2015, 18:41
Wróciłam! Noga mi nerwowo pod stołem chodziła, gorąco mi było, ale chłopaki mnie zagadali i nawet mini hamburgera zjadłam. :yeah: Znów się cieszę z takiej rzeczy, boszsz co za życie... Nie ukrywam, że bez Was Dziewczyny byłoby ciężej.

blah!, dokładnie jak pisze Plateczkowa - żeby sobie objawów psychosomatycznych nie dokładac. Poza tym jest to wyzwanie, a jak mówi moja T. wyzwania mają byc na miarę aktualnych możliwości, coby nie powodowały frustracji.

Marcin2013, no szkoda Marcinie, że Muńka nie będzie...

platek rozy, Kochana, no to na weekend narzekac nie możesz - baterie naładowane na maksa!
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez blah! 26 kwi 2015, 18:45
kosmostrada, ale psychiatra zasugerował, że te objawy psychosomatyczne nawet po poradzeniu sobie z nałogiem pozostaną w takiej samej sile? Bo jeśli będą one tylko chwilowo wzmożone, to chyba nie ma się czym przejmować bo w innym wypadku nigdy nie będzie dobrego momentu, żeby rzucić np. fajki.
blah!

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 26 kwi 2015, 19:09
blah!, Kochana nie wiem jak Ci to w prosty sposób wytłumaczyc. Powiedzmy w wyniku obniżonego ciśnienia zaczyna byc nam słabo , boli głowa, zawroty. Normals notuje to, stoicko np. strzela sobie kawkę i robi swoje. Lękowiec notuje to i myśli - Qrfa znowu się zaczyna (objawy lęku są podobne) i nakręca sobie spiralę lęku. Mamy wystarczająco dużo różnych powodów zewnętrznych (pogoda, hormony, różne przypadłości itd) i wewnętrznych do wpadania w lęk ( przed lękiem zwłaszcza), żeby jeszcze sobie dokładac z powodu rzucenia fajek. Jeżeli jest się w dobrej formie i byle g. nie uruchamia procesu lękowego, to można pokusic się o taki krok. Ale najpierw trzeba swój mózg oduczyc pewnych nawyków i reakcji, lub też zmienic to farmakologicznie.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez blah! 26 kwi 2015, 19:13
kosmostrada, to rozumiem bo jestem właśnie w takiej sytuacji ale bardziej chodziło mi o to, czy pod wpływem takich "stresów" może się sama nerwica pogłębić na "stałe"? Czy lekarz w ten sposób Tobie to obrazował może?
blah!

Sortuj wg