Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Davin 16 kwi 2015, 20:52
Witam ponownie. Ja tu dowale bo my dzisiaj pizze mamy na kolacje no a później w spodnie nie wchodzę. :mrgreen:
Davin

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 16 kwi 2015, 20:53
platek rozy, Kochana, przepisów nigdy dośc dla mnie , jak będziesz miała chwilę to podsyłaj! :uklon:
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez mirunia 16 kwi 2015, 20:55
kosmostrada, oj biedne były jelitka po tych orzechach na noc, żurawinie i daktylach :hide: :bezradny:
Kosmo, toż to idealna szczoteczka dla leniwych jelit i kłopotach z wypróżnieniem! Poza tym orzechy są ciężkostrawne i tłuste i stąd ta nasiadówka z rana !
Na kolację z owoców to banan, czarne jagody, tarte jabłuszko - super owoce przy biegunkach, ale jabłka wyłącznie tarte... one nawet leczą biegunki!

Super zdrowe są te smakołyki co jadłaś, ale nigdy na kolację, tylko w ciągu dnia jako przegryzka, najlepiej na II śniadanie. (to tyle mojego wymądrzania się w ramach wspierania :D )

platek rozy, nareszcie!.... nie boli sk...el bosy! :great: będzie dobrze :D
a muffinki bym zjadła, :yeah: ale zaczynam ograniczać żarełko...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 20:57
Davin, :P zarloku TY :P

kosmostrada, Juz Ci podesle kilka to pokoipuj sobie:*

Omlet z warzywami

Omlet z warzywami jest bardzo zdrowy, a co najważniejsze dla osób pozostających na diecie niskokaloryczny – około 250 kcal.

Składniki: ½ cebuli, 1/2 czerwonej papryki, 1 pomidor, 3 białka z jajek, 1 żółtko, 2 łyżki świeżego szczypiorku, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, opcjonalnie garść rukoli, przyprawy do smaku: sól, pieprz, kurkuma

Sposób przygotowania: Cebulę, pomidora i paprykę pokroić w średniej wielkości kostkę. Szczypiorek drobno posiekać. Na łyżce oliwy zeszklić cebulę. Jajo i białka lekko ubić, wymieszać z pomidorem, papryką i szczypiorkiem, a na końcu przyprawić. Tak powstałą masę wylać na patelnię i smażyć na małym ogniu, aż spód się lekko przypiecze. Odwrócić na drugą stronę najlepiej za pomocą talerza i smażyć aż do osiągnięcia rumianych kolorów. Jeśli lubimy to posypać rukolą.

Warzywa z patelni

Jak wiadomo warzywa są bardzo zdrowe i co istotne niskokaloryczne. Bardzo dobrym pomysłem na smaczna kolację są warzywa z patelni. Najlepiej jeśli będą to świeże sezonowe warzywa, jeśli jednak nie będziemy mieli do nich dostępu to można wybrać mrożonki.

Składniki: 1 marchew, 1/2 cukinii, posiekana kapusta pekińska, 1 mała cebula,ząbek czosnku, 30 dag ulubionej wędliny, 2 łyżki oliwy i przyprawy do smaku: sól, pieprz, zioła prowansalskie.

Sposób wykonania: Wszystkie warzywa drobno pokroić. Na patelnie najpierw wrzucić marchew, a potem stopniowo dodawać kolejne warzywa. Dusimy tak długo, aż warzywa będą miękkie. Dodać czosnek przeciśnięty przez praskę, przyprawić do smaku pieprzem, solą i ulubionymi ziołami.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 20:58
mirunia, Kochana one sa lekkie na kolacje :) z samych bialek i jednego zoltka plus warzywka :)
Wlasnie specjalnie na kolacje sie je je :)

Nooo mam nadzieje ze zab mnie juz nie bedzie tak bolal zebym na noc sie musiala faszerowac tabsami.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:00
kosmostrada, Lekka sałatka BASIC

Składniki: miks sałat,1 pierś z kurczaka, pomidorki koktajlowe, 0,5 ogórka szklarniowego, oliwa z oliwek, sól, pieprz, opcjonalnie jogurt naturalny

Sposób przygotowania: Sałatę myjemy, odsączamy i wkładamy do dużej salaterki. Kurczaka kroimy na kawałki i podsmażamy na 2 łyżkach oliwy z oliwek. Warzywa kroimy w kosteczkę. Wszystkie składniki łączymy zeszybka i zdrowa kolacjasobą, doprawiamy i polewamy jogurtem naturalnym.

bakłazan
* cały bakłażan - ok. 50 kcal
* pół cebuli - ok. 15 kcal
* pół papryki - ok. 30 kcal
* ząbek czosnku
* puszka pomidorów krojonych bez skórki - ok. 92 kcal
* sól, słodka papryka, pieprz ziołowy,
* łyżka oliwy - ok. 80 kcal
* natka pietruszki
* jeden wafel ryżowy - ok. 40 kcal

Na oliwie podsmażamy pokrojone w kostkę, cebulę i paprykę. Smażymy 2-3 minuty, po czym dodajemy pokrojonego w pół talarki bakłażana i smażymy kolejne 2 minuty. Dodajemy wyciśnięty ząbek czosnku, przyprawy i pomidory. Dusimy ok. 10 minut. Posypujemy natką pietruszki .

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:04
Dorsz
* 200 gramów fileta z dorsza - ok. 156 kcal
* 200 gramów warzyw na patelnię z brokułami, papryką, fasolką szparagową - ok. 84 kcal
* pieprz cytrynowy, koperek, sól, sok z limonki
* łyżka oliwy

Dorsza oprószamy solą, koperkiem, pieprzem cytrynowym i skrapiamy sokiem z limonki. Zawijamy w folię aluminiową. Pieczemy 15 minut w temp. 180 st.
Warzywa podsmażamy na łyżce oliwy. Oprószamy solą i posypujemy koperkiem.

Spamowa wyspa

przez Davin 16 kwi 2015, 21:04
platek rozy, Anetka taką pyszną robi. :mrgreen:
Davin

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:06
Davin, a ja dzis rozmawialam z adelka i wymyslila ze fajnie gy bylo Was odwiedzic :mhm:
na pizze tez wezme przepis :D

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:07
kosmostrada, Faszerowana papryka
Składniki:
* 6 czerwonych papryk
* 200 gram ryżu
* pół cebuli
* 2 ząbki czosnku
* 250 gram mięsa z udźca indyka
* 2 łyżki słodkiej papryki
* pół papryczki chili (bez pestek) lub łyżeczka ostrej papryki
* pół średniej cukinii
* 100 - 150 gram sera mozzarella
* sól
* 2 łyżki oliwy

Pieczona faszerowana papryka na sposób hiszpański
1. Na oliwie podsmażamy cebulę. Dodajemy zmielone mięso z indyka, czosnek, sól i obydwie papryki. Podsmażamy aż wszystkie składniki dokładnie się ze sobą połączą a mięso nie będzie surowe.
Na koniec dodajemy pokrojoną w małą kosteczkę cukinię, ugotowany ryż i pokrojony w kawałki ser mozzarella.
2. Przygotowanym farszem wypełniamy paprykę. Można ją pokroić w łódeczki tak jak ja to zrobiłam lub wypełnić całą odkrajając górą charakterystyczną "czapeczkę" .
3. Zapiekamy w temperaturze 180 stopni 30 - 35 minut ustawiając piekarnik na grzanie góra - dół.

to wszytsko mozesz na koalcje zajadac:)

Spamowa wyspa

przez cyklopka 16 kwi 2015, 21:08
Jutro albo po jutrze wrzucę zdjęcie, bo jak wróciłam od fryzjera to miałam mocno różową buzię, bo mnie tak zgrzali suszarką.
Zaraz sobie zrobię maseczkę i będę udawać, że się uczę :)

Kolejna osobliwość, kolega (ten co ma takie subtelne poczucie humoru i wygląda jak znany aktor) podzielił się na fejsbuniu swoim snem, w którym tańczył ze znaną aktorką (którą ja nota bene też bardzo lubię). I po raz kolejny zadałam sobie pytanie, czy on ma jeszcze większe skłonności do odlatywania w filmową/książkową rzeczywistość niż ja. Bo ja, proszę państwa, ja się uczę odróżniać relacje, które są w głowie, od tych, które są w życiu. Więc ciekawe co by było, jakbyśmy złapali kontakt i na jakiej płaszczyźnie. A może to jednak sen proroczy, który mu pokazuje, że jednak lubi blondynki.

A mnie się ostatnio często śnią aktorki i piosenkarki. Mam od nich wirtualne wsparcie ;D

#domwariatów
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:11
cyklopka, :mrgreen: :D ja nieraz tez mam niezle projekcje w glowie , i zadna zazwyczaj sie nie spelnia ale oczywiscie wszytskie je przezywam w duszy.

Spamowa wyspa

przez Davin 16 kwi 2015, 21:11
platek rozy, Ona, Ty czy razem? ;)
Davin

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:12
Davin, chciala mnie wyciagnac do Was , jakos tak we wakacje :mhm:

Sortuj wg