Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 16:17
platek rozy napisał(a):blah!, to ja jednak wole choroby ciala niz nerwice bo jednak wcale nie ejst tak latwo sie z nia rozprawic ... :bezradny: lubi wracac cholerstwo a jak jeszcze polaczona z depresja to juz klapa total.Ja lekow brac nie moge wiec zostaje mi sama terapia a niestety zeby dokopac sie do pewnych problemow , zmienic schematy myslenia ktore sa w tej chorobie utrwalone to orka ciezka :cry: :bezradny: Sa dni lepsze i dni gorsze , czasami dwa tygodnie dolinuje a pozniej dwa tygodnie sie czuje niezle ale dluzszej poprawy takiej calkowitej nie mam. Mialam dobre poltora miesiaca , pozniej stresy ziwazane ze szukaniem pracy , rozmowy kwalifikacyjne i znow dolllll...

Ojj wg. mnie ze złego założenia wychodzisz. Po co z góry mysleć, że nerwica może wrócić, że tak trudno jest sobie z nią poradzić itp. hmm...? Człowiek tylko w ten sposób może się zniechęcić. Poza tym, pozytywne nastawienie na prawdę wiele daje, człowiek wtedy podświadomie działa bardziej intensywnie i lepiej sobie z wieloma rzeczami radzi. A takie lekkie "skreslanie" wszystkiego na starcie wcale nie pomaga a wręcz odwronie ;). Ja nie mam depresji, leków żadnych brać nie zamierzam ale pomimo doświadczeń innych osób myślę pozytywnie, mam zamiar uporać się z tym szybko i raz na zawsze. I Tobie też polecam tak myśleć bo uwierz, że wtedy jest o wiele łatwiej i szanse powodzenia terapii są o wiele wieksze ;).
blah!

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 16:17
mirunia, no co by to bylo bezwas :-)

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 16:18
kosmostrada napisał(a):blah!, zaglądaj częściej na Spamową, zobaczysz jak my tu dajemy radę. Bywa ciężko, ale oswajamy paskudę i bywają naprawdę owocne dni.

Będę, będę wpadać ale...Wy tutaj też ciągle o jedzeniu :D
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Davin 04 kwi 2015, 16:18
Bry dzień. ;) Jeszcze tyle roboty a mi się już nie chce. :mrgreen:
Davin

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 16:19
Marcin2013 napisał(a):, blah!, Aranjani, a wy solidarnos jajnikuw bat ma dwa konce :-) niach niach

Tak ma, za jeden się trzyma (gdzie jestem ja i Aranjani) a drugim się łoi po męskich tyłkach czyli Waszych :D.
blah!

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 16:24
blah!, no zibaczymy czeba miec powud :-)

-- 4 kwi 2015, o 16:25 --

Davin, dobry wlodarzu zasace robiom baby na nas

Spamowa wyspa

przez Davin 04 kwi 2015, 16:28
Marcin2013, na nas czy na Ciebie? :mrgreen:
Davin

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 16:28
Wlodarzu zmien baterje bedom swieta spokojniejsze :-)

-- 4 kwi 2015, o 16:30 --

Davin, bardziej na ciebie ale cie bronie za baterje :-)

-- 4 kwi 2015, o 16:31 --

Jeszcze rzem nic nie naskrobal podobno

-- 4 kwi 2015, o 16:31 --

Babska solidarnos

Spamowa wyspa

przez Davin 04 kwi 2015, 16:32
Marcin2013, a już zobaczyłem że pisała o baterii. Tylko jak ją wymienić jak całą kuchnia zawalona i nie idzie się do niej dostać. :mrgreen:
Davin

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 16:36
Niewiem to wytumacz teraz to babom :-) po swietach tak bedzie lepiej

-- 4 kwi 2015, o 16:37 --

To przerzucie garki

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 04 kwi 2015, 17:04
blah! napisał(a):
kosmostrada napisał(a):blah!, zaglądaj częściej na Spamową, zobaczysz jak my tu dajemy radę. Bywa ciężko, ale oswajamy paskudę i bywają naprawdę owocne dni.

Będę, będę wpadać ale...Wy tutaj też ciągle o jedzeniu :D

Trafiłaś na taką porę, to samo było przed Bożym Narodzeniem. :D Choc bywa, że piszemy o jedzeniu, ale przy okazji tematu przyjemności życiowe. A szukamy tych przyjemności gdzie się da, bo bez sprawiania sobie przyjemności, czy nagradzania się nie ma wyjścia z nerwicy, czy depry. To taki element kuracji.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez platek rozy 04 kwi 2015, 17:21
Davin, :papa: :papa: a ja czekam na przepis :D

blah!, wiesz to nie takie proste , tkwie juz w tym od drugiego epizodu ponad dwa lata . Pewnie ze nie jest jak na poczatku ale wyleczona nie jestem i Terapeutka mi wprost powiedziala ze to lubi wracac , niestety sporo osob ma nawroty -- kosmo ,amelka comatom.... wszyscy staramy sie zyc mimo choroby i wrocic do zdrowia:)
Ja mam jeszcze kilka chorob wspoistniejacych ktore tez mi utrudniaja ale nie wyszukuje sobie zadnych nowych :)
Teraz jestem juz swiadoma tego co potrafi z nami zrobic nerwica i deprecha , jak potrafi czlowieka sponiewierac.

A poza tym to zrobilam z czerwonej cebuli chutnej do mies i wedlin :) :mrgreen:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez Davin 04 kwi 2015, 17:21
platek rozy, jak będę miał więcej czasu to prześle. ;) Ma razie zapierdziel mamy.
Davin

Spamowa wyspa

przez platek rozy 04 kwi 2015, 17:24
Składniki:
4 duże czerwone cebule
1-2 łyżki brązowego cukru
1 ząbek czosnku
100 ml czerwonego wina
3 łyżki octu balsamicznego
sok wyciśnięty z połowy cytryny
sól
pieprz
oliwa

słoiki

Wykonanie:
Cebulę pokrój w półplasterki i podsmaż na oliwie aż zmięknie. Smaż ok 15 minut. Dodaj cukier, pokrojony w drobną kostkę czosnek i wino. Duś aż wino wyparuje i cebula będzie bardzo miękka. Może to zająć nawet godzinę- choć nigdy tyle czasu mi to nie zajęło. W tym czasie mieszaj cebulę kilkakrotnie. Jeśli trzeba możesz podlać ją wodą. Dodaj ocet balsamiczny, sok z cytryny, sól i pieprz. Wymieszaj dokładnie. Podsmaż jeszcze chwilę aż do zredukowania płynów.

-- 04 kwi 2015, 17:24 --

Davin, wiem wiem , spokojnie :uklon: :uklon:

ja ide kawke zrobic :) nalezy mi sie teraz odpoczynek.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Sortuj wg