Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 15:07
Aranjani, ja też nie przepadam generalnie za słodkim ale jak w domu siedzę teraz to mnie wiecznie bierze na słodkie. Aha i żeby nie było - nie ja piekę :D.
Ojjj to z bata ktoś w dupsko chyba dostanie jak się tu pojawi :twisted: :D

-- 04 kwi 2015, 14:08 --

mirunia, Hola Amiga ;).
blah!

Spamowa wyspa

przez bonsai 04 kwi 2015, 15:11
Mnie chodziło o to, że wszyscy znerwicowani ludzie zaczynają od badań, rozszerzając je zupełnie niepotrzebnie. Potem dochodzi do tego hipochondria i konieczność powtarzania tych samych badań co kwartał, bo przecież coś mogło się zmienić, a to na pewno ma wpływ na naszą nerwicę... Pomijając przypadki marginalne lub oczywiste, większość naszych dolegliwości ma swoje podłoże w zaburzonej biochemii mózgu, wyuczonych nawykach myślowych itp.
bonsai

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 15:17
bonsai, masz z jednej strony rację ale z drugiej strony - a co jeśli to jednak nie nerwica a inna choroba?
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 04 kwi 2015, 15:21
blah!, zrób podstawowe badania - jeśli podstawa wyjdzie ok, nie ma co dalej drążyć, bo to nakręcanie hipochondrii. I zaufaj lekarzom, jeśli mówią, że to nie somatyka, to nie chorujesz na żadną poważną chorobę.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 100mg
Lamotryginum 200mg

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 15:27
Dupa jestes zdrowa jak ryba :-) wkrecacie se i tyle

Spamowa wyspa

przez bonsai 04 kwi 2015, 15:27
blah!, każdy by chciał, żeby to nie była nerwica, a np. niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Wiele chorób można jednak wykluczyć podstawowymi badaniami, ale w końcu przychodzi czas, żeby pogodzić się jakoś z rzeczywistością (wtedy i sama nerwica potrafi nieco odpuścić).

Nie znam się za bardzo na omdleniach, ale po wykluczeniu problemów krążeniowych, wad anatomicznych mózgu, zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgów szyjnych, hipoglikemii czy problemów z błędnikiem (jeśli masz też zaburzenia równowagi), odpuściłbym sobie i spróbował czegoś, co zaproponuje neurolog lub psychiatra. Przecież zawsze możesz odstawić dany leki, jeśli objawy nie ustąpią lub będziesz się źle czuła.
bonsai

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 04 kwi 2015, 15:28
RunForrest, Przykro mi, że u Ciebie nie działa, ale tak jak mówisz, dac się skubanej powalic nie można... ;)

bonsai, To jest bardzo indywidualne, mi to pomogło plus twarde w twarz stwierdzenie lekarza, a potem terapeutki, że sama to sobie robię. Jakbym dostała otrzeźwiająco w pysk... :D

mirunia, dobrze że jesteś Słońce, bo już się martwiłyśmy, że Ci dowaliła franca na święta.
Ja też muszę się doprowadzic wieczorem do ładu, bo włos potargany, pazury paskudne i jeszcze teraz pofarbowane paluchy barwnikiem do jaj :hide: No normalnie straszę... :D

Aranjani, nakroiłam całą wielką michę, obawiałam się, że zostanie mi nerwowy tik ręki :P

No, z kucharzenia zostało mi zrobienie obiadu - łososia a la Platek, monsz zrobi zrazy i drugą sałatkę, posprzątac po wszystkim i można się doprowadzac do porządku.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 15:28
Doktot rechabilitowany
MARCIN :-)

Spamowa wyspa

przez Aranjani 04 kwi 2015, 15:29
blah!, ja jak zagladałam do mamy jak jeszcze w kraku mieszkalam to tez wcinałam słodkie 8)
koniecznie... i to tak z 10 razy :lol:

mirunia, witaj :D

-- 04 kwi 2015, 15:30 --

kosmostrada, ja tez się tego obawiam... ja jeszcze mam do skrojenia pare ogórów i najgorsze... cebule :mrgreen:
Aranjani

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 15:32
acherontia-styx, nie no jeszcze ta pulmonologia i kardiolog. Od x-lat mam problemy z oddychaniem ale je olałam, a do tego kopce fajki jak smok więc to jest jakieś racjonalne wyjaśnienie ;).
blah!

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 15:32
Czes mirunia
Czes niach niach :-)

Spamowa wyspa

przez Aranjani 04 kwi 2015, 15:33
Marcin2013, bry :D
Aranjani

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 15:34
bonsai, wiem. Człowiek sam się nakręca. Wiesz , to też jest względne - człowiek czasem myśli, że wolałby, żeby to było wszystko inne niż nerwica ale z drugiej strony w nerwicą wiem, że sobie w miarę szybko poradzę a z innymi chorobami może być trudniej więc mimo wszystko wolę już tą nerwicę ;).

-- 04 kwi 2015, 14:35 --

Aranjani napisał(a):blah!, ja jak zagladałam do mamy jak jeszcze w kraku mieszkalam to tez wcinałam słodkie 8)
koniecznie... i to tak z 10 razy :lol:

Weź mi nie mów bo jeszcze chwila i dźwigiem trzeba będzie mnie do auta przerzucać ;).
blah!

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 15:35
Wlodarza bedziecie okladali batem dejcie mu spokuj wystepuje w imienu wlodarza :-)

Sortuj wg