Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez jasaw 30 mar 2015, 18:06
platek rozy, ja doskonale wiem, jaka jest nasza nerwica, ale nie myślę o tym. Mamy taką naturę, taką konstrukcję psychiczną i już. Jednak nie można z tego powodu rezygnować z walki o siebie, życie lepsze, spokojniejsze. Ja pogodziłam się z tym, że taka jestem i już. Znam ludzi, którzy zachorują na raka i zastanawiają się - dlaczego ja? Ja na tym się nie skupiałam, bo chciałam wyzdrowieć, żyć dalej,dla siebie, dla Dzieci...walczyłam, byłam zdyscyplinowaną pacjentką, itd...
Nie obrażałam się, nie rozpaczałam, a pełna pokory i nadziei poddawałam się wszystkim koniecznym zabiegom...
Tak samo jest z naszą chorobą...mam pełną świadomość objawów, ograniczeń, smutków, lęków, bólu i mam nadzieję, że uda mi się żyć aż do śmierci :mrgreen:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Spamowa wyspa

przez platek rozy 30 mar 2015, 18:06
Zebrec, a dziwie sie pewnym rzeczom i ludziom chociaz moze juz dawno nie powinnam.

-- 30 mar 2015, 18:09 --

jasaw, Aniu ja tez walcz caly czas chociaz sa dni ze mam ochote juz tego nie czynic , wiedzac ze nie wygram:)
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez jasaw 30 mar 2015, 18:15
platek rozy, Kamilko, niestety inaczej podchodzimy do problemu, mam nadzieję, że Ty też kiedyś zmienisz swoje podejście, a wówczas będzie Ci dużo łatwiej...tego życzę Ci z całego serca :!:
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez platek rozy 30 mar 2015, 18:16
jasaw, po prostu nie zaakceptuje zycia na pol gwizdka bo zawsze chcialam czerpac z niego jak najwiecej , a to co teraz to farsa jest .
Mam ustawione wysoko poprzeczki co do siebie . I nie zadowole sie malym szczebelkiem raz na czas , po to by za chwile znow byc na dole.

-- 30 mar 2015, 18:19 --

jasaw, ja sie chce rozwijac , chce zwiedzac , chce byc czynna zawodowo i to na maxa a nie takie pitu pitu , chce sie cieszyc swoimi pasjami , chce robic to co robia ludzie , zwykle rzeczy ale bez stresu , lęku i ogromnego wysilku.
Ostatnio edytowano 30 mar 2015, 18:21 przez platek rozy, łącznie edytowano 1 raz
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez hobbyturysta 30 mar 2015, 18:19
platek rozy, moze stoleczek albo drabinke wez bidulko :*
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Spamowa wyspa

przez platek rozy 30 mar 2015, 18:21
hobbyturysta, Hobbis na drabince to ja chce na szczycie byc a nie gdzies tam tkwic przy podlodze ;) :P :******

Spamowa wyspa

przez jasaw 30 mar 2015, 18:24
platek rozy, życie pełne wewnętrznych konfliktów jest na pewno męczące...ten odwieczny problem między chcieć a móc jest wyniszczający niestety...
Może kiedyś osiągniesz tę oczekiwaną równowagę, harmonię. Nadzieję trzeba pielęgnować :D
Dobra Dusza Forum

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 30 mar 2015, 18:26
hobbyturysta, czes mordo pijemy co obalimy system ales ty romatyk :-)

Spamowa wyspa

przez platek rozy 30 mar 2015, 18:27
jasaw, nie pogodze sie z tym bo zawsze bylam jaka bylam i nie dla mnie metoda malych kroczkow , zycie mi ucieka a jest tylko jedno , a ja nie chce sie trzasc ze strachu robiac zwykle rzeczy.
Chce byc silna taka jak bylam dawniej.
Nie umiem sie cieszyc z malego sukcesu typu wlasnie pojscie do jarzyniaka czy do lekarza bo to dla mnie nie sukces a porazka jesli ja mam sie cieszyc w zyciuz takich rzeczy.Tak to postrzegam.

Spamowa wyspa

przez mirunia 30 mar 2015, 18:35
platek rozy, cześć Kochana :papa: Płatuś, już Ci kiedyś pisałam, że nie od razu Kraków zbudowano... a więc po szczebelku można wejść na ten wymarzony szczyt i właśnie każdym wyższym szczebelkiem się cieszyć.
Nie stawiaj sobie takich wymagań, które nie będziesz mogła wykonać, spełnić. Dawaj sobie takie zadania, które jesteś w stanie zrealizować... a jeżeli nie uda się, to też świat się nie zawali.
Też jestem wymagająca od siebie i innych, uparta w swoich zamierzeniach, ale wiele rzeczy sobie odpuszczam... zrobię, jak nie dziś to jutro, pojadę, jak nie jutro, to pojutrze... powoli do celu!
Płatuś nigdy nie będziesz zadowolona ze swojego życia, jeżeli go nie zaakceptujesz i powoli zmieniać będziesz na lepsze.

-- 30 mar 2015, 18:36 --

A tak w ogóle to mamy Urodziny Spamowej !!!! 5000 :D Obrazek

Spamowa wyspa

przez jasaw 30 mar 2015, 18:38
platek rozy, i to jest Twój problem, bo życie składa się z drobiazgów, więc dobrze jest, gdy dostrzegamy tę drobnicę...
Mnie własnie życie nauczyło dostrzegać i doceniać małe kroczki, kiedyś myślałam podobnie do Ciebie-perfekcjonizm, mnóstwo ograniczeń, nietolerancja, brak życzliwości, zrozumienia-wszystko mnie zabijało, bo chciałam zbudować sobie swój świat, taki jaki lubiłam, w jakim dobrze się czułam.. Życie pokazało inne oblicze i zaakceptowałam to, co nie znaczy, że zrezygnowałam z marzeń, potrzeb, a jedynie zweryfikowałam swoje możliwośći.
Dobra Dusza Forum

Spamowa wyspa

przez platek rozy 30 mar 2015, 18:41
mirunia, :********* czesc Slonce :) no niestety , mam inne podejscie jak czesc z osob z choroba bo niektorym wystarcza lezec w lozku czy siedziec w domu a mnie nie.
Ja dlatego sie w nim nie zamknelam bo bym wolala umrzec . Nawet w najgorszym czasie bywalam z atakami paniki na miescie , nie zawracaja c do domu nigdy. Czekalam az mina i jechalam czy szlam dalej .
A nie ludze sie ze wyzdrowieje na zawsze bo nie ejst to mozliwe . Moge sie zaleczyc na jakis czas o ile zdolam to zrobic.

mam dosc tego dnia , wstretnej ginki i jeszcze kilku innych rzeczy.

Spamowa wyspa

przez jasaw 30 mar 2015, 18:47
Kochane, ja wczoraj byłam na wystawie Olgi Boznańskiej w Narodowym, trzęsła mną potwornie, myślałam, że będę uciekać, ale moja miłość do malarstwa zwyciężyła i nawet posiedzieliśmy z Mężem w kawiarni muzealnej, to było niezwykłe przeżycie estetyczno-duchowe, inny świat, choć nie bez bólu...
Dobra Dusza Forum

Spamowa wyspa

przez konwali@ 30 mar 2015, 18:49
jasaw napisał(a):platek rozy, i to jest Twój problem, bo życie składa się z drobiazgów, więc dobrze jest, gdy dostrzegamy tę drobnicę...
Mnie własnie życie nauczyło dostrzegać i doceniać małe kroczki, kiedyś myślałam podobnie do Ciebie-perfekcjonizm, mnóstwo ograniczeń, nietolerancja, brak życzliwości, zrozumienia-wszystko mnie zabijało, bo chciałam zbudować sobie swój świat, taki jaki lubiłam, w jakim dobrze się czułam.. Życie pokazało inne oblicze i zaakceptowałam to, co nie znaczy, że zrezygnowałam z marzeń, potrzeb, a jedynie zweryfikowałam swoje możliwośći.

To są piękne słowa :)
Witam Wszystkich serdecznie :*

Sortuj wg