Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez cyklopka 02 mar 2015, 19:01
amelia83 napisał(a):u mnie sąsiad następny zresztą robi remont jak w tamtym tygodniu wiercili teraz to, muzyką próbuję zagłuszać ale nie mam tu takiego sprzątu a poza tym moim staruszkom odpuszczam takich rozrywek

Spróbuj http://mynoise.net/noiseMachines.php <-- to są dźwięki relaksacyjne, lepiej się nadają do zagłuszania konkretnych hałasów, np. możesz sobie suwakami pogłośnić konkretne częstotliwości, zależnie od tego co słyszysz. A dźwięk, dajmy na to strumienia jest mniej stresujący dla innych niż np. jakaś mocna muzyka :smile:

A ja sobie słucham audycji znajomego, on jest mocno pokręcony, ale na ekonomii się zna, a słuchanie jak ktoś ma rację mnie całkiem uspokaja :twisted:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Enii 02 mar 2015, 19:03
comatom, a myslalam ze u Ciebie juz dobrze...

Nawet nie wiesz ile teraz do mnie do pracy przychodzi z nerwica, depresja lub po cosdla bliskiej osoby z w/w przypadłościami. Może to tez juz moje jakies zboczenie w ej kwestii
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

Spamowa wyspa

przez amelia83 02 mar 2015, 19:05
rooibosa chce sobie zakupić, ostatnio czytałam ma wiele właściwości, a teraz w biedrze przecena na wszystkie herbaty :great:
z siostrą pogadałam martwię ie o nia ma w pracy stresy chcą redukowac etaty
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez cyklopka 02 mar 2015, 19:05
kosmostrada napisał(a):cyklopka, O to zazdroszczę, bo ja dziś w pracy tylko herbatkę strzeliłam sobie, ale teina mnie nie stawia na nogi :bezradny: A przecież siekiery sobie nie zrobię, bo tego też brzuch mój nie lubi.

Ja czarną herbatę w ogóle odstawiłam, bo się dowiedziałam, że tam są garbniki, a ja nie chcę mieć wygarbowanego jelita.
To się nadaje praktycznie tylko jako lek na biegunkę.

A fusy z kawy delikatnie w drugą stonę :)

A rano to nie wiem, czy to o kofeinę chodzi, czy o cukier :zzz:
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez platek rozy 02 mar 2015, 19:07
kosmostrada, moze ta herbatka to ashwaghanda? ona ma takie wlasciwosci ale trzeba by duuuzo pic.

Ahma, jutro ide do lekarki zapytam . Chociaz i tak ja opindole!
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez comatom 02 mar 2015, 19:08
Enii, bywało lepiej ale cóż....
..Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią...

Spamowa wyspa

przez cyklopka 02 mar 2015, 19:09
platek rozy napisał(a):cyklopka, :********** jak sie czujesz?

Byłam na terapii, na zakupach i na lekcji (chociaż skróconej), warsztaty wokalne odwołane, co było o tyle dobre, że się przespałam po południu, no tylko teraz lekka przymuła i niski cukier (kawa i ciastka :shock: ).

-- 02 mar 2015, 18:10 --

Enii, cześć
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez platek rozy 02 mar 2015, 19:13
cyklopka, ale nie jest zle :) a ciacho tez bym zjadla>

kosmostradaSzerszy opis na stronie: www.indyjskie-recepty.com/ziola-sproszk ... owder.html

Korzenie Ashwagandha (withania somnifera) zwane są także indyjskim żeńszeniem, są jednym z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurwedzie. Wielu badaczy porównuje Ashwagandhę z chińskim żeńszeniem, ale najnowsze badania wskazują na wyższość Ashwagandhy. Lekarze ajurwedyjscy określają Ashwagandha stabilizatorem nastroju. Zioło to poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. Zwane jest także w języku angielskim "Winter Cherry" (zimowa wiśnia) i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ayurvedy o właściwościach odmładzających: zapewnia właściwe odżywienie tkanek, szczególnie mięśni i kości, podtrzymuje właściwe funkcjonowanie gruczołów wydzielania dokrewnego i układu rozrodczego. Szeroko stosowana jest jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen.

Ashwagandha ma działanie pozwalające zaadoptować organizm do czynników stresowych i utrzymać homeostazę. Minimalizuje rozregulowanie organizmu, które może prowadzić do chorób niezależnie od wywołującej je przyczyny: ubogiej diety, braku snu, fizycznego czy psychicznego obciążenia, substancji toksycznych w otoczeniu. Jest szczególnie skuteczna w terapii chorób związanych ze stresem takich jak zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie itp. Ashwagandha jest wyjątkowym ziołem o szerokim antystresowym działaniu, pozwala na lepsze funkcjonowanie w warunkach codziennego stresu.

Działanie
Jest ziołem o szerokim antystresowym działaniu, które pozwala na lepsze funkcjonowanie organizmu w warunkach codziennego stresu, poprawia wydolność fizyczną. Szczególnie jest skuteczne w pomocy podczas terapii chorób stresopochodnych jak: zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez amelia83 02 mar 2015, 19:16
ashwagande miałam z usa siostra w paczce dostala, ale tego nie można chyba z ssri i snri za bardzo łączyć :mhm:
ostatnie badania jakichc naukowcow mowia ze kawa dobra jest na depresje :mhm:
cyklopka, comatom, Enii, :papa: :papa:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 02 mar 2015, 19:18
platek rozy, nie wiem dokładnie jaka, wiem że odmiana zielonej i faktycznie trzeba ją popijac przez cały dzień. Najlepiej sobie kilkakrotnie zaparzac od rana. Na wieczór nie, bo umysł robi się "jasny" i spac się nie chce.

cyklopka, To ty pijesz fusiastą kawę?
Podobno najlepsza dla brzucha jest parzona po arabsku, czyli fusiasta gotowana w tygielku.

comatom, a wspomagasz się jakąś chemią , czy na żywca jedziesz?
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez amelia83 02 mar 2015, 19:21
cyklopka, no powiem Ci sprawdzałam i bardzo ciekawe ;) ale te szumy niektóre to jakos lękowo działają, :roll:
M. Luther King

Spamowa wyspa

przez comatom 02 mar 2015, 19:23
kosmostrada, na żywca nie dałbym rady :smile:
..Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią...

Spamowa wyspa

przez amelia83 02 mar 2015, 19:24
cyklopka, w tym miesi acu to u nas będzie remont tez najprawdopodobniej ale taki bez wiercenia ale szlifowanie malowanie

-- 02 mar 2015, 18:25 --

comatom napisał(a):kosmostrada, na żywca nie dałbym rady :smile:

ja tez nie,

-- 02 mar 2015, 18:28 --

ashawagande kiedyś inna psychiatra mi polecała ale ta dobra, prawdziwa to droga była nawet 200zl, wzięłam od siotry ale pol opakowania chyba 30tabletek to na nic
M. Luther King

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 02 mar 2015, 19:29
amelia83, A zobacz na relaksację z dźwięków singing bowls.(Na nasze to się chyba tłumaczy tybetańskie gongi)

comatom, To widzę jedziemy na jednym wózku - chemią podtruci, a i tak koopa. ;)
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Sortuj wg