Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 20 lis 2014, 00:07
Cognac, czasami jak pani się źle wkłuje to mam mega siniaka, albo właśnie taki ból utrzymujący się kilka dni. Tak że to się zdarza.

Jestem już wypluskana i pod kołderką, więc dobrej nocki wszystkim!
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Zebrec 20 lis 2014, 00:30
Dobry wieczór? Śpicie? ;) Ja mam do wystawienia prawie 50 płyt CD na Allegro i chciałbym to dzisiaj ogarnąć. Mam nadzieję, że się uda. Biorę się za robienie zdjęć. ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Spamowa wyspa

przez Cognac 20 lis 2014, 00:42
Zebrec, powodzenia :D tak, ja chyba powinnam spać. jutro by wypadało iść w końcu do lekarza bo stłukłam sobie kość na lodowisku i od 2 tyg ból nie przechodzi :/ martwi mnie to, nie wiem, czy to pęknięcie jakieś, czy tak mocne stłuczenie
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez mio85 20 lis 2014, 00:43
Na dwojce leci "Milosc i inne uzywki". Przed chwila scena, ktora odzwierciedla mechanizm przepisywania leków. Jeden z lekarzy prosi drugiego: Mam prosbe przepisuj zamiast Prozaca Zoloft. Ten po chwili namysłu mówi: No dobra skoro ma w tym interes twoj znajomy.

Ogolnie ciekawe film, w naszej tematyce.

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 20 lis 2014, 00:44
madeline1111, omdlenie przy pobieraniu/oddawaniu krwi jest reakcją fizjologiczną (no chyba żebyś padła ewidentnie ze strachu zanim by się wkłuli :P a przy oddawaniu krwi igła jest niestety dość gruba- oczywiście nie piszę tego, żeby Ciebie straszyć ;), bo przez cienką jakby mieli pobierać, to byś musiała chyba godzinę spędzić na tym fotelu ) i dość dużo osób mdleje przy pierwszorazowym oddawaniu krwi, a kilka % osób przy kolejnych również.

Cognac, owszem, żyły się niszczą, ale jeśli tą krew byś miała pobieraną bardzo często, w krótkich odstępach czasu, np. codziennie, przez dłuższy czas. Bardziej niszczą żyły niektóre leki podawane dożylnie, częste wkłucia mogą ewentualnie powodować zrosty w miejscu wkłucia, wtedy też dane miejsce odpada.

Co do bólu i siniaków.... Siniaki często robimy sobie sami po pobraniu krwi (sorry, ale taka prawda, piszę z doświadczenia) zginając rękę, żeby zatamować krew i można niektórym tłumaczyć, żeby przycisnąć miejsce wkłucia gazikiem, ale NIE zginać ręki (jeśli krew była pobierana ze zgięcia łokciowego), a delikwent co?! nie mija 10 sekund, bach, zgina tą rękę nie wiadomo po co. Inna sprawa jak podczas pobierania pęknie żyła, wtedy siniak murowany ;) albo za słabo uciśniemy i trochę krwi się wynaczyni.
Z tym pobieraniem to jest w ogóle taka sprawa, że dużo zależy od żył. Są ludzie, którzy mają je w porządku, a są i tacy z beznadziejnymi, nie dość, że cieniutkie to jeszcze kruche i uciekające ;) i dużo zależy od umiejętności osoby pobierającej, a u mnie np. od dnia :D jak mam dobry dzień to może przyjść osoba z beznadziejnymi żyłami i się wkłuje za pierwszym razem, a innego dnia mogą być żyły, że ślepy by trafił, a ja spartole i kłuję delikwenta po 3 razy :D
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez cyklopka 20 lis 2014, 01:59
Mnie raz chamy skrytykowały za żyły i ogólnie drobne ręce, zamiast pochwalić, że świeża i zdrowa krew dobrowolnie oddana.

Dobra, udało mi się posortować kredki. Pudło dla mnie, pudło na zajęcia z mandali, pudło dla siostrzenicy, trzy pudła dla rodziny wielodzietnej. Nawet Pan Jezus nie czynił takiego pomnażania zasobów.

I nawet udało mi się wynegocjować ciszę po 22. Ale i tak nie śpię, bo się boję spać.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Prakseda 20 lis 2014, 02:06
Też bym chciała oddawać krew, ale nic z tego :(

Spamowa wyspa

przez Kontrast 20 lis 2014, 02:22
cyklopka,
Dlaczego boisz sie spac ?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Spamowa wyspa

przez Zebrec 20 lis 2014, 04:01
Cognac, dziękuję. Dobranoc wszystkim!
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Spamowa wyspa

przez cyklopka 20 lis 2014, 11:29
Kontrast napisał(a):cyklopka,
Dlaczego boisz sie spac ?

Bo nie wiem, jak się będę czuła, jak się obudzę, mogę przez noc zapomnieć o problemie z wieczora, ale mogę się obudzić z lękiem, albo może mi się coś przyśnić, co mi przyniesie jakiś nowy problem.

A co najbardziej prawdopodobne, to że znowu zaśpię i zmarnuję tym sposobem dzień.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez platek rozy 20 lis 2014, 11:43
kosmostrada, dziekuje za przepis na kajmak :*************

Witajcie :**************
Ja sie szykuje na rozmowe , pogoda wstretna a ja pol nocy mialam jakies klopoty zoladkowe :(
Troche nerwa mam bo pamietam ze na ostatniej rozmowie mnie zlapaly lęki :zonk: :zonk:
No ale wezme sobie hydre za chwile ku uspokojeniu i pedze.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 20 lis 2014, 11:45
Dzień dobry kochani! :papa:

Wpadłam tylko żeby jako pierwsza życzyc wszystkim miłego dnia!!!

Czy u kogoś jest słońce? :bezradny:

-- 20 lis 2014, 11:48 --

platek rozy, no i nie udało się byc pierwszą :D Witaj kochana, trzymam mocno kciuki !!! Napisz koniecznie jak poszło.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez platek rozy 20 lis 2014, 11:50
kosmostrada, :*************** buziaki KOchana :P dziekuje za kciukasy ! przydadza sie ! co dzis bedziesz porabiala?

cyklopka, :************** tez nigdy nie wiem z jakim samopoczuciem wstane :bezradny: i tez zawsze sie wieczorem tego obawiam.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez Cognac 20 lis 2014, 13:10
platek rozy, trzymam kciuki, o której masz rozmowę?

< uwaga smęty >
u mnie licho, bardzo licho, szkoda gadać nawet :/ ciężko jest, gdy "swój" facet odtrąca, od tygodnia unika, a potem mówi, że jest mną zmęczony i ma dość tych moich smutków... mimo mojego jasnego postawienia sprawy, że smutna jestem, bo samotna... i żeby dał mi trochę swojego czasu, przyjechał czasem, porozmawiał, cokolwiek... odpowiedź: "nawet dla siebie nie ma czasu". Tja... Gubię się w swoich myślach, nie wiem, co robić, jestem winna, bo potrzebuję ciepła i uwagi. Echh. czuję się zajeb**** samotna.
< koniec smętów >

Dobra koniec smęcenia, od teraz wmawiam sobie, że wszystko jest dobrze i że pewnego dnia okoliczności się odmienią i staram się przeżyć kolejny dzień w pracy...
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Sortuj wg