Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Zebrec 18 lis 2014, 20:02
Witam szanowne towarzystwo! ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Spamowa wyspa

przez Arasha 18 lis 2014, 20:17
Witaj, Zebrec. Co słychać ? Ja dzisiaj w zdecydowanie lepszym nastroju 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Spamowa wyspa

przez Makabra 18 lis 2014, 20:25
Hej, jak tam wieczór?
Makabra

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez madeline1111 18 lis 2014, 20:30
Zalatana23, ja tez zaluje ze nie postawilam na swoim,może bylab yetaz w calkiem innym miejscu w moim życiu, może odnlazlabym się w biegu na krótki dystans czy siatkówce, to sprawialo mi przyjemność,przynosilo sukcesy, ale rodzice silą wyższą .

Hej! Ja wlasnie wrocilam z deszczowego miasta, az mi buty przemokly... i zabieram się za robienie kolacji;)

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 18 lis 2014, 20:36
Cześć Wszystkim :mrgreen:
jak mija wieczór?
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 18 lis 2014, 20:43
acherontia-styx, witaj! Wieczór mija herbatowo, muzycznie i czytelniczo, bo co w taki ziąb robic...

Zebrec, hej! faktycznie ten nowy Pink Floyd przyjemnie się słucha.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Zalatana23 18 lis 2014, 21:17
kosmostrada napisał(a):Byłam z menszem na obiadku na mieście i tak się obżarłam, że nawet nie mam siły zrobic sobie herbaty. A muszę strzelic jakąs ziołówkę, bo nie przetrawię...

Zalatana23, o rany, mam dokładnie takie samo podejście do mojego syna, z dokładnie tych samych powodów. I jest jeszcze wiele rzeczy nad którymi pracuję - nie zaszczepic mu moich lęków, dawac wolnośc, możliwośc podejmowania decyzji dostosowaną do aktualnego wieku, nie musi byc idealny i przynosic samych szóstek, ma prawo do złości i wyrażania swojego zdania itp. itd. Na pewno robię masę błędów, jak każdy rodzic, ale może choc trochę uchronię go od lęków i depresji wynikających z wychowania, bo na to jakie geny dostał nie mam wpływu...

-- 18 lis 2014, 18:13 --

cyklopka, Cześc moja droga! Dawno cię nie było!

kosmostrada no myślimy podobnie! Zależy mi dokładnie na tym samym :-) Podobnie jak Ty, staram się dać synowi silne poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Myślę, że to podstawa do bycia szczęśliwym człowiekiem ;)
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

Spamowa wyspa

przez Cognac 18 lis 2014, 21:48
Zalatana23, powtórzę opinię z postów wyżej - fajna z Ciebie mama :)

madeline1111, no pogoda nas nie rozpieszcza, mi też buty przemokły i uszy przewiały ;]

miłego wieczoru wszystkim, idę coś poprogramować, bo mnie wzięła chęć, sama aż nie wierzę :P
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Spamowa wyspa

przez Infinity 18 lis 2014, 21:56
Otóż to!

Obrazek

Spamowa wyspa

przez cyklopka 18 lis 2014, 22:40
kosmostrada, musiałam trochę odpocząć od forum, bo ludzie głupoty pisali.

Poza tym z jednej strony bym bardzo chciała się komuś wygadać, ale nie chciałabym, żeby to potem w internetach świeciło po wsze czasy. Wiem, że są ludzie, którzy potrafią opisać historię swojego związku albo swojej rodziny na 4 ekrany i liczyć na to, że ktoś z forum rozwiąże za nich problem. Aktualnie jestem na etapie paniki z tytułu, że wydaje mi się, że popełniłam w życiu błędy i za wszelką cenę chcę wiedzieć wszystko, co było, jest i będzie.

http://mijo1207.wrzuta.pl/audio/8K46tds ... czny_swiat

A terapeutka mi mówi, że nie można podróżować w czasie ani wiedzieć wszystkiego :cry:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez madeline1111 18 lis 2014, 23:05
cyklopka, czuje to samo. Analizuje to co bylo,to co dzieje się teraz i najchętniej juz chcialabym wiedzieć co będzie dalej, to mnie wybija z codziennego funkcjonowania. Ale nie umiem się pozbyć tego myślenia. Pozostaje czekać:))

Spamowa wyspa

przez Zebrec 18 lis 2014, 23:23
Arasha, ja też dzisiaj jestem w dobrym nastroju. Być może dlatego, że cały dzień miałem zajęty i jestem zmęczony. Zmęczenie pozytywnie na mnie działa! ;)

kosmostrada, mi też się podoba. Singiel "Louder Than Words" genialny! Już prawie na szczycie Listy Przebojów Trójki. ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 18 lis 2014, 23:47
cyklopka, Możesz pisac do mnie na pw. Nie wiem na czym polega fenomen, ale dobrze robi w poukładaniu sobie myśli przelanie ich na papier, ale jeszcze lepiej powiedzenie, czy napisanie tego komuś. Nie sądzę, żebym mogła ci pomóc, ale może ty pomożesz tym sama sobie.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez cyklopka 19 lis 2014, 01:37
madeline1111 napisał(a):cyklopka, czuje to samo. Analizuje to co bylo,to co dzieje się teraz i najchętniej juz chcialabym wiedzieć co będzie dalej, to mnie wybija z codziennego funkcjonowania. Ale nie umiem się pozbyć tego myślenia. Pozostaje czekać:))

kosmostrada napisał(a):cyklopka, Możesz pisac do mnie na pw. Nie wiem na czym polega fenomen, ale dobrze robi w poukładaniu sobie myśli przelanie ich na papier, ale jeszcze lepiej powiedzenie, czy napisanie tego komuś. Nie sądzę, żebym mogła ci pomóc, ale może ty pomożesz tym sama sobie.

Ludzie zbyt nie lubią jak siedzę w łóżku i coś tam skrobię w zeszyciku, bo myślą, że to jakieś paszkwile na nich.

Ale mam pewien mały projekcik. Bo przywykłam do tego, że nie odróżniam relacji z drugim człowiekiem w realu od tej, co jest w mojej głowie, więc do tego prawdziwego człowieka może masa rzeczy nie docierać. Ten wniosek to dla mnie pierwsze rozgryzione chińskie ciasteczko na terapii.

Wyobraźnia czasem po prostu przeszkadza.

Projekcik jest taki: kiedy zauważę, że zaprzątam myśli tym, co chcę komuś powiedzieć, zamiast faktycznie mówić, po prostu zacznę sobie pisać na komputerze i potem to wyślę lub odczytam tej osobie albo i nie. Podobnie jeśli będę poświęcać czas na myślenie o tym co mogłabym robić, postaram się oddzielić rzeczy realne od nierealnych i w kierunku tych realnych od razu coś działać, zamiast tylko myśleć. A jeśli kwestie są nierealne, to albo napisać o tym w formie fikcji, albo zastosować jakąś technikę relaksacyjną typu rysunek
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Sortuj wg