Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez jasaw 24 lip 2014, 20:03
Doberman,, coś mi się zdaje, że mają jakąś podstawę. A, że mogą jej nadużywać, to inna sprawa. Przecież to są Rodzice, przykra sprawa...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Spamowa wyspa

przez Doberman 24 lip 2014, 20:04
acherontia-styx napisał(a):Doberman, a Rzecznik Praw Pacjenta?

-- 24 lip 2014, 19:00 --

Doberman, i jeszcze pytanie, czy Ty jesteś częściowo/całkowicie ubezwłasnowolniony?

O, z tym Rzecznikiem Praw Pacjent to jest myśl. Nie jestem ubezwłasnowolniony.
Doberman

Spamowa wyspa

przez platek rozy 24 lip 2014, 20:04
Wrocilam , bylam 3 godziny w knajpce ze znajomym i bylo super , na poczatku troche bylam spieta ale minelo , musze wiecej takich wypadow robic.

Jeden szkopul komary mnie niemilosiernie pociely mam 11 babli :shock: :bezradny:

Ide do sasiadki na plotexczki bo po mnie dzwonila :mrgreen: :mrgreen:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Infinity 24 lip 2014, 20:05
jasaw napisał(a):Doberman,, coś mi się zdaje, że mają jakąś podstawę.

pewnie tak

Spamowa wyspa

przez platek rozy 24 lip 2014, 20:06
Uaaaa zajumali mi avatar :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez Makabra 24 lip 2014, 20:07
platek rozy napisał(a):Wrocilam , bylam 3 godziny w knajpce ze znajomym i bylo super , na poczatku troche bylam spieta ale minelo , musze wiecej takich wypadow robic.

Jeden szkopul komary mnie niemilosiernie pociely mam 11 babli :shock: :bezradny:

Ide do sasiadki na plotexczki bo po mnie dzwonila :mrgreen: :mrgreen:

Fajnie, że dobrze się bawiłaś i miłych plotek :)
Makabra

Spamowa wyspa

przez Doberman 24 lip 2014, 20:12
Nie mają żadnej podstawy. Jedynym powodem ciągłego wysyłania mnie do szpitala jest ich nienawiść do mnie.
Doberman

Spamowa wyspa

przez Makabra 24 lip 2014, 20:13
To i Ty wyślij ich do szpitala :mrgreen:
Makabra

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 24 lip 2014, 20:14
Doberman, to sorry, albo Ty coś kręcisz nie pisząc nam całej prawdy, albo nie wiem, bo wątpie, żeby którykolwiek szpital ryzykował przyjmując pacjenta do szpitala bez jego zgody w momencie gdy nie zagraża on ani sobie ani otoczeniu, bo to jest nawet niezgodne z Ustawą o Ochronie Zdrowia Psychicznego.

Art. 21.
1. Osoba, której zachowanie wskazuje na to, że z powodu zaburzeń psychicznych może zagrażać bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób, bądź nie jest zdolna do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, może być poddana badaniu psychiatrycznemu również bez jej zgody, a osoba małoletnia lub ubezwłasnowolniona całkowicie – także bez zgody jej przedstawiciela ustawowego.
...
Art. 22
1a. W nagłych przypadkach, w szczególności w przypadku braku możliwości uzyskania pomocy lekarskiej przed zgłoszeniem się do szpitala, osoba z zaburzeniami psychicznymi może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego, za jej pisemną zgodą, bez skierowania, o którym mowa w ust. 1.
2. Przyjęcie do szpitala psychiatrycznego osoby chorej psychicznie lub osoby upośledzonej umysłowo niezdolnej do wyrażenia zgody lub stosunku do przyjęcia do szpitala psychiatrycznego i leczenia następuje po uzyskaniu zgody sądu opiekuńczego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby.
Art. 23.
1. Osoba chora psychicznie może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego bez zgody wymaganej w art. 22 tylko wtedy, gdy jej dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu tej choroby zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób.
Art. 29.
1. Do szpitala psychiatrycznego może być również przyjęta, bez zgody wymaganej w art. 22, osoba chora psychicznie:
1) której dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że nieprzyjęcie do szpitala spowoduje znaczne pogorszenie stanu jej zdrowia psychicznego,
bądź
2) która jest niezdolna do samodzielnego zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, a uzasadnione jest przewidywanie, że leczenie w szpitalu psychiatrycznym przyniesie poprawę jej stanu zdrowia.
2. O potrzebie przyjęcia do szpitala psychiatrycznego osoby, o której mowa w ust. 1, bez jej zgody, orzeka sąd opiekuńczy miejsca zamieszkania tej osoby – na wniosek jej małżonka, krewnych w linii prostej, rodzeństwa, jej przedstawiciela ustawowego lub osoby sprawującej nad nią faktyczną opiekę.

Nie będę tu cytować całej ustawy bo to bez sensu /jest dostępna w internecie/, ale masz wyraźnie napisane kiedy mogą Cię przyjąć do szpitala, a jak już wspominałam, żaden szpital nie będzie ryzykował postępowaniem niezgodnie z Ustawą, także śmiem wątpić czy jesteś tak "za darmo" wsadzany do tego szpitala.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez Doberman 24 lip 2014, 20:14
Makabra napisał(a):To i Ty wyślij ich do szpitala :mrgreen:

Przydało by im się.
Doberman

Spamowa wyspa

przez amelia83 24 lip 2014, 20:25
platek rozy, :D :******
acherontia-styx, hej :)
Infinity, hej :)
jasaw, hej :)
Makabra, hejj :)

-- 24 lip 2014, 19:26 --

Doberman, hej :)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Spamowa wyspa

przez platek rozy 24 lip 2014, 20:26
amelia83, :*********** acherontia-styx, :*********** Makabra, :papa: :papa: :papa: :papa:

Spamowa wyspa

przez Makabra 24 lip 2014, 20:26
Amelia83, hej :)
Makabra

Spamowa wyspa

przez Doberman 24 lip 2014, 20:27
amelia83, cześć.
Doberman

Sortuj wg