Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez nerwa 25 kwi 2014, 18:02
platek rozy, :papa: :mrgreen:

Wlasnie, a najlepiej jak sie idzie do terpauty, to upewnic sie, czy ma certyfikat ze skonczyl jakas szkole psychoterapeutyczna (taka szkola trwa chyba 4-5 lat, i najpierw sie prowadzi terapie pod superwizja kogos bardziej doswiadczonego itd. Wiec dopiero wtedy jest pewnosc, ze taki terapeuta jest cos warty).

-- 25 kwi 2014, 17:03 --

tosia_j, no tak mi sie wydaje... Tylko wtedy na terapii mozna jakby nei wiem no, odkryc jakie emocje masz z tą sytuacja zwiazane (jesli sa nieodkryte), i wiadomo tego nie zmienisz ale jakos mozna sie uczyc zaakceptowac itd. Bo wiesz, to ze masz taka sytuacje to nie znaczy, ze jestes skazana na depresje. Jest w koncu pewnie wiele osob w identycznej, ktore np. nie mialy depresji - bo pewnie ich sposob reagowania jest inny.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 18:05
nerwa napisał(a):
Wlasnie, a najlepiej jak sie idzie do terpauty, to upewnic sie, czy ma certyfikat ze skonczyl jakas szkole psychoterapeutyczna (taka szkola trwa chyba 4-5 lat, i najpierw sie prowadzi terapie pod superwizja kogos bardziej doswiadczonego itd. Wiec dopiero wtedy jest pewnosc, ze taki terapeuta jest cos warty).

Ja chodziłem do takiego terapeuty i według mnie był do niczego.
Ostatnio edytowano 25 kwi 2014, 18:07 przez Auman, łącznie edytowano 1 raz
Auman

Spamowa wyspa

przez tosia_j 25 kwi 2014, 18:06
nerwa, w koncu to pani psychoterapeutka powiedziala ze w sprawie z domikiem nie moze mi pomoc
outsider

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez nerwa 25 kwi 2014, 18:09
Auman, no to moze zle trafiles akurat :) Pewnie są lepsi i gorsi terapeuci, tak jak i lekarze, fryzjerzy itd.

Ale tez jest cos takiego w terapii, ze czasem np. jest gorzej na poczatku, bo teraputa zadaje niewygodne pytania, porusza trudne sprawy itd. Wiec tez moze tak byc, ze nawet po paru tygodniach czlowiek sie czuje gorzej, ale trzeba pewne rzeczy rozgrzebac, zeby potem je poukladac (ale tak jak pisalam, tak jest w nerwicach i depresjach). Ja pamietam nie raz mialam dosyc, bylam zla na terapeutke itd. ale teraz z perspektywy czasu widze, ze to wszystko mialo sens.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Spamowa wyspa

przez mirunia 25 kwi 2014, 18:09
platek rozy, :papa: :papa: witaj !!! dziękuję za uznanie :uklon: ale taka jest prawda, pitu pitu nie pomoże :silence:

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 18:10
nerwa napisał(a):Auman, no to moze zle trafiles akurat :) Pewnie są lepsi i gorsi terapeuci, tak jak i lekarze, fryzjerzy itd.

To ja chyba niestety mam tendencję do trafiania na tych gorszych.
Auman

Spamowa wyspa

przez nerwa 25 kwi 2014, 18:12
tosia_j, a moze tez wiesz, np. ogarniala jakies inne sprawy bardziej, powiedzmy przeszle konfikty i tego typu problemy i nie nauczyla sie nigdy jak pracowac i pomagac ludziom, ktorzy np. sa w takiej trudnej sytuacji i nie maja mozliwosci jej zmienic. No nie wiaodmo. Ale mi sie wydaje, ze musi byc jakis sposob, zebys Ty sie nawet w takiej sytuacji jednak lepiej czula psychicznie.

Spamowa wyspa

przez tosia_j 25 kwi 2014, 18:15
Sciskam i lece na silke
outsider

Spamowa wyspa

przez platek rozy 25 kwi 2014, 18:19
mirunia, :************ jak sie miewasz? i jaka ta zupe ugotowalas? :mrgreen:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez Lusesita Dolores 25 kwi 2014, 18:21
Cześć wam wszystkim :****
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 18:21
Ahma, cześć. Jak tam u Ciebie?
Auman

Spamowa wyspa

przez Lusesita Dolores 25 kwi 2014, 18:24
Auman, Znowu mam doła. Moja depresja pojawia się jak ojciec alkoholik jest w domu. :why:
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Spamowa wyspa

przez platek rozy 25 kwi 2014, 18:24
Ahma, :papa: :papa: :**********
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 18:26
Powiem Wam, że bez leków, latam mniej od okna do okna, niż na lekach.
Auman

Sortuj wg