Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Anna Maria 25 kwi 2014, 17:27
neon, hej. Stęskniłam się za Wami, ale wczoraj bez lapka miło spędziłam dzień. Byłam na spacerze a wieczorem czytałam książkę na której zakończeniu się popłakałam ze wzruszenia :105:
Anna Maria

Spamowa wyspa

przez tosia_j 25 kwi 2014, 17:29
Czesc. Ja placze nawet na muminkach ;)
outsider

Spamowa wyspa

przez Anna Maria 25 kwi 2014, 17:32
tosia_j, na muminkach też beczałam ;) i na reklamach tv, :mrgreen:
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez nerwa 25 kwi 2014, 17:34
Auman napisał(a):W mojej opinii psychoterapia to strata czasu i (jeśli chodzi się prywatnie) pieniędzy. Nie wiem jak można komuś pomóc wyleczyć jakąś chorobę samym gadaniem.

Ja z kolei nie wiem jak mozna wyleczyc lekami chorobe, ktora ma podloze ewidentnie np. emocjonalne. I bierze sie z problemow, z przekonan, jakichs przeszlych historii i przezyc :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Spamowa wyspa

przez tosia_j 25 kwi 2014, 17:47
Nerwa, to tak jak ja zrezygnowalam z psychoterapii bo powod konkretny mam depry
outsider

Spamowa wyspa

przez nerwa 25 kwi 2014, 17:48
tosia_j, no tak, ale Ty masz zdaje sie taki tez emocjonalny, tak?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 17:51
nerwa, jeśli czujesz że psychoterapia Ci pomaga, to chodź na nią. W moim przypadku to bezsens.
Auman

Spamowa wyspa

przez platek rozy 25 kwi 2014, 17:55
Auman, bo przy schizofrenii niestety terapia na nic sie nie zda , potrzebna farmakologia .

Nerwice lękowa na terapii mozna jak najbardziej wyleczyc.Bo musimy sobie uswiadomic z czego nasze lęki wynikaja i je rozebrac na czynniki pierwsze i przestac sie ich bac.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez zbyt.smutny 25 kwi 2014, 17:55
Tyle że emocje zależą od chemii / biologii - tak działa nasz organizm. Inna sprawa, że grzebanie w tym lekami jest bardziej "otumanianiem".
zbyt.smutny

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 17:56
platek rozy napisał(a):Auman, bo przy schizofrenii niestety terapia na nic sie nie zda , potrzebna farmakologia .

No właśnie o to mi chodzi.
Auman

Spamowa wyspa

przez nerwa 25 kwi 2014, 17:56
Auman, ale tu wlasnie trzeba rozronic o jakie zaburzenia chodzi. Np. jesli ty masz schizofrenie i ona ma przyczyny genetyczne czy jakies inne biologiczne, no to jasne - trudno zeby rozmowa nagle to zmienila :) Wtedy pozostają tylko leki.

Ale np. w nerwicach i depresjach, duza wiekszosc przyczyn jest typowo emocjonalna - jakies nieogarniete przezycia z dziecinstwa, brak asertywnosci, niskie poczucie wlasnej wartosci, trudne doswiadczenia zyciowe, no nie wiem rozne takie. I w tych zabuzeniach akurat "gadanie" (ktore tak naprawde nie jest gadaniem, bo jest to ciezka praca nad soba, docieranie do swoich jakichs mysli, emocji, przekonan i zmienianie ich), moze bardzo pomoc.

-- 25 kwi 2014, 16:57 --

no wlasnie, to co napisaliscie wyzej, tylko sie spoznilam troche z moim postem ;)

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 17:59
Ja swoimi doświadczeniami z psychoterapią jestem bardzo zniechęcony, a rodzice na siłę chcą mnie wysłać na psychoterapię.
Auman

Spamowa wyspa

przez platek rozy 25 kwi 2014, 17:59
nerwa, :papa: :papa: :********** hey

I do tego to ma byc konkretna terapia tak jak napisala wczesniej mirunia, ciezka praca z terapeuta a nie pitu pitu z psychologiem!
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez tosia_j 25 kwi 2014, 18:02
Nie wiem czy jak syn chory to sie liczy za powod emocjonalny....
outsider

Sortuj wg