Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez margaritka1985 25 kwi 2014, 14:23
Ja nie chce nikogo namawiac mi psychoterapia przypomia puzzle kiedy dopasujemy wiecej elementow wszystko uklada sie w jedna calosc dajac sensowny obraz albo prace archeologiczne to co bylo ukryte nagle ujrzalo swiatlo dzienne.Jesli zyjemy w mroku sily nami rzadzace maja nad nami przewage a jesli cos wiemy to juz nie dziala.

Oczywiscie uwazam, ze to taki troche male pranie mozgu ale konczy sie pozytywnie.

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 14:24
margaritka1985 napisał(a):Ja nie chce nikogo namawiac mi psychoterapia przypomia puzzle kiedy dopasujemy wiecej elementow wszystko uklada sie w jedna calosc dajac sensowny obraz albo prace archeologiczne to co bylo ukryte nagle ujrzalo swiatlo dzienne.Jesli zyjemy w mroku sily nami rzadzace maja nad nami przewage a jesli cos wiemy to juz nie dziala.

Oczywiscie uwazam, ze to taki troche male pranie mozgu ale konczy sie pozytywnie.

Ja po każdej sesji wychodziłem wkurzony. Nic mi nie dała ani terapia indywidualna, ani grupowa.
Auman

Spamowa wyspa

przez cyklopka 25 kwi 2014, 14:28
Auman, to fajnie, że nie jestem osamotniona w tym kontrowersyjnym zdaniu :twisted:

Mam dwie bliskie osoby, którym terapia więcej zaszkodziła niż pomogła.

Poza tym patrzę na forum i widzę jak dużo się tu pojawia osób, które idą na psychologię, bo mają problemy same ze sobą, a ekspert rzuca motywującymi hasłami rodem z czasopism dla nastolatek ;)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 14:29
cyklopka napisał(a):Auman, to fajnie, że nie jestem osamotniona w tym kontrowersyjnym zdaniu :twisted:

Mam dwie bliskie osoby, którym terapia więcej zaszkodziła niż pomogła.

Poza tym patrzę na forum i widzę jak dużo się tu pojawia osób, które idą na psychologię, bo mają problemy same ze sobą, a ekspert rzuca motywującymi hasłami rodem z czasopism dla nastolatek ;)

Też się cieszę, że są inne osoby, które nie uznają psychoterapii. :smile:
Auman

Spamowa wyspa

przez margaritka1985 25 kwi 2014, 14:31
Widzisz zalezy ile chodziles ja gdyby przeliczyc ze chodze raz w miesiacu w sumie chodzilabym trzy lata jest to trudne gdyz problem sie slania on nie chce zeby zostal ujawniony gdyz wtedy bedziemy sie gorzej czuc a tego czlowiek unika takze to taka zabawa w kotka i myszke tam gdzie jest problem trzeba dac troszeczke swiatla pozniej wiecej i tak to conciemne zamirnia sie w jasnosc.Ja tez nie wierzylam wiele razy w psychoterapie rezygnowalam ale jest to tak zwany opor w psychologi i przez to tez trzeba przejsc.

Jesli byles wkurzony to dobrze znaczy ze psychoterapia dzialala gorzej jakbys nic nie czul w koncu schiza to choroba autoagresji wiec wkurzenie moze kryja za soba cos wiecej.

Oczywiscie nikogo nie namawiam do tego trzeba samemu dosc ja sie zdecydowalam na psychoterapie po 6 latach choroby.
Ostatnio edytowano 25 kwi 2014, 14:34 przez margaritka1985, łącznie edytowano 1 raz

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 14:34
margaritka1985 napisał(a):Jesli byles wkurzony to dobrze znaczy ze psychoterapia dzialala gorzej jakbys nic nie czul w koncu schiza to choroba autoagresji wiec wkurzenie moze kryja za soba cos wiecej.

Byłem wkurzony tym, że terapeuta co sesję straszył mnie że mi zabiorą rentę. Zabiorą to zabiorą, a jemu nic do tego. Więc wątpię że moje wkurzenie było efektem działania terapii.
Auman

Spamowa wyspa

przez margaritka1985 25 kwi 2014, 14:35
A czemu cie tak straszyl?

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 14:37
margaritka1985 napisał(a):A czemu cie tak straszyl?

Nie wiem, ale chyba miał na tym punkcie jakąś obsesję, jedną trzecią każdej sesji tylko o tym gadał.
Auman

Spamowa wyspa

przez margaritka1985 25 kwi 2014, 14:38
A jesli moge spytac dlugo chodziles na terapie?

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 14:39
margaritka1985 napisał(a):A jesli moge spytac dlugo chodziles na terapie?

Do ostatniego terapeuty na terapię indywidualną trochę ponad rok. Na terapię grupową w szpitalu tylko tydzień, bo zobaczyłem że taka terapia to bezsens.
Auman

Spamowa wyspa

przez margaritka1985 25 kwi 2014, 14:46
Tez mam ta sama chorobe dlatego pytam.Ja choruje od 7 lat a ty?

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 14:48
margaritka1985 napisał(a):Tez mam ta sama chorobe dlatego pytam.Ja choruje od 7 lat a ty?

Jeśli liczyć że choroba zaczęła się jak zacząłem słyszeć głosy, to będzie około półtora roku.
Auman

Spamowa wyspa

przez cyklopka 25 kwi 2014, 14:48
Ja nie mam ukrytych problemów, same jawne ;)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Auman 25 kwi 2014, 14:48
cyklopka napisał(a):Ja nie mam ukrytych problemów, same jawne ;)

To tak jak ja. ;)
Auman

Sortuj wg