Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 05 lip 2016, 15:45
misty-eyed, Oj to życzę Ci super wyjazdu! Pisałaś, że kucharzyć będziesz, ale i tak chyba fajnie zmienić obrazki w głowie, po prostu oderwać się. Będziesz gdzieś w pięknych okolicznościach przyrody?
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 05 lip 2016, 15:59
kosmostrada, dziękuję Kochana! Najbardziej chodzi właśnie o zmianę otoczenia, a okoliczności przyrody tam są piękne, bo to południowa część Puszczy Białej, okolice Wyszkowa. Z kucharzeniem nie będzie problemu, bo tam kuchnia olbrzymia, ok.20 m2, więc 5xwiększa niż moja ;) , a samo gotowanie to przyjemność wielka, przecież wiesz :D
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 05 lip 2016, 16:03
mirunia napisał(a):Purpurowy, witaj Marcin! :papa:

misty-eyed napisał(a):Purpurowy, :D pospałeś dzisiaj trochę?

kosmostrada napisał(a):Purpurowy, :papa: Jak nocka, przespana?

Witajcie. Kilka godzin udało się przespać.

Obwieszczam publicznie, że jak tylko spotkam tego patafiana, czyli mojego brata, to mu urwę łeb przy samym tyłku. :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 05 lip 2016, 16:14
Purpurowy, dobre i to ;)
Nie denerwuj się, to dorosły człowiek, postępuje tak, jak chce, ma do tego prawo...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 05 lip 2016, 16:16
misty-eyed napisał(a):Purpurowy, dobre i to ;)
Nie denerwuj się, to dorosły człowiek, postępuje tak, jak chce, ma do tego prawo...

Ale żeby tak mnie olać całkowicie? Nawet nie napisze czy wszystko u niego w porządku, ani nic.

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 05 lip 2016, 16:21
Purpurowy, to świadczy o Nim. Albo nie chce, albo nie może...może odezwie się niebawem :mhm:
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Carica Milica 05 lip 2016, 16:29
Dzień dobry wszystkim,

Na śniadanie wypróbowałam jeden z przepisów Lewandowskiej- jajka zapiekane w awokado. :mrgreen: Smaczne, polecam. Teraz pichcę obiad http://paletasmaku.blogspot.com/2014/01/marynowany-ser-tofu-z-makaronem-somen-i.html#more i piję likier kawowy. W międzyczasie zastanawiam się, jak powstrzymać dzisiaj mój szalejący nastrój. Skacze mi on dzisiaj góra-dół, góra-dół, a całość jest okraszona dużą ilością wkurwienia. Może alkohol wprowadzi mnie w miły stan upojenia i choć na trochę uspokoję moją rozgrzaną do czerwoności głowę. :silence:
W piątek znowu do lekarza. Spotykać się z psychiatrą co tydzień komfortowe dla mnie nie jest, mimo całej sympatii do tego człowieka. :hide:
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

Spamowa wyspa

przez mirunia 05 lip 2016, 16:47
Nie ma to, jak w domu. Objadłam się jak bąk... teraz odsapka. :o ;)

misty-eyed, to fajnego, udanego urlopu i pogody takiej, jak dzisiaj!!! Wtedy jest czym oddychać na łonie natury. :D
Uwielbiam takie wielkie kuchnie, w których toczy się życie rodzinne i wygodnie jest kucharzyć. Można też wiele rzeczy przygotować sobie siedząc na powietrzu, /np. obrać warzywa/ - oj, fajnie wspominam takie pobyty u rodzinki nad jeziorem. :yeah:
Dobrze Ci zrobi ta kilkudniowa zmiana otoczenia - taki reset. ;)

kosmostrada, dobry pomysł z ta poduszeczką u sadysty, chociaż tyle wygody dla karku. ;) Dwie godziny, to długo bez zbytniego ruszania głową i w wymuszonej pozycji.

platek rozy, misty-eyed, też podobnie reaguję na wizyty lekarskie. Niepokój, zamęt i zawroty w głowie, skok ciśnienia w kosmos i ogólna fiksacja - ale tak, jak Ania pisze - wiem, że tak mam i staram się panować nad tą "sraczką". :D
A później spust powietrza i kapeć. :bezradny:

Carica, głaszczę Cię po główce, żeby wyciszyć te emocje Twoje... no nie wiem, alko może Cię jeszcze podkręcić. Prędzej piwko, bo chmiel usypia i wycisza....
Aleś kuchareczka, nio, nio...

Spamowa wyspa

przez Lusesita Dolores 05 lip 2016, 17:14
Przytyłam kolejne 4 kg!!!!
Teraz waże 88kg!!!
Jestem załamana:(((
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Spamowa wyspa

przez Carica Milica 05 lip 2016, 17:16
Lusesita Dolores, dieta, ćwiczenia i zaczniesz chudnąć. :)
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Lusesita Dolores 05 lip 2016, 17:26
Carica Milica, dieta tak Ale ćwiczenia w te upały nie dam rady:(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Spamowa wyspa

przez cyklopka 05 lip 2016, 17:49
kosmostrada, półtorej godziny u dentysty? Przecież to nawet się źle czyta. Co w kanale? <emotikon mdlejący>

platek rozy, kolejny raz mówię, nie wyczekuj złego samopoczucia.

misty-eyed, bardzo dobrze, że zmieniasz okoliczności przyrody.

Byłam dzisiaj w nowym budynku hospicjum, obejrzałam jak im idzie wykończeniówka, umeblowałam i odkurzyłam salę konferencyjną. :great: :great: Dwie godziny roboty, a efekty na prawdę zacne :great:

Poszłam na spacer w takie jedno miejsce, gdzie się czuję bezpiecznie i zawsze chodzę jak mam kłopot i muszę przemyśleć co dalej robić.
Wiecie jak ja bardzo nie lubię dzwonić telefonem i się ludziom narzucać, ale miałam taki imperatyw, że robię coś ważnego. Nie do końca wiem, czy dobrego, czy złego. Może komuś pomogę, może komuś zaszkodzę. Tak że zebrałam się w sobie i zadzwoniłam do mamy chłopczyka.

Pytanie kontrolne, postawcie się w jej sytuacji:
1. Twoje dziecko sprawia problemy w szkole, głównie śpiewa sprośne piosenki, nie zawsze pracuje na lekcji, raz na czas się z kimś pobije, zwykle większym od siebie. Wracasz po wakacjach do szkoły i od razu masz dywanik, że kierują ci dziecko do psychiatry, nie do pedagoga, nie do poradni, tylko do psychiatry.
a) Jak się czujesz? Co postanawiasz? (Zakładając, że nie miałaś nigdy do czynienia z psychiatrami, psychologami ani ich pacjentami).
b) Czy czułabyś się lepiej, gdyby na początku wakacji ktoś cię uprzedził, wyjaśnił i ostrzegł, że osoby kierujące mogą być niekompetentne lub źle nastawione?
2. Czy jeśli się umówiłam na 11:00, to jest jedenasta przed południem, nie wieczorem? Bo już mam lęki, że coś pokręciłam. (Zabiorę ją na kawusię, dobrą kawusię, będzie ok...)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 05 lip 2016, 18:01
misty-eyed, No to okrutnie zazdraszczam wyjazdu! :smile: Mam nadzieję na chociaż mały wypad na łono natury, jak monsz wyzdrowieje ( jeszcze 10 dni jest na antybiolu :( ). Chcę spróbować takiego wyjazdu, bo bardzo mi tego brakuje.
Aha wiem, że mnie monitorujesz ;), więc jestem na 17 sierpnia umówiona na razie do gina. Zrobię "przegląd", wszystkie badania i będę kolędować dalej.

mirunia, Miłej odsapki Kochana, dobrze że Ci pogoda dopisuje.

Carica Milica, Szalejesz w kuchni... ;)

Lusesita Dolores, Na początku i tak się nie ćwiczy jakoś forsownie, raz że trzeba organizm przyzwyczaić, dwa żeby się nie zniechęcić. Na początek wystarczą porządne spacery, a to można rano i wieczorem.
Warto na dietę przejść, tam wygląd ( ładna dziewczyna jesteś, szkoda to chować pod fałdami tłuszczu) -jedna sprawa, ale przede wszystkim chodzi o zdrowie.

cyklopka, W czwartek dwie godziny na fotelu zębologicznym już zapowiedziane . :great: :hide:
Umówiłaś się zapewne przedpołudniem. ;)
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 05 lip 2016, 18:38
cyklopka, :brawo: wszelkie działania na rzecz hospicjów są szlachetne, wspaniałe :uklon:

Ja bym nie ryzykowała. Matka nie pozwoli skrzywdzić dziecka, sądzę, że poradzi sobie sama. Może podpowiedziałabym Jej, gdzie się udać z problemem. Tak naprawdę nie znasz tej kobiety, z doświadczenia wiem, że nie warto być nadgorliwym. Wyszłam, nie raz, na tym bardzo źle...przemyśl sprawę.

mirunia, tak, tam właśnie są warunki do wspólnego biesiadowania, i w kuchni i na tarasie :yeah:

kosmostrada, czytasz w moich myślach. Nie chciałam dopytywać, bo nie mam prawa naciskać na Ciebie, ale czekałam na sygnał w tej sprawie :brawo: Chociaż termin bardzo odległy... ;)
Dalajama XIV

Sortuj wg