Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 01 lip 2016, 16:34
Zawsze to widzę, kiedy szukam czegokolwiek w tej okolicy. Z osobą z którą można by było wyjść i się spotkać włącznie.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 01 lip 2016, 16:40
Purpurowy, :D

kosmostrada, dziękuję Kochana :D Czekam :!:

Zajęcia w kuchni też mnie uspokajają :D Być może to jest namiastka normalności po prostu :mrgreen: :?:

platek rozy, być może tak jest...każdemu coś innego szkodzi! Kamilko, a może, tak jak ja, czytasz w pozycji, której nie lubi Twój chory kręgosłup? I to potęguje zawroty...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 01 lip 2016, 16:42
Nie no, autentycznie.
Urzęduję na tym forum z niewielkimi przerwami od 20.04.2013r.
Forum ma niemal 60 tysięcy użytkowników i jeszcze nigdy nie udało mi się spotkać nikim z mojej okolicy.
Najbliżej spotkanie forumowe udało mi się odbyć w Warszawie, czyli te 100km ode mnie.
Bo to właśnie tam wyjechali wszyscy mieszkańcy mojej okolicy, którzy mieli jakąś wolę przetrwania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 01 lip 2016, 16:45
Purpurowy, może w Twoich stronach powietrze lepsze i ludzie nie chorują na choroby nam znane :mrgreen: :?:

A tak poważnie, nie wszyscy się ujawniają, z różnych przyczyn...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 01 lip 2016, 16:48
misty-eyed napisał(a):Purpurowy, może w Twoich stronach powietrze lepsze i ludzie nie chorują na choroby nam znane :mrgreen: :?:

Nie. Po prostu to była przemysłowa okolica, za czasów Gierka świetnie się rozwinęła. Potem były przemiany ustrojowe, wszystkie zakłady przemysłowe padły, lokalny rynek pracy przestał istnieć, 3/4 powiatu straciło pracę, więc kto mógł, to wybył do Warszawy albo Lublina. Po zakładach przemysłowych zostały tylko ruiny, a na tych ruinach ci którzy z różnych powodów nie mogli wyjechać, albo mają inne źródła dochodu niż uczciwa praca.
Po prostu w tej okolicy nie ma przyszłości...

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 01 lip 2016, 16:52
Purpurowy, to prawda. Przejeżdżałam kiedyś przez Ursus. Widok był bardzo przygnębiający. Mnóstwo opustoszałych hal produkcyjnych, różnych budynków - wymarła okolica.

W Warszawie to tylko budynki mieszkalne, banki i apteki i puby. Zakładów produkcyjnych już chyba w ogóle nie ma.
Nie dodałam jeszcze Alkohole24h co krok.
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 01 lip 2016, 16:56
misty-eyed napisał(a):Purpurowy, to prawda. Przejeżdżałam kiedyś przez Ursus. Widok był bardzo przygnębiający. Mnóstwo opustoszałych hal produkcyjnych, różnych budynków - wymarła okolica.

No to u mnie właśnie podobnie jak w Ursusie.
Ludzie którzy stąd wyjechali mówią też, że w Warszawie jest zupełnie inna mentalność.
Dam taki przykład - byłem raz w centrum Warszawy i widzę jegomościa, którego nietypowy ubiór sugerował iż może być innej orientacji seksualnej. Zacząłem więc ordynarnie rechotać na jego widok (teraz wiem że to było chamskie) ale po chwili zorientowałem się że nikt inny się nie śmieje, tylko wszyscy bez słowa go mijają. Po prostu w mojej okolicy taką osobę wszyscy wyśmiewają, wytykają palcami, albo i co gorszego potrafią zrobić. Nawet mi nie przyszło do głowy że są okolice w których jest to odbierane w inny, tolerancyjny sposób. :bezradny:

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 01 lip 2016, 17:30
Purpurowy, to nie jest tak do końca. Ksenofobia jest wszechobecna. Może w centrum stolicy chcą uchodzić za tolerancyjnych, albo ich to nie obchodzi zwyczajnie, bo pracują po 12 godzin w korporacjach, nie mają czasu na nic...

Ja aktualnie mieszkam w dzielnicy poza centrum, bo tam nie dało się żyć - spaliny, hałas, wiecznie zapędzeni ludzi, jakaś nerwowość dziwna. Jestem bardzo szczęśliwa, bo rano budzi mnie śpiew ptaków, a nie zgiełk i odgłosy jeżdżących pojazdów. Ale odbiegłam od tematu...
Otóż na moim osiedlu mieszka cały przekrój społeczeństwa. Nie zawsze jest słodko. Nie czuję się komfortowo /np./, gdy jadę w windzie z chłopakiem--mordercą, który opuścił zakład karny warunkowo. Albo cotygodniowe odwiedziny na klatce schodowej /zimą zwłaszcza/ grupy młodych panów z piwem i innymi używkami. Są też przesympatyczni obcokrajowcy-Japończycy - cała dwupokoleniowa rodzina, przesympatyczni, uśmiechnięci, itd... Nie zawsze jest bezpiecznie, nie wszyscy ludzie są przyjaźni. Jak widzisz, to nie tylko miejsce zmienia i ma wpływ na człowieka, ale to jaką mamy świadomość wpływa i kształtuje nasz stosunek do świata i ludzi...
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 01 lip 2016, 17:39
misty-eyed napisał(a):Purpurowy, to nie jest tak do końca. Ksenofobia jest wszechobecna. Może w centrum stolicy chcą uchodzić za tolerancyjnych, albo ich to nie obchodzi zwyczajnie, bo pracują po 12 godzin w korporacjach, nie mają czasu na nic...

Ja aktualnie mieszkam w dzielnicy poza centrum, bo tam nie dało się żyć - spaliny, hałas, wiecznie zapędzeni ludzi, jakaś nerwowość dziwna. Jestem bardzo szczęśliwa, bo rano budzi mnie śpiew ptaków, a nie zgiełk i odgłosy jeżdżących pojazdów. Ale odbiegłam od tematu...
Otóż na moim osiedlu mieszka cały przekrój społeczeństwa. Nie zawsze jest słodko. Nie czuję się komfortowo /np./, gdy jadę w windzie z chłopakiem--mordercą, który opuścił zakład karny warunkowo. Albo cotygodniowe odwiedziny na klatce schodowej /zimą zwłaszcza/ grupy młodych panów z piwem i innymi używkami. Są też przesympatyczni obcokrajowcy-Japończycy - cała dwupokoleniowa rodzina, przesympatyczni, uśmiechnięci, itd... Nie zawsze jest bezpiecznie, nie wszyscy ludzie są przyjaźni. Jak widzisz, to nie tylko miejsce zmienia i ma wpływ na człowieka, ale to jaką mamy świadomość wpływa i kształtuje nasz stosunek do świata i ludzi...

Ja wiem, ale chodzi mi o to, jak sama zauważyłaś, u Ciebie jest cały przekrój społeczeństwa. A u mnie to mam wrażenie że jak znasz jedną osobę z tych okolic, to znasz wszystkich...

Spamowa wyspa

przez platek rozy 01 lip 2016, 17:45
misty-eyed, Aniu wlasnie ostatnio maloc zytalam ale najgorzej mi siedziec przy kompie w pracy bylo bo mnie bolala juz ta noga i chyba po prostu od tego sie tak stalo. A musialam ostatnio duzo rozliczen w pracy robic i efekt mam.

Stowrzylam sobie mroczne lale ... Bo juz nie wiem co ze soba robic . Zapowiadalo sie chwile na burze alee niestety gdzies bokiem pszlo.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez mirunia 01 lip 2016, 17:51
Purpurowy, w większych miastach, np. akademickich (nie mówiąc już o stolicy) takie widoki się zdarzają, również różne rasy ludzi i nikt nie reaguje, bo to codzienny widok. Do tego każdy przywykł niemalże od dziecka i na nikim nie robi to wrażenia. No, bywają też różne odchyły, ale to raczej w zachowaniu i też z przymrużeniem oka mija się takie osoby. Też zależy od dzielnicy miasta.

misty-eyed, poczytałam o tej wit. B, droga i owszem, w granicach ponad 50zł, ale zapytam w mojej dobrej aptece i być może skuszę się. Dzięki.

platek rozy, tak, zauważyłam później te dawki witamin - to już lecznicze dawki i stąd mogą być takie objawy... jeżeli do tego dochodzą wymioty u Ciebie, to widocznie nie tolerujesz takich dawek. :bezradny: Spróbuj brać 3x dziennie tą Vit.B Colfarm... zawsze to coś.

A teraz Wam pokażę moje "domowe ogrody" :D :D :D Hoja, która jest oblepiona kwiatem i wieczorem ją czuję aż w sypialni...
no i mój późno obsadzony balkon, ale kwiaty ładnie nadrabiają zaległości gospodyni. :D

Spamowa wyspa

przez tosia_j 01 lip 2016, 17:52
outsider

Spamowa wyspa

przez mirunia 01 lip 2016, 18:21
platek rozy, to w jakimś programie bawisz się tymi lalkami? Fajne... zrób weselszą dziewczynkę, nie przywołuj mroczności.

tosia_j, hej Tosiu! to jeszcze droższe, niż ta complex 50, tam dochodzą jeszcze inne B.

Pochmurzyło się u mnie i zawiewa, jak fajnie... może lunie, bo mnie coś zaczyna pokładać znużenie. :zzz:

Spamowa wyspa

przez platek rozy 01 lip 2016, 18:25
mirunia, Kochana tak http://www.dolldivine.com/dancing-asha.php tu jest link :)
Pojde jutro do aptki po te witaminki , no w tych duzych dawkach nie sluza mi ewidentnie :(

Kwiatuszki balkonowe piekne :105: moj nadal nie obsadzony balkon :(

tosia_j, a ta jest dobra? lepiej sie wchlania?

I Jeszcze jedna lala.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Sortuj wg