Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 20:59
kosmostrada napisał(a):cyklopka, Lord Kapucyn, No to koopa, jak obniża... Chociaż mogę niby zastosować radę kardiolog, która mi zapisała beta bloker na wysoki puls ( concor cor) - dziabnie pani sobie kawkę...

W sumie niegłupi to pomysł, ewentualnie można dziabnąć glucardiamid(bez recepty). Ja mogę ze swoich doświadczeń powiedzieć, że przeważnie moje ciśnienie jest książkowe, tj. 120/70 (choć swojego czasu borykałem się z nadciśnieniem). Za to tachykardia... to już inna brocha. Tętno w spoczynku(relaks przed snem) nieraz dochodziło mi do 150/min, a ~120/min stało się właściwie "normą". Brałem na to propranolol (w dawce zdecydowanie większej niż 10mg) a jak mi brakowało to czasami podjadałem od życzliwych inne betablokery- najczęściej bisoprolol (Concor Cor) albo metoprolol (Betaloc ZOK). Tętno obniżały koncertowo(podobnie było z łagodzeniem zewnętrznych objawów stresu) ale ciśnienie tętnicze już tylko nieznacznie- np. z tych 120/70 do 110/65.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Spamowa wyspa

przez rolosz 11 maja 2016, 21:01
mirunia napisał(a):rolosz, :brawo: :brawo: :brawo: super, tak trzymaj!

mirunia strasznie się rozgadałem na tym esci :oops: . Też tak miałaś??!!

Spamowa wyspa

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 21:04
Escitalopram w sumie fajny lek. Mnie wystrzelił prosto w hipomanię/ stany euforyczne przy 20mg/d. :P Chociaż najbardziej rozgadałem się po , i najbardziej działa na mnie prospołecznie, przeciwlękowo , phenibut. Może nawet za dużo się mówi w pewnych sytuacjach(jak stwierdził rolosz w wątku escitalopramowym w kontekście esci), bo nie sposób utrzymać język za zębami.

Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez cyklopka 11 maja 2016, 21:06
Powiesz homeopatia na forum, od razu wpadają pogromcy mitów. Lord Kapucyn, :mrgreen: Gucio mnie obchodzi, że coś może u kogoś działać jako placebo, jeżeli i tak się nabija kieszeń oszustom, niemiecko-francuskiemu spiskowi przeciwko polskiej gospodarce :nono: Lekarz, który na to pozwala postępuje nieetycznie.

Lord Kapucyn napisał(a):
W sumie wszyscy tu chwalą ten propranolol, poproszę o receptę. Nie obniża ciśnienia?

Obniża bo to przecież betabloker, stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca(m.in. tachykardii), przy chorobie niedokrwiennej serca itp. Co nie zmienia faktu, że na zewnętrzne, psychosomatyczne,wegetatywne objawy zaburzeń lękowych/nerwicy, stres, tremę jest świetny.

Faktem jego głównym kierunkiem działania jest obniżanie ciśnienia, ale ma też tę ciekawą komponentę, że reguluje problemy z serduchem powstałe na tle nerwowym :brawo:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 21:10
@Up, exakly cyklopka. Chociaż jak ze względu na posiadanie pewnego narządu którego płci przeciwnej brak preferuję raczej z tych wszystkich -loli aka betablokerów (poza bekowym PINDO-lolem :D ) raczej takie smakołyki jak celiprolol- który jak antagonistą beta-1 w serduchu, a częściowym agonistą beta-2 gdzie indziej i nie powoduje nieprzyjemnych "atrakcji" charakterystycznych dla reszty betabloksów.

Moderator/ R2 - D2

Spamowa wyspa

przez tosia_j 11 maja 2016, 21:12
kosmostrada, ogrodnicy (zimni) to akurat lecą od jutra
pankracy serwacy bonifacy
outsider

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 11 maja 2016, 21:14
Lord Kapucyn, Jak mi dali betaloc w szpitalu to mnie musieli kroplówkami ratować, taki zgon zaliczyłam. :hide:
Podobnież concor cor nie zbija ciśnienia gwałtownie, dlatego go dostałam.
Glucardiamid - zapisałam.
150/min, to już chyba w kosmos wyrzuca... :roll: Ja przy 120 zaczynam mieć problemy z wysłowieniem się...

rolosz, Takie posty radują moje serce!!! :great:
Jakoś lżej nawet w tym kiblu siedzieć, jak człowiek przypomni sobie taki dzień... :D

cyklopka, Oj tam zaraz nagonka, jak człowiek sobie jednego preparatu spróbował. :roll: Przecież mam takie samo zdanie jak Ty, ale jakoś sobie muszę pomagać, a nic na mnie nie działa. Więc ukrzyżujcie mnie, mam to gdzieś... O!
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez rolosz 11 maja 2016, 21:18
Lord Kapucyn napisał(a):Escitalopram w sumie fajny lek. Mnie wystrzelił prosto w hipomanię/ stany euforyczne przy 20mg/d. :P Chociaż najbardziej rozgadałem się po , i najbardziej działa na mnie prospołecznie, przeciwlękowo , phenibut. Może nawet za dużo się mówi w pewnych sytuacjach(jak stwierdził rolosz w wątku escitalopramowym w kontekście esci), bo nie sposób utrzymać język za zębami.

Dziś w robocie to pobiłem chyba w gadanym koleżanki :D

No ja też mam stany euforyczne na 20 mg, ale zaczęły się już przy 15 mg podczas "wkręcania się" leku. I wtedy to nie było przyjemne, tym bardziej, że po tych stanach od razu był dół. Ale teraz nawet nie narzekam. W sumie po dwóch miesiącach przeszły mi nawet stany zamulenia, na które wcześniej bardzo narzekałem. Na razie jestem zadowolony z esci.

kosmostrada hehe właśnie, pozytywnym myśleniem zołzę nerwicę można spłukać w sedesie ;)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 11 maja 2016, 21:48
rolosz, Może Ty po prostu jesteś gadatliwy, tylko nie wiedziałeś o tym... Dopiero magiczna pigułka odkryła Twoją prawdziwą naturę... ;)

Ja lubię dużo mówiące osoby, oczywiście jeśli gadają z sensem i nie tylko o sobie. :D
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez rolosz 11 maja 2016, 21:59
kosmostrada nie, nie. Z natury jestem klasycznym introwertykiem. Niewiele we mnie z gaduły :P

Spamowa wyspa

przez mirunia 11 maja 2016, 22:08
rolosz, może i masz rację, że esci wzmaga gadatliwość. ;) Ja byłam raczej średnio rozmowna, tyle co trzeba. Na początku brania esci raczej było odwrotnie, z powodu przymulenia byłam małomówna. Teraz dopiero, na zmniejszonej dawce przy schodzeniu z esci zrobiłam się bardziej towarzyska i rozmowna, dowcipna, spostrzegawcza. I to mnie cieszy.

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 11 maja 2016, 22:14
rolosz, mirunia, Może nadrabiacie, czego nie wygadaliście? ;) Może dla równowagi człowiek musi wyrzucić z siebie określoną liczbę słów? :D
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez cyklopka 11 maja 2016, 22:15
Lord Kapucyn, pindolol ma u mnie nagrodę za lek o najgłupszej nazwie :105:

tosia_j, jeśli cały maj było chłodno, to czy odczujemy ochłodzenie? :bezradny:

kosmostrada, ale spisek francusko-niemiecki... :cry:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez rolosz 11 maja 2016, 22:23
mirunia Chętnie bym zamienił nadmiernego gadanego na zwiększoną spostrzegawczość. :P

kosmostrada może...ale lepiej żeby wszystko, co chciałbym powiedzieć, a czego dotychczas nie powiedziałem, bo zdążyłem się ugryźć w język, nie ujrzało światła dziennego :twisted:

Zmieniając temat. Co sądzicie o czerwonych, męskich trampkach (Bosze, co się ze mną dzieje?! :P ). Zawsze nosiłem ciemne, może czas na odrobinę ekstrawagancji?! :mrgreen:

Sortuj wg