Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez JERZY62 06 maja 2016, 17:34
kosmostrada, hej ;) Kawałek czekolady to dobry pomysł mam ochotę a później moja ulubiona gorzka herbatka :twisted:
Ogródek i praca w ziemi w ogródku to jak piaskownica dla dziecka :smile:
♪♪♪

Spamowa wyspa

przez rolosz 06 maja 2016, 17:43
Dobry :papa:
Nie odzywałem się parę dni, bo ... byłem zabiegany (jak to brzmi - ja zabiegany ;) ). Esci mnie zaczyna rozkręcać. Ostatnio zauważyłem, że prowadzę spokojnie rozmowy telefoniczne i nie jestem przy tym poddenerwowany.
Prawdziwie majowa pogoda u mnie za oknem. Piję właśnie kawę i się zastanawiam, jak tu spożytkować resztę piątkowego popołudnia. Spacer dziś zaliczyłem. Na kontakty towarzyskie jeszcze chyba nie do końca jestem gotowy.

Ostatnio mnie męczy trochę moja sytuacja zawodowa, która jest dość niepewna i to budziło we mnie ostatnio większy niepokój, ale jest on jakby pod wpływem esci trochę przytłumiony.

mirunia bólów migrenowych współczuję. Sam ich nie mam (na szczęście) ale koleżankę w pracy nieźle wczoraj mi sponiewierały. Może też od pogody (to deszcz, to burza, to słońce). Natomiast ja sam, podobnie jak kosmostrada mam mroczki, czy dokładniej męty w oczach, które teraz, z uwagi na słoneczną pogodę są szczególnie "widoczne". Swego czasu nabawiłem się przez nie niezłej nerwicy :shock:

Ḍryāgan jeszcze jakieś 8 lat temu byłem człowiekiem świetnie zorganizowanym i pedantycznym. Chodziłem jak w szwajcarskim zegarku. Potem przyszła depresja i do tej pory czuję jakbym żył na wariackich papierach. Z wagą też mam problem, ostatnio po esci apetyt trochę wraca, ale prawdę powiedziawszy oczekiwałem większego szału. Tyle osób tyje na antydepresantach a u mnie nic :bezradny: Ale jeszcze jakiś czas temu jakbym schudł jeszcze bardziej, to już by mnie chyba nie było widać. Przeczytałem, że Twoja mama choruje. To ciężkie chwile, gdy bliska osoba poważnie choruje, wiem z własnego doświadczenia. Trzymaj się.

Carica Milica срећан рођендан (mam nadzieję,że nie walnąłem gafy, na szybko wygooglowałem po serbsku ;) )

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 06 maja 2016, 17:45
Carica Milica, Kochana moja, nasz kolejny Byczku, wszystkiego najlepszego !!!!!!!!!
Żebyś Kochana miała dni stabilnych jak najwięcej, żeby radości było w Twoim życiu na pęczki, a tak przyziemnie - udanej zakończonej chwałą pracy nad magisterką. ;)
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 06 maja 2016, 17:49
Carica Milica, serdeczne życzenia dzielna Kobietko - siły, wytrwałości i zdrowia jak najwięcej :!:

kosmostrada, Carica Milica, naprawdę tak sądzę, bo robię dużo mniej niż Wy, mam tak wiele ograniczeń...

kosmostrada, jasne, że spróbuj, to lek niedrogi, taki podręczny. Jeszcze niedawno, gdy wychodziłam na spacer z pieskiem, miałam w kieszeni Validol...
Moja Droga jak ja dobrze Cię rozumiem, odczuwam z Tobą. Płacz jest środkiem również, więc nie żałuj sobie.
Polecam Ci sok z granatów, oczywiście z dobrego źródła.
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 06 maja 2016, 18:01
misty-eyed, Poszukam tego soku z granatów. :uklon: I kupię sobie Validol, najwyżej się nie nada.
A nie mogę zjadać po prostu granata?
Kochana, myślę że za surowo siebie oceniasz. :nono: Ja np. nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy opiekowania się małym dzieckiem.

Idę stół dla gości przygotować. Miłego wieczoru, zajrzę Was poczytać później.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 06 maja 2016, 19:18
kosmostrada, jasne, że najlepsze owoce, jednak sok to skondensowana dawka wszystkiego, co w nim dobre i wartościowe - http://be-healthy-and-beauty.blog.pl/gr ... a-zdrowie/
Ja bardzo długo jadłam i piłam /wiadomo, człowiek łapie się wszystkiego/ granata /dodawałam do sałatek, deserów/ i sok popijałam - trzeba kupować niewielkie pojemności,bo po otwarciu trzeba go zużyć w ciągu kilku dni. Od zeszłego roku mam przerwę, chyba przejadły mi się :mhm: , ale na pewno do nich wrócę, bo są niewątpliwie pyszne :!:

kosmostrada, jestem pewna, że gdy będziesz już babcią, znajdziesz siły, bo chęci będą ogromne :!: , to pewne!!

Jestem ciągle ciekawa świata i ludzi, żądna wiedzy, ale zniechęcam się szybko, stałam się krytyczna wobec siebie i innych, nie znajduję przyjemności w kontaktach z ludźmi /kiedyś byłam niezwykle aktywna towarzysko/, a największy problem mam z przyswajaniem nowinek, nowych informacji - zapominam, muszę poświęcać wszystkiemu więcej czasu niż kiedyś...czas i choroby robią swoje, niestety...
kosmostrada, Carica Milica, to wszystko sprawia, że moja samoocena spada...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez JERZY62 06 maja 2016, 19:27
rolosz, jak długo już bierzesz Esci? Zaczyna działać ;)
♪♪♪

Spamowa wyspa

przez rolosz 06 maja 2016, 19:37
JERZY62 napisał(a):rolosz, jak długo już bierzesz Esci? Zaczyna działać ;)

Jutro będą równe 2 miesiące :mrgreen:

Spamowa wyspa

przez platek rozy 06 maja 2016, 19:37
Witajcie Kochani:*********
Ja zmeczona , z jakimis zawrotami glowy , ne wiem czy to kregoslup czy nerwy czy zwykle zmeczenie.
Mialam dzis mega stresujaca sytuacje w pracy i pewnie tez i to dolozylo swoje.
Zreszta wszystkie mialysmy , mojej kolezance az cisnienie poszlo w gore i musiala sie ratowac tableta pod jezyk.

mirunia Kochana ja tez miewam aury migrenowe wiec wiem co to znaczy . Mnie kiedys potrafilo trzymac ponad dwie godziny i to w pracy .Pracowalam wtedy na AGH , pamietam kolejka studentow a ja nie moge na kompie pracowac bo nic nie widze tylko kuzwa kolorowe zygzaki :? :? :? Wspolczuje!

misty-eyed, kosmostrada, swego czasu tez validol bralam ale teraz nie czuje nic gdy go zazyje :bezradny: :bezradny: :bezradny: za slaby.

rolosz, ciesze sie ze coraz lepiej sie czujesz ! :yeah: :yeah: :yeah:

JERZY62, pozarlam wlasnie dwie kostki czekolady 70 % :105: :105: uwielbiam taka .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez platek rozy 06 maja 2016, 19:43
Carica Milica, Slonce !
Cisza dziś splata dla ciebie życzenia z najszlachetniejszych słów życząc radości co pozwoli z uśmiechem witać każdy dzień zdrowia byś zawsze miała siłę na odrobinę szaleństwa uśmiechu by już nie znikał z twojej twarzy i wiele wiele miłości która jest sensem życia która pozwala prawdziwie istnieć!

Obrazek
Ostatnio edytowano 06 maja 2016, 19:44 przez platek rozy, łącznie edytowano 1 raz
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez JERZY62 06 maja 2016, 19:43
rolosz, mam zamiar poprosić lekarkę albo o paro albo esci małą dawkę najwyżej 10 mg

platek rozy, kurde niech szlag trafi ostatnio coś za dużo :? jem słodyczy
♪♪♪

Spamowa wyspa

przez platek rozy 06 maja 2016, 19:45
JERZY62, ja malusko , no chyba ze te zdrowe , u mnie na sniadanie przewaznie jest owsiana na slodko wiec po czesci to zaspokaja moje zapotrzebowanie na slodkie.

Spamowa wyspa

przez mirunia 06 maja 2016, 19:48
Witam wieczorowo! :papa:

Podrzemałam sobie i odpoczęłam. Nie dałam rady dalej funkcjonować, po obiedzie zmogło mnie. Teraz herbatka z miodem i cytryną.

misty-eyed, dziękuję Aniu za zrozumienie, a także za linka z wiadomościami - poczytałam. Z tego wszystkiego wybrałam jednak aurę migrenową, bo takie mi towarzyszą objawy, jednak bez bólu głowy. Jest taka aura migrenowa. Mam tzw. iluzje fortyfikacyjne (teichopsje) - nie jest to przyjemne, całe szczęście, że nie trwa długo, bo 15-20 min. Ostatnio miałam z ponad pół roku temu, aż do wczoraj i dzisiaj. Oby występowały jak najrzadziej.

Aniu, nie pomniejszaj swoich możliwości. :nono: Jesteś wspaniałą gospodynią, cierpliwą i opiekuńczą babcią. Ja podobnie jak kosmostrada uważam, że bycie babcią (opieka nad maluchem) wymaga sił i cierpliwości... miłość, miłością, ale trzeba jeszcze mieć tą wytrwałość. Wiem, bo mam takie maluchy w bliskiej rodzinie i chętnie też pomagałam, ale teraz podczas leczenia niestety nie dałabym rady tak na dłużej. Tak, że podziwiam Cię. :great:

A co do kontaktów towarzyskich, to i owszem są, ale tylko wtedy, kiedy mam na nie ochotę i to nie za długo. Byłam i ja duszą towarzystwa, wesołą osóbką, energiczną, podróżującą... ale przyszedł taki okres w życiu, że jest tego coraz mniej. Chociaż mam na co dzień w pracy kontakt z ludźmi, to po południu celebruję spokój i ciszę.

rolosz, witaj! dzięki za dobre słowo. :D

platek rozy, hej! :papa: to masz już dwa dni wolne, wypoczywaj Kochana po całym tygodniu, nabieraj sił.
Domyślam się, że wiesz jak wygląda aura, też Cię rozumiem.
Ostatnio edytowano 06 maja 2016, 19:54 przez mirunia, łącznie edytowano 1 raz

Spamowa wyspa

przez JERZY62 06 maja 2016, 19:50
platek rozy, a ja też jem płatki owsiane na śniadanie mało kalorii a na długo sycą. Jem cały talerz płatków gotowanych.
♪♪♪

Sortuj wg