Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez mirunia 28 kwi 2016, 17:24
platek rozy, o, jakie pyszności dzisiaj jadłaś! Apetycznie to wygląda, prawie jak fasolka po bretońsku, tylko inne smaki. ;)
Ja dziś na szybko zrobiłam sobie spaghetti z pomidorami i czosnkiem+ser. Natomiast na jutro będę gotować młodą botwinkę, bo dostałam od koleżanki z jej szklarenki. Młodziutka, ekologiczna, na inspektowej ziemi. :D
Gotuję właśnie wywar na żeberkach schabowych +warzywa, botwinka wypłukana i pokrojona czeka na swoją kolej do garnka. Będzie wyżerka, do tego jajo i dużo kopru. :yeah:

Płatku, to już niedługo będziesz pełnoprawnym pracownikiem na etacie... i fajnie! Przyzwyczaisz się do do takiej pracy, znajdziesz też chwile na przyjemności, da się.
Dni teraz dłuższe, więc wracając z pracy można pozałatwiać wiele spraw, zrobić zakupy. A obiadki gotuje się pod wieczór, żeby były na drugi dzień, jak wrócisz głodna z roboty. Wpadniesz w rytm i dasz radę. Samą siebie spokojnie można obsłużyć pracując... a co mają powiedzieć żony i matki pracujące?

Ale się pięknie zrobiło po południu, słońce, wiaterek ustał, cały balkon mam skąpany w słońcu. :D

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 28 kwi 2016, 17:35
Byłem dzisiaj u elektronika i czekam na telefon od niego.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 28 kwi 2016, 18:16
mirunia, Botwinke bardzo lubie :105: tez czekam az bedzie na tyle duza ta w sklepach zebym mogla zrobic barszczyk:)
Martwie sie tym ze ja nie jestem jak zdrowy czlowiek i niestety zmeczenie odchorowuje stanem depresyjnym i lękami. W dodatku mam teraz skojarzenie z tym jak pracowalam na pelen etat , mialam jeszcze uczelnie i dom na glowie i niestety bez odpoczynku lecialam , skonczylo sie 3 lata temu drugim epizodem depresji z nerwica. jasne ze to nie tylko to sie przyczynilo bo byl to glownie mobing w pracy i zawroty od kregoslupa no ale T mi zawsze powtarza odpoczynek i regeneracja bardzo wazna.
Teraz juz nie mam ani tak silnej psychiki jak wtedy a i chorob tez wiecej tych fizycznych.

Purpurowy, :papa: :papa:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 28 kwi 2016, 18:17
platek rozy, witaj. :smile:

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 28 kwi 2016, 18:17
Witajcie wieczornie!

Ale jestem z siebie dumna... W słabowitości okrutnej wszystko załatwiłam! Po pracy spacer z futrzakiem i biedra, obiad, potem pojechałam po przesyłkę i oddać dary do sklepu charytatywnego. Wielki krok - pozbywam się rzeczy. :great: Poszły torebki, buty na niebotycznych obcasach, ciuchy, piękne zasłony do domku na wsi, którego nie posiadam ;), i takie tam różne. Chociaż już mi smutno np. za malutkim strojem do dżudo młodego... :why:
Lęki złapałam w samochodzie, bo korki, bo dokumentymonsz zapodział i w ogóle dawno nie jeździłam sama.
No ale nic, odsapuję i idę na kawkę z przyjaciółką, potulić ją , bo ma doła. Może znajdzie siłę, żeby i mnie potulić. ;)

mirunia, platek rozy, Pyszności dziś dziewczynki pichciłyście. :105: Ja zrobiłam ryż i mięsko z nóżek kurzęcych z paseczkami pora i papryki w sosie sojowo-sezamowym. Na szybko.
Za rogiem macie długi weekend Kochane! :great: Jak będziecie miały smuta w poniedziałek pomyślcie, że ja siedzę w pracy. :D

Lusesita Dolores, To czas się zabrać za robotę i posprzątać, po prostu.

Purpurowy, O Ty też dziś załatwiałeś sprawy?
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez platek rozy 28 kwi 2016, 18:24
kosmostrada, Kochana ja za to ide 27 po Bozym ciele do pracy ;) Tak sie umowilysmy z dziewczynami w pracy ze czesc idzie w poniedzialek drugiego a czesc 27 zeby bylo sprawiedliwie.
Kochana bravo za ogarniecie! :great: :yeah: :yeah: Teraz odpoczynek z przyjaciola i cos pysznego ku rozpieszczeniu :)
Ja jutro na wystawe ide , kolega wystawia swoje obrazy i bedzie wieczor z poezja i winem . Wybieram sie z koelzanka bo P jeszcze nie dojedzie z wawki na taka godzine .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez platek rozy 28 kwi 2016, 18:30
Curry z ciecierzycy

Składniki
2 puszki ciecierzycy
2 łyżki oleju
1 cebula
2 cm korzenia imbiru
1 ząbek czosnku
1 puszka pomidorów (krojonych)
2 łyżki koncentratu pomidorowego
1/2 szklanki wody
pół puszki mleka kokosowego (ok. 200 g)
1 łyżeczka mielonej kolendry
1 łyżeczka mielonego kuminu
1 łyżeczka papryki słodkiej
1 łyżeczka kurkumy
1/2 łyżeczki przyprawy garam masala (można pominąć)
1/2 łyżeczki chilli

Przepis

Cebulę pokrój w drobną kostkę, imbir obierz i zetrzyj na tarce, a czosnek posiekaj jak najdrobniej.
W garnku z grubym dnem rozgrzej łyżkę oleju, wrzuć cebulę, imbir i czosnek. Podsmażaj na małym ogniu często mieszając aż cebula zrobi się szklista.
Wsyp wszystkie przyprawy, zwiększ płomień i stale mieszając podsmażaj ok. 30 sekund. Przyprawy powinny zacząć intensywnie pachnieć.
Do garnka wlej puszkę pomidorów (jeśli nie udało Ci się kupić krojonych to zblenduj lekko przed wrzuceniem do garnka). Dodaj koncentrat pomidorowy i pół szklanki wody. Doprowadź do wrzenia.
Dorzuć ciecierzycę razem z zalewą. Możesz opłukać każdą z puszek 1/4 szklanki wody i dodać do curry. Całość zagotuj, przykryj, zmniejsz płomień do minimum i gotuj 20-30 minut.
Mleko kokosowe wymieszaj, żeby było jednolite. Dodaj do niego trochę wywaru i wymieszaj. Wlewaj powoli do garnka stale mieszając. Ponownie przykryj garnek i gotuj kolejne 15 minut.
Na końcu możesz ewentualnie dosolić.
Podawaj z ryżem i posypane świeżą natką kolendry. Świetnym dodatkiem będzie łyżka jogurtu greckiego albo śmietanki kokosowej.

Spamowa wyspa

przez Lusesita Dolores 28 kwi 2016, 18:33
platek rozy, kto to jest P??
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Spamowa wyspa

przez wiejskifilozof 28 kwi 2016, 19:02
Ja lubię kaszanki,robię sobie na kilka sposobów.
Z pomidorem,z pomidorem cebulą i serem żółtym
z jabłkiem,serem żółtym i cebulą.
Z jajkiem,z pieczarkami.

Spamowa wyspa

przez cyklopka 28 kwi 2016, 19:21
Lusesita Dolores, takie małe żuczki, co czasem w łazience albo na parapetach się pojawiają nawet w czystych mieszkaniach, ale za cholerę nie pomnę, jak się nazywają. Kilka gatunków jest. Mogły się rozmnożyć, jak im zrobiłaś środowisko.

No nic, pora na wyjście z łóżka, posprzątanie, odświeżenie i może przy okazji emocje też się trochę oczyszczą.

Ja dzisiaj znowu rozwaliłam kilkanaście moli w świetlicy. Ale sorry, ja nie będę za nich szafek opróżniać i dezynfekować, bo to nie moja brocha. Jest osoba odpowiedzialna za świetlicę, woźny, intendentka, sprzątaczka, niech się ogarną i wy*ebią te produkty spożywcze z szafki do prac plastycznych :roll:

detektywmonk, z jabłkiem samym, ewentualnie z jabłkiem i cebulą bym chętnie spróbowała.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Stracona100 28 kwi 2016, 19:29
Pyszna jest kaszanka z grilla/ogniska. Robi się ją w aluminiowej folii z dodatkiem cebulki, domowego smalczyku, pieprzu i ostrej papryki. A podaje się z sosem tatziki (własnej roboty).
Podsunęliście mi myśl, by dodać jabłko - spróbuję.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Spamowa wyspa

przez mirunia 28 kwi 2016, 19:31
platek rozy, ja Cię bardzo rozumiem z tą pracą. Masz niemiłe wspomnienia z poprzedniej (duży stres i przemęczenie), co spowodowało wysiadkę Twojego organizmu. Teraz masz pracę, którą lubisz, inną atmosferę i na dokładkę będą też inne pieniążki. Wiem o co Ci chodzi, że teraz nie masz tego zdrowia, co dawniej, lata też przybywają, słabsza psychika, bardziej podatna na stresy. Ale być może ta praca da Ci satysfakcję i szybciej powrócisz do lepszej formy, bo poczujesz się doceniona i dowartościowana. To sprzyja lepszemu samopoczuciu. Nabierzesz pewności siebie i staniesz się mocniejsza. A odpoczywać trzeba, wysypiać się i regenerować siły.
Pół roku - do października dasz radę, a przynajmniej spróbujesz. Będzie lato/jesień, więc dobra pora roku, a później zobaczysz, co życie przyniesie.

Przepis na curry z ciecierzycy zapisałam... smakowity.

kosmostrada, strasznie dużo spraw dzisiaj pozałatwiałaś, brawo Kosmuniu! Jesteś odważna i tak, ja bym teraz nie siadła za kierownicę.
Potulajcie się z psiapsiółą, to przynosi ulgę, tym bardziej, że rozumiecie się nawzajem.
A jak Ty jutro będziesz miała smuta, to pomyśl, że ja w robocie. :D ;)

Spamowa wyspa

przez cyklopka 28 kwi 2016, 19:40
Kod: Zaznacz cały
ok. 28 dni roboczych do końca

ok. 150 arkuszy naklejek w ok. 24 kategoriach tematycznych

38 wersów "Mariany" opanowanych

141/402 osiągnięć w "Pociągach"

Mam nową zabawę! Sprawdzam, czy zawsze jadę do pracy tym samym autobusem!
Dzisiaj zaznaczyłam wnętrze autobusu kawałkiem czerwonej nitki, w kolejne dni będą to inne kolory.

Ależ ja jestem głupia :mrgreen:

Przy okazji, dowiedziałam się, że na weekend z nami jedzie kolega, który mi się rok temu podobał. A ja nie będę piła alhoholu :angel:
Tak tylko mówię.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Lusesita Dolores 28 kwi 2016, 19:48
cyklopka, Tak najwięcej ich jest na parapecie.
Każdy autobus ma swój numer u góry nad kierowca
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Sortuj wg