Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 13 mar 2016, 20:15
Lusesita Dolores, pierwsze kroki trzeba skierować do ośrodka pomocy, zasięgnąć porady od czego zacząć, pod warunkiem, że jesteście gotowe na to ;)
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez platek rozy 13 mar 2016, 20:16
misty-eyed, nie sa Aniu , niestety. U nas w Mops jest pani ktora sie zajmuje takimi osobami ., sama wtedy z takiej pomocy korzystalam . Ale zrobilabym wszystko by sie takiego tatusia pozbyc z zycia. Ja nie zaluje . Dopiero jak sie od niego uwolnilam zaczelam budowac normalne zycie.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez cyklopka 13 mar 2016, 21:09
Dla mnie mówienie osobie żyjącej w rodzinie dysfunkcyjnej "weź się wyprowadź/uniezależnij" jest trochę jak mówienie osobie z depresją "weź się w garść i więcej uśmiechaj".

Oglądam MasterChef Junior, jedyny talent show z udziałem dzieci, który mi odpowiada.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez platek rozy 13 mar 2016, 21:16
cyklopka, ale ja to przezylam na wlasnej skorze i skoro majac 19 lat potrafilam wziac piecze nad mlodsza siostra i zawalczyc o nas to sadze ze jesli sie ma duzo samozaparcia i chce sie zmienic zycie to sie to uda. Dodam ze bylam juz po rocznej terapii bo po smierci mamy wpadlam w nerwice lekowa i 4 miesiace z domu nie wychodzilam wcale...
I albo walcze o siebie albo tkwie w tym samym . Teraz tez walcze o siebie i nie jest to rada branie sie w garsc. Owszem mozna tkwicw znanym sobie strasznym swiecie z ojcem alkoholikiem ale mozna tez zawalczyc o inne , lepsze zycie. I nie powie mi nikt ze tak nie jest bo ja tego dokonalam .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez platek rozy 13 mar 2016, 21:18
Widocznie jestem mega silna kobietka i taka ktora sie wyzwan boi ale chce zyc jak najlepiej i te wyzwania podejmuje :mrgreen: 8) 8) 8) 8) 8)

Spamowa wyspa

przez cyklopka 13 mar 2016, 21:34
platek rozy, owszem, możesz pokazać jako przykład jak można rozwiązać problem. Ale to nie znaczy, że każdy - hopla - zrobi tak samo.

No ale jest tak, że ludzie mogą być w podobnej sytuacji życiowej, a się jednak różnią chorobami, stopniem samodzielności i ogarnięcia.

Znam was już trochę i sądzę, że ty, platek rozy, nawet przy nasileniu objawów jesteś BARDZO rozsądna i zaradna.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 13 mar 2016, 21:41
platek rozy, cyklopka, na pewno nie każdy ma w sobie siłę, determinację, trzeba to zrozumieć, dlatego trzeba korzystać z pomocy innych...
Ja też poradziłam sobie w różnych, trudnych sytuacjach, bo wiedziałam czego chcę, chciałam wolności - miałam tę siłę, jednak tak, ludzie są różni...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez platek rozy 13 mar 2016, 21:42
cyklopka, musze byc bo nie mam na kogo liczyc i cale zycie nie mialam ale nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej.I po prostu zawsze wiedzialam ze musze miec wlasne pieniadze bo to najwazniejsze w samodzielnosci. Dlatego majac 19 lat gdy skladalam pozew o opieke nad siostra , zaczelam studia i musialam isc do pracy , inaczej nikt by mi tej opieki nie przyznal... Bylo mi tak cholernie ciezko i nieraz myslalam ze nie dam rady , ze mam dosc.., ale w sumie jestem dumna ze sobie poradzilam. Ojciec dostal kuratora ktory sprawdzal to cxzy sie leczy i czy placi alimenty. Z mieszkania sie wyprowadzilysmy , poszlam na wynajete na szczescie zalatwione niedrogo przez paniaz Mops... Pozniej wnioslam tez o podzial majatku po mamie bo nalezalo sie mnie i siostrze za czesc jej mieszkania , za uzyskane pieniadze plus dobranie kredytu kupilam to mieszkanie ktore mam obecnie. Siostra tez dolozyla do swojego mieszkania , swoja czesc.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 13 mar 2016, 21:44
misty-eyed, Aniu wiem ze mialas rozne trudnosci w zyciu iz awsze podziwlalam ze podjelas takie decyzje jakie podjelas :):***********

Dobra ide na kolacje i wywiesic pranie .

Spamowa wyspa

przez cyklopka 13 mar 2016, 22:03
No ja w wieku 19 lat na pewno nie byłam samodzielna, mam też trochę żalu do siebie, że nie pracowałam w czasie studiów ani nie robiłam wartościowych rzeczy, ale w sumie więcej ludzi w czasie studiów jest głupich niż mądrych. :bezradny:
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez JERZY62 13 mar 2016, 22:07
cyklopka, hej ;) :smile: To proste uczą się i nabywają wiedzę ludzie głupi jak już posiądą wiedzę po studiach są mądrzy :D

Oczywiście wszystkich witam ponownie :papa:
Ostatnio edytowano 13 mar 2016, 22:09 przez JERZY62, łącznie edytowano 1 raz
♪♪♪

Spamowa wyspa

przez Śmiercionauta 13 mar 2016, 22:09
JERZY62, po studiach niektórzy ludzie są głupsi niż przed nimi.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 13 mar 2016, 22:10
człowiek czasem całe życie pozostaje głupi. Tak to już bywa. Wychlałem butelkę wina dla poprawy humoru a upiłem się na smutno. co za porażka...
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Spamowa wyspa

przez JERZY62 13 mar 2016, 22:11
Śmiercionauta, no wiesz ja takie jaja sobie robię... taki logiczny tok myślenie... przed nauką głupi po nauce są mądrzy :smile:
♪♪♪

Sortuj wg