Creepypasta, Urban Legends...

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Hakkarainen 14 sty 2014, 10:36
Cześć. Tutaj mam zamiar umieszczać straszne: zdjęcia, filmiki, opowiadania. Wiadomo, że lepiej się pośmiać, ale czasami fajnie się też pobać, jak się ma niskie ciśnienie :D
Najpierw jednak zamieszczę definicję creepypasty, bo takowe również będą się tutaj pojawiać. Definicja bardzo krótka, opracowana przeze mnie na podstawie innych definicji oraz kilkuset przeczytanych creepypast:

CREEPYPASTA - krótkie opowiadanie o zjawiskach paranormalnych, stworach, duchach, lub innych bytach. Z założenia nieprawdziwe, nie jest streszczeniem horroru czy książki. Często można spotkać creepypasty o filmach, piosenkach, grach czy obrazkach, po obejrzeniu/usłyszeniu których czujemy się źle lub umieramy. Pojawiają się również gorepasty - krwawe opowieści o robakach zjadających Twój mózg. Parodią creepypasty jest trollpasta. Takie pasty jak i wszystkie inne warto traktować z przymrużeniem oka, by nie nabawić się jakiegoś obłędu lub paranoi.

Już wszystko wyjaśnione. Prosiłabym tylko o zachowanie porządku tu, aby dyskusja nie kłóciła się z creepypastami tekstowymi, proszę więc o podanie tytułu drukowanymi literami, żeby się odróżniał oraz o podanie źródła. Podczas komentowania mówmy do której creepypasty czy filmiku jest komentarz. Będzie ładnie, przejrzyście i... Przyjemnie :)

To jazda! Znalazłam filmik, w zasadzie mało ma wspólnego z creepypastą, jednak po obejrzeniu go podobno umiera się. Tak, 7 dni po obejrzeniu go. Na pewno wielu z Was widziało film "Ring". Była tam mowa o kasecie video, po obejrzeniu której dzwoni telefon i jakiś głos mówi "Umrzesz za siedem dni". Mam film. Ale nie wycinek z filmu Ring. Znalazłam jakiś inny film, którego autor oznajmia w opisie, że kinowy hit został nakręcony na podstawie tego tajemniczego wideo... Szczerze? Obejrzałam kilka sekund i sobie darowałam :D Pomijając fakt, że nie chcę umierać za tydzień, to film sam w sobie jest jakiś poryty. Czy na caaaałym forum odnajdzie się jakiś śmiałek i obejrzy film do końca?

https://www.youtube.com/watch?v=7O4ByrxguDE
I'm insane. It's your fault.

przez Pieprz 14 sty 2014, 21:48
krótkie opowiadanie o zjawiskach paranormalnych, stworach, duchach, lub innych bytach. Z założenia nieprawdziwe, nie jest streszczeniem horroru czy książki.

no raczej, skoro to opowiadanie ;)

generalnie lubię creepypasty ale jedną wręcz uwielbiam. Mianowiście SCP. (całość: stronę i różne gry). Kojarzysz?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Hakkarainen 16 sty 2014, 00:24
Nie, nie kojarzę. Ale może ją tu wkleisz? Chętnie poczytam :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pieprz 16 sty 2014, 00:27
proszę bardzo, cała strona
http://www.scp-wiki.net/

są też (co najmniej 4) gry darmowe do ściągnięcia i pogrania. Oglądałem na youtube i są naprawdę straszne (jak na gry).
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Hakkarainen 17 sty 2014, 16:14
Boże, miałam kiedyś grać w jedną grę SCP. Ale za cholerę nie chciała mi się uruchomić. Creepy xD

Sortuj wg