Seryjni mordercy za miesiąc będą na wolności...

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Unikalny 10 sty 2014, 21:54
Szykuje się ciekawa sytuacja społeczna - tło jest takie że zaczynają się kończyć wyroki na mocy amnestii gdy likwidowano karę śmierci - nie było dożywocia, więc wszystkim seryjnym mordercom i innym skazanym ładowano 25 lat, które... zaczynają się właśnie kończyć (1989+25=2014). Pierwszy z najgroźniejszych morderców, nie wykazujący podobno żadnych znaków resocjalizacji, za miesiąc ma zamiar wyjść na wolność. Może zmienic nazwisko i będzie mógł zamieszkać gdziekolwiek.

Przygotowaną z uwagi na to specjalną ustawę, w której nierokujących nadziei na poprawę morderców można przymusowo leczyć - ale jak to w Polsce, mimo że prezydent podpisał ją już w grudniu, to biurokracyjna machina przedłużyła to tak, że okazuje się, że Mariusz T. wyjdzie na wolność, ku rozpaczy i strachu mnóstwo rodzin posiadających dzieci. (na tym stanęło w filmiku który tu linkuję)

Społeczeństwo zareagowało po swojemu, grożąc linczem (powstał nawet fanpage na ten temat) - co z kolei wykorzystują politycy. Widząc społecznego antybohatera lepszego niż kibole, Donald i Jarosław biorą sprawy w swoje ręce i prześcigają się w szykowaniu efektownych rozwiązań sytuacji - i ciężko się do nich tutaj przyczepić, choć intencje zapewne są takie jak zwykle.

Tutaj FILMIK ----> http://vod.pl/po-prostu,145322,w.html
Unikalny

przez EmInQu 10 sty 2014, 22:05
Jeśli Trynkiewicz wyjdzie na wolność wówczas z chęcią przyłączę się do tego linczu. Lepiej dmuchać na zimne niż potem odkopywać w lesie kolejne ciała dzieci.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez carlosbueno 10 sty 2014, 22:25
Takich morderców i zwyrodnialców powinno się zabić i najlepeij przed tym potorturować ale w "państwie prawa" mordercy mogą se hasać na wolności a porządnych obywateli ścigają za jakieś podatki albo inne bzdury typu wypicie piwa w parku. Mam nadzieję że Trynkiewicza zlinczują jak wyjdzie z paki i ogólnie marzy mię rewolucja obalająca cały ten system.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 10 sty 2014, 23:50
Jeśli seryjny morderca już teraz zapowiada, że będzie dalej mordował czyli zabijał ze szczególnym okrucieństwem i bez najmniejszego powodu, a przecież tajemnicą nie jest, że żadna kontrola urzędnicza i policyjna nie zapewni społeczeństwu spokoju od w/w sprawcy... to moim zdaniem zabójca powinien spędzić w więzieniu czas do końca życia. Dożywocie powinno być rozumiane jako kara bardziej okrutna aniżeli kara śmierci. Dożywocie przecież wskazuje na wieloletni niebyt społeczny. Oczywiście z wyłączeniem warunków jakie dotychczas panują w polskich więzieniach bo to jest dla mnie swoistym nieporozumieniem...

Czy w przypadku oczywistego zwyrodnialstwa wykonanie wyroku śmierci jest znacznie bardziej humanitarne?
Czy zdrowe społeczeństwo powinno domagać się wyroku śmierci?
Jakie są Wasze opinie w powyższym temacie?
Obrazek
Główny Moderator

przez hasacz 11 sty 2014, 02:00
Pękalski moim zdaniem jest niewinny. Spójrzcie na niego. On by się przyznał do zburzenia Bastylii.
Podpis usunięty ze względu na użytkownika hooain :D

przez khaleesi 11 sty 2014, 02:17
Mariusz Trynkiewicz, Leszek Pękalski i Henryk Morus powinni miec dożywotni zakaz opuszczania wiezienia bo kary smierci niestety zniesiono u nas.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez *Monika* 11 sty 2014, 02:20
khaleesi, Ale
Czy w przypadku oczywistego zwyrodnialstwa wykonanie wyroku śmierci jest znacznie bardziej humanitarne?

Obrazek
Główny Moderator

przez khaleesi 11 sty 2014, 02:26
*Monika*, oczywiście, że wykonanie wyroku w taki sposób jak to się dotychczas odbywało było bardzo łagodne dlatego ja jestem by takich zwyrodnialców trochę pomęczyć :mrgreen:
Myślę, że jak najbardziej domaganie się kary śmierci dla zwyrodnialców jest normalne. Oni nie zabijali w obronie własnej. Dla mnie śmierć za smierć ale z powodu braku możliwości dla mnie powinno być dozywocie ale nie przytulna cela tylko cięzkie roboty.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Steviear 11 sty 2014, 02:33
Niech nie zmieniają mu nazwiska .. Jak rozpowszechnią jego dane, to same jego życie stanie się społeczną i codzienną śmiercią.
W rezultacie pewnie sam popełni samobójstwo.

I tak umrze. Prędzej czy później.
Można więc to skrócić albo przynajmniej powinno się takiego osobnika skazać na darmowe,uciążliwe prace.
Skazać tak, by nie miał sił. By zarabiał 4x mniej niż normalny Polak.
Niszczył ludzi, społeczeństwo... Teraz społeczeństwo będzie niszczyć jego, tylko w nieco inny sposób.
No ale szybsze jest zabicie go.. Taki wyrok to tylko zmniejszenie mu cierpienia. Zrobił, posiedział chwilę, dostał pocisk i sobie kończy.
Steviear

przez *Monika* 11 sty 2014, 03:01
A czy największą karą nie jest zrozumienie, uświadomienie sobie tego co się zrobiło? I życie z tą świadomością?

Przestępców, którzy mają zaburzenia psychiczne i mordują oraz nie rokują poprawy, nie można ich już resocjalizować powinno się izolować do końca życia w zakładach zamkniętych. Co do zmian w systemie... społeczeństwo nie zajmuje jednolitego stanowiska odnośnie pieniędzy wydawanych na ich utrzymanie, a nie są to niskie kwoty. Zamiast wypracować system czy procedurę, która mniej kosztuje i daje odczucie większego bezpieczeństwa to ludzie są żądni krwi...

Myślę, że to nieuchronność kary powinna odstraszać od popełniania przestępstw. Co z tego, że kara będzie surowa, skoro przestępca będzie uważał, że uda mu się "wywinąć"?
Opinia publiczna łaknie krwi sprawców szczególnie brutalnych przestępstw i tendencja łagodzenia kar byłaby przez nią na pewno bardzo źle widziana. A przecież to politycy inicjują zmiany w prawie. Jaki polityk zechce
się narazić wyborcom?
Kara dożywocia umożliwiałaby izolację szczególnie groźnych przestępców, na których resocjalizację nie ma już szans.
Obrazek
Główny Moderator

przez monk.2000 11 sty 2014, 03:53
Jak słyszę o linczu to mi się prawo Hammurabiego przypomina. Rozumiem, że morderstwo to najniższy upadek moralny. Ale też nie mam przyzwolenia dla ludzi, którzy próbują się wybielić uznając przestępców za najgorsze zło, wymyślając przeróżne sposoby w wyobraźni jak można ich karać. Podobny mechanizm, podejrzewam jest w mediach. Sensacja najlepiej się sprzedaje, jakie to przyjemne poczytać o przekrętach w służbie zdrowia, o zakłamanych politykach i pustocie Paris Hilton.

Więcej nie napiszę. Brukowce i gazety plotkarskie są najchętniej czytanymi produktami prasowymi i myślę, że to dobrze ilustruje kondycję społeczną. No ale nie mnie oceniać co kto czyta.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Arhol 11 sty 2014, 03:56
No ale szybsze jest zabicie go.. Taki wyrok to tylko zmniejszenie mu cierpienia. Zrobił, posiedział chwilę, dostał pocisk i sobie kończy.

Jestem fanem szybkich i tanich rozwiązań D:
Więc dokładnie to
Ale nie kula,stryczek,drzewo - jazda D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Sorrow 11 sty 2014, 12:51
Bo sądy nigdy nie wydają błędnych wyroków, prawda?

przez Unikalny 11 sty 2014, 12:56
*Monika* napisał(a):A czy największą karą nie jest zrozumienie, uświadomienie sobie tego co się zrobiło? I życie z tą świadomością?

Przestępców, którzy mają zaburzenia psychiczne i mordują oraz nie rokują poprawy, nie można ich już resocjalizować powinno się izolować do końca życia w zakładach zamkniętych. Co do zmian w systemie... społeczeństwo nie zajmuje jednolitego stanowiska odnośnie pieniędzy wydawanych na ich utrzymanie, a nie są to niskie kwoty. Zamiast wypracować system czy procedurę, która mniej kosztuje i daje odczucie większego bezpieczeństwa to ludzie są żądni krwi...

Myślę, że to nieuchronność kary powinna odstraszać od popełniania przestępstw. Co z tego, że kara będzie surowa, skoro przestępca będzie uważał, że uda mu się "wywinąć"?
Opinia publiczna łaknie krwi sprawców szczególnie brutalnych przestępstw i tendencja łagodzenia kar byłaby przez nią na pewno bardzo źle widziana. A przecież to politycy inicjują zmiany w prawie. Jaki polityk zechce
się narazić wyborcom?
Kara dożywocia umożliwiałaby izolację szczególnie groźnych przestępców, na których resocjalizację nie ma już szans.

Zastanowiłbym się jeszcze jeśli powstaną te ośrodki resocjalizacji dla nich czyli tzw. przymusowe leczenie na ile one będą skuteczne? Po czym będą mogli rozpoznać, że na pewno ten człowiek nadaje się do życia w społeczeństwie? Zbrodnialcy są często są dużo sprytniejsi niż jakakolwiek kadra specjalistyczna. Jakby mi ktoś zabił syna albo córkę i nie miałbym żony/kobiety to pobawiłbym się w Max Payne :))

Nasz rząd jest ułomnie debilny racjonalne argumenty u nich leżą i kwiczą. Każdy dba o własny tyłek ciekawe jakby taki morderca załatwił córkę albo syna sławnego polityka?
Unikalny

Sortuj wg