Nie da się naprawić depresji?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Candy14 02 sty 2014, 17:34
A miałaś nawroty?

tak ale juz o slabszym natezeniu i umialam sobie z nimi poradzic

I jak długo korzystałaś z terapii?

Tylko rok ale to byl dobry poczatek bo potem ciagnelam ja sama. Moja psychoterapeutka dala mi podstawy
Kiedy było wiadomo że sobie poradziłaś?

kiedy przestalam uciekac w sen i poczulam sie na tyle silna zeby zyc :) No i kiedy znowu zle sie czulam ale poradzilam sobie juz sama
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Zupapomidorowa 02 sty 2014, 17:44
Candy14, zuch dziewczyna :))) no ja też mam problemy z sennością przez tarczycę. A i tak już jest dużo lepiej bo biorę Euthyrox. Psychiatra nim przed nim uciekłam, zastanawiał się czy ten mój dołek psychiczny był spowodowany hashimoto czy depresją. Miał to rozpoznać. Niestety wróciłam do rodzinnego miasta i już nie chciałam się z nim widzieć. A szkoda bo w hashimoto i niedoczynności mógł być ten klucz. Niestety mimo zwiększenia dawki nadal mam wysokie TSH co może powodować dalej senność i brak energii oraz doła.
Dawniej Luktar

przez Candy14 02 sty 2014, 17:52
Luktar, z hashimoto bardzo Ci wspolczuje. Ja na szczescie mam nadczynnosc i zimne guzki wiec niegrozne i bywam raczej nadaktywna . U Ciebie moze to tez powodowac wahania wagi
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mikra78 03 sty 2014, 10:28
Candy14 napisał(a):mikra78, jezeli czlowiek nie chce sobie pomoc to zaden psychoterapeuta mu nie pomoze. Ja chcialam sobie pomoc (chociaz nie od poczatku) i naprawde duzo przepracowalam z nia roznych rzeczy ktore powodowaly moja depreche.

Zgadzam się z Tobą, że w procesie wychodzenia z choroby podstawą jest wola chorego do porzucenia swojego stanu i aktywne uczestnictwo w terapii, a nie bierne czekanie na uzdrawiające " trzęsienie ziemi" ze strony terapeuty. Jednak czasem wydaje mi się, że trzeba mieć też trochę szczęścia do spotkania na swojej drodze takiego człowieka, który prócz dyplomu i rozmaitych certyfikatów potwierdzających jego kompetencje, będzie umiał rzeczywiście pchnąć nas do jakiś zmian w naszym psychicznym impasie.
Twoja historia jest jednak pozytywnym przykładem korzyści jakie daje terapia, więc jakby nie było 1:0 dla psychoterapii za Twoją ocaloną duszę :D
mikra78

przez Candy14 03 sty 2014, 17:28
trzeba mieć też trochę szczęścia do spotkania na swojej drodze takiego człowieka, który prócz dyplomu i rozmaitych certyfikatów potwierdzających jego kompetencje, będzie umiał rzeczywiście pchnąć nas do jakiś zmian w naszym psychicznym impasie.

O jak najbardziej! Jak w kazdym zawodzie i tam sa partacze

Sortuj wg