Skocz do zawartości
Nerwica.com

Run, Forest, run!


rX_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;) Jest tu ktoś kto lubi biegać? Ja do tej pory biegałem od czasu do czasu, nie miałem do tego w ogóle zapału ale teraz postanowiłem wziąć się za bieganie solidniej, poprawić kondycje i samopoczucie. Taki temat to zawsze jakaś motywacja i może uda się kogoś zmotywować do odejścia od komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jutro pewnie będzie gorzej

na rowerze nie jeździłem dawno i specjalnie mnie nie ciągnie, raz bo mam stary rower i w sumie powinienem go wywalić i kupić nowy a szkoda mi kasy, a dwa że mój kregosłup jest jaki jest i o ile biega mi się bezproblemowo to na rowerze po np. pół godzina zaczyna cośtam pobolewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a dwa że mój kregosłup jest jaki jest i o ile biega mi się bezproblemowo to na rowerze po np. pół godzina zaczyna cośtam pobolewać.

 

Nazywajmy rzeczy po imieniu, starość nie radość :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondycja Ci będzie wzrastać z każdym biegiem, sam zaczynałem tego lata od jakichś 2,5 km do 11 km, i po tym ostatnim dystansie na koniec czułem się lepiej niż po tym początkowym ~3 miesiące wcześniej, z bieganiem jest taka fajna sprawa, że przełamiesz 1-3 kryzysów to później możesz biec, masz wrażenie, że bez końca. Więcej imho nie warto biegać niż te ~10 km, max 2-3 w tygodniu, szkoda stawów i energii, nawet maratończycy więcej nie biegają na treningach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę takich dystansów :) Ja po 50m mam dość :)

U mnie to też tarczyca robi swoje.

Tak poćwiczyć nie ma sprawy.

Ale ogólnie bardzo fajny jest ten wyrzut endorfin po ćwiczeniach.

Wystarczy nawet te 10-15 minut ćwiczeń i nastrój odrazu poprawiony mimo zmęczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś znawca który wtajemniczy mnie w sztukę sportu?

 

Pomyślałem, że to będzie dobry sposób na "wyjście z głowy" i odetchnięcie od umysłowego hałasu. Ale jak zwykle, nie potrafię się zabrać, jak nie będę wiedział, że robię to profesjonalnie. Mógłbym przeglądać różne fora sportowe, żeby się dowiedzieć jak robić to tak, aby osiągnąć cel, a nie tylko zmarnować czas. Ale przecież to sprzeczne z pierwszym założeniem.

 

Moja kondycja jest fatalna, poza tym przytyłem od leków. Budowę ciała mam ektomorficzną, jedynie drobne doświadczenia z treningiem. W dzieciństwie rzadko byłem aktywny fizycznie. Chodzi mi o zrzucenie kilogramów i ewentualnie dobrą sylwetkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Run, Forest, run!

bardzo mi sie podoba scena z filmu forrest gump kiedy to gość nie wiedział co ce sobą zrobić to po prostu zaczął biegać. Ta scena zmotywowała mnie do biegania, biegałem 2X w tygodniu przez około 2 miesiące a potem przyszedł mój słomiany zapał i już nie biegam.

Kup sobie buty specjalnie do biegania, od razu inny poziom i wygoda, ale i wydatek.

ja bym polecał najprostsze buty do biegania żeby przekonać się czy faktycznie będziemy chcieli to robić a dopiero jak jest się pewnym to polecam zainwestować w wyższą półkę. A osobiście kupiłem buty za 60zł

Ale jak zwykle, nie potrafię się zabrać, jak nie będę wiedział, że robię to profesjonalnie.

monk.2000, wystarczą podstawowe buty, byle jakie dresy, dobra rozgrzewka a po bieganiu rozciąganie. zaczynasz biegać od małych dystansów nawet pół kilometra a potem zwiększasz w miarę możliwości i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę takich dystansów :) Ja po 50m mam dość :)

U mnie to też tarczyca robi swoje.

Tak poćwiczyć nie ma sprawy.

Ale ogólnie bardzo fajny jest ten wyrzut endorfin po ćwiczeniach.

Wystarczy nawet te 10-15 minut ćwiczeń i nastrój odrazu poprawiony mimo zmęczenia.

 

Przyjdź do nas na boks, niedaleko Piekarskiej mamy sale, wyrzut endorfin gwarantowany (biegamy też sporo). Można poćwiczyć rekreacyjnie, wtedy mamy gwarantowany "wycisk fizyczny" ale jest 100% bezpieczeńtwa, nic Ci sie nie stanie. Polecam, początki są ciężkie, ale każdy robi tyle ile może, nic na siłę, fajna ekipa, młody trener :mrgreen: Mamy jedną dziewczynę (śmiechy sobie trochę z niej robimy ale ona się nie obraża, tylko przychodzi w takich kusych koszulkach że chłopaki się często "zagapiają" i muszą karnie robić jakieś ćwiczenia, jest sympatycznie).

 

Odnośnie samego biegania: jak wg Was wypada czas: 1km w 2.45 min? Generalnie biegam słabo bo jestem w stanie przebiec ok. 12 km w godzinę, ale ostatnio sprawdziłem się na 1km i wyszło mi 2.45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie biegam po sklepach na wyprzedażach :D

no i poza tym czasem po fajki obok do sklepu

 

a tak szczerze to zamierzam biegać od wiosny :P teraz za zimno

 

ale nie mogę się doczekać wiosny <3

 

jak już człowiek podreperuje kondychę to świetne jest to uczucie, gdy się biegnie i czuje taką wolność, niezależność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze to zamierzam biegać od wiosny :P teraz za zimno

 

Zacznij teraz, a na wiosnę jak wszyscy "sportowcy" wyjdą opony zimowe zrzucać to Ty bedziesz już "GOŚĆ". Przyjemne uczucie, być "do przodu", robimy to dla siebie, ale jednak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedys sporo biegalem i to mnie cieszylo ale jak mi sie pogorszylo to przestalem biegac. Ostatnio znowu zaczalem, pomyslalem ze to bedzie odskocznia od wszystkiego, ale sie okazalo ze nawet biegac nie moge bo mnie kolana bola:/ a mialem marzenie zeby przebiec maraton :( jak zyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar na wiosnę zacząć bieganie. Kupię sobie butki i będę śmigać aż miło.

 

Z butami poczekaj do maja, rok temu w lidlu była promocja na buciory do biegania Nike, jak dobrze pamiętam to 120 zł kosztowały, w sklepie powyżej 200zł wołali. A oni takie promocje robią jak się na coś sezon zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aneczak, szczerze? Ja dopiero biegam od maja, a wszelkie informacje co i jak, o sprzęcie, zbieram z blogów od bardziej doświadczonych osób :) W poprzednich postach podałem stronkę, tam masz pełno artykułów co i jak na początek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było ale pochwale się, że w tym miesiącu już przebiegłem prawie 60km :)

 

:great:

 

Ja też sie pochwalę, dzisiaj przebiegłem 10 km w czasie 37 min 25 s. Jak dla mnie to dobry czas (tym bardziej ze jestem troche obity ale generalnie w bieganiu mi to nie przeszkadzało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×