"Wszyscy jesteśmy Scrooge'ami" czyli hejt na święta!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez slow motion 18 gru 2013, 14:37
deader napisał(a):Co najśmieszniejsze - "wykrakałem sobie", właśnie otrzymałem świątecznego sms'a... zachęcającego do zakupu dzwonka "Last Christmas" zespołu (CH)WHAM :P

w przypływie weny stworzę swoją wersję tego utworu.... a jak się jeszcze do tego wkurzę to faktycznie może być to dla kogoś Last Christmas :pirate:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez deader 18 gru 2013, 14:50
Kurde, taki śmieszny temat a w robocie akurat mnie zgarniają na drugi dział... Mam nadzieję że po powrocie zastanę tu trochę soczystego hejtu :twisted:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez bittersweet 18 gru 2013, 15:32
Swięta to najcześciej forma bez treści, sztuczny wytwór, przy którym rodzinka cos udaje "bo tak trzeba" - cała para idzie w gwizdek, tzn gotowanie, sprzatanie, kupowanie, jedzenie... ciekawe ile osób faktycznie działa z duchem świat, np. przyjmuje na Wigilie samotna osobę czy tez przebacza komus dawne urazy, i nie tylko na czas wspólnego siedzenia przy stole...
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 18 gru 2013, 15:41
A ja właśnie oglądałem piosenkę Last Christmas i na prawdę się rozmarzyłem. Czuję się jak w jakiejś krainie nieszczęść, gdzie można oglądać radość innych, ale nigdy odczuć własnej. Cały ten teledysk taki magiczny, przyjeżdżają długo niewidzący się ludzie, pełno szczęścia, że mogą znów być razem. Spędzają razem niezwykły czas, wkoło biały puch. Można wyjść na dwór, porzucać się śnieżkami, czy wspólnie ulepić bałwana. Epickości dodaje fakt, że teledysk ma status kultowego, mimo daty '84 nadal jest dobrze rozpoznawalny, stając się pewnego rodzaju symbolem.

A teraz powrót to rzeczywistości, ukrywanie się przed rodziną, zerowa chęć na przygotowana świąteczne, śnieg za oknem? Mogłyby padać meteoryty, a nie zrobiłoby to różnicy. Czasem chciałbym wejść do świata reklam, takich świątecznych teledysków i już z stamtąd nie wracać.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez bittersweet 18 gru 2013, 15:54
Ja teledysk z Last Christmas ogladałam pierwszy raz jako nastolatka za komuny, z otwarta gęba widziłam inny swiat, gdzie ludzie są szczęsliwi, piekni, dobrze ubrani, bogaci, wolni... teraz wiekszosc z tego świątecznego obrazka mozna sobie kupić, poza beztroska i radością ofc.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez deader 18 gru 2013, 15:54
monk.2000 napisał(a):mimo daty '84 nadal jest dobrze rozpoznawalny

Mój rocznik, najlepszy ;)

monk.2000 napisał(a):Czasem chciałbym wejść do świata reklam, takich świątecznych teledysków i już z stamtąd nie wracać.

Dlatego tak bardzo wyczekuję premiery Oculus Rift'a :P

bittersweet napisał(a):ciekawe ile osób faktycznie działa z duchem świat, np. przyjmuje na Wigilie samotna osobę czy tez przebacza komus dawne urazy, i nie tylko na czas wspólnego siedzenia przy stole...

Wyjątkowo trafne spostrzeżenie. Ja na przykład wiem że nigdy "z duchem świąt" nie pożyję - obcych ludzi do domu nie zapraszam a jak mi ktoś zalezie za skórę to przebaczenia może wyczekiwać dopiero jak się przekręcę ;) Ale przynajmniej się z tym nie kryję ;)

przez wiejskifilozof 18 gru 2013, 16:07
bittersweet napisał(a):Ja teledysk z Last Christmas ogladałam pierwszy raz jako nastolatka za komuny, z otwarta gęba widziłam inny swiat, gdzie ludzie są szczęsliwi, piekni, dobrze ubrani, bogaci, wolni... teraz wiekszosc z tego świątecznego obrazka mozna sobie kupić, poza beztroska i radością ofc.

Parodia tego hitu, z Kasią Bujakiewicz wymiata. :mrgreen:

-- 18 gru 2013, 16:09 --

bittersweet napisał(a):Swięta to najcześciej forma bez treści, sztuczny wytwór, przy którym rodzinka cos udaje "bo tak trzeba" - cała para idzie w gwizdek, tzn gotowanie, sprzatanie, kupowanie, jedzenie... ciekawe ile osób faktycznie działa z duchem świat, np. przyjmuje na Wigilie samotna osobę czy tez przebacza komus dawne urazy, i nie tylko na czas wspólnego siedzenia przy stole...

U mnie przy stole nie ma rozmów o polityce.Tego wyrazy jak Tusk,Kaczyński, Miller,Palikot i Ziobro przez usta nie przechodzą.

przez Candy14 18 gru 2013, 16:14
ciekawe ile osób faktycznie działa z duchem świat, np. przyjmuje na Wigilie samotna osobę czy tez przebacza komus dawne urazy, i nie tylko na czas wspólnego siedzenia przy stole...

Ja nie... takie rzeczy robie w ciagu roku. Dla mnie swieta to raczej cala ta otoczka. dekoracje. swiateka, choinka, prezenty. Nie przezywam ich duchowo
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez deader 18 gru 2013, 16:20
detektywmonk napisał(a):U mnie przy stole nie ma rozmów o polityce.Tego wyrazy jak Tusk,Kaczyński, Miller,Palikot i Ziobro przez usta nie przechodzą.

U mnie na szczęście też nie, jest tyle ciekawszych tematów... W tamtym roku pamiętam gorącą dyskusję o wyższości nowego Bonda nad starym :P

przez PoznacSiebie 18 gru 2013, 16:32
Przyłączam się do hejtu. Jestem niewierzący tak więc święta są dla mnie bez sensu, jest to tylko okazja żeby najeść się smakołyków, złożyć bezsensowne życzenia które nic nie znaczą i zasiąść przed TV.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

przez wiejskifilozof 18 gru 2013, 16:32
Oczywiście nie wiem jakie tematy poruszę przy stole.Mam nadzieję,że kłótni nie będzie :roll:

przez deader 18 gru 2013, 16:40
PoznacSiebie napisał(a):Przyłączam się do hejtu. Jestem niewierzący tak więc święta są dla mnie bez sensu, jest to tylko okazja żeby najeść się smakołyków, złożyć bezsensowne życzenia które nic nie znaczą i zasiąść przed TV.

Ja też niewierzący, ale de facto staram się życzenia dobrać jakoś takoś sensownie. Czyli zawsze życzę wszystkim dużo kasy :P

detektywmonk napisał(a):Oczywiście nie wiem jakie tematy poruszę przy stole.Mam nadzieję,że kłótni nie będzie :roll:

Jak nie rzucisz którymś z wymienionych przez siebie wyżej nazwisk to nie powinno :P

Tak w ogóle to strasznie podoba mi się moje mieszkanie w święta. Czemu? Bo nie ma u mnie ani jednej bombki, choinki, światełka czy aniołka :mrgreen: Czyli czuję się jak w domu a nie jak w muzeum dziwności ludowych 8)

przez hyperactive 18 gru 2013, 16:59
Święta to jest piękny okres w życiu tych osób, które są naprawdę głęboko wierzącymi (takich ludzi jest GARSTECZKA!). A wtedy te całe komercyjne przedstawienie nie ma żadnego znaczenia... Czasem chciałby znaleźć się w skórze tych osób, poczuć jak to jest :uklon:
"Wytrwałość - nie siła, czy inteligencja - jest kluczem do wykorzystania pełni twego potencjału" - Winston Churchill

przez deader 18 gru 2013, 17:17
hyperactive napisał(a):Święta to jest piękny okres w życiu tych osób, które są naprawdę głęboko wierzącymi (takich ludzi jest GARSTECZKA!). A wtedy te całe komercyjne przedstawienie nie ma żadnego znaczenia... Czasem chciałby znaleźć się w skórze tych osób, poczuć jak to jest :uklon:

No właśnie zastanawiam się czy tacy ludzie faktycznie odczuwają ten okres jako piękny - właśnie ze względu na to że dookoła świecą lampki, błyskają bombki, jedzie Coca-Cola i renifery... Czy dla osób głęboko wierzących to nie jest swego rodzaju profanacja..?

Sortuj wg