Astronomia

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Astronomia

przez TEUFEL 27 lis 2013, 17:26
A to ja wam coś powiem. Moim zdaniem, możemy być już obserwowani przez inne cywilizacje "wyższe". Tylko jaki jest sens kontaktu z nami? przecież my do tej pory toczymy wojny plemienne i regilijne, tylko sprzęt sie troche zmienił, jesteśmy społecznie na poziomie planktonu, więc po co mają wchodzić w to mrowisko? ktoś powie, że jaka jest pewność że oni są pokojowi nastawieni. A no z takiego, że żeby tak na prawde przetrwać trzeba być ponad zwykłymi dykandami natury, które są prymitywne i często zawodzą (jak np. nieodpowiedni dobór faceta, który potem torturuje żone itp.) i żeby taka cywilizacja przetrwała, musiała się zjednoczyć, a więc wyskoczyć poza możliwy dla nas próg, bo dla nas zło jest czymś instynktownym, wpisanym na tą chwile w nas.
TEUFEL

Astronomia

przez mark123 27 lis 2013, 17:26
Reiben napisał(a):Ale wiecie co, jak tunele czasoprzestrzenne są uznawanie za możliwe obecnie, to skoro obcy jeszcze nie przylecieli to albo jest to cholernie trudne i energochłonne albo żadna cywilizacja jeszcze do tego nie doszła, bo może wcześniej wyginęła albo też prawa fizyki nie są w całym wszechświecie takie same lub też jest on jeszcze większy niż myślimy.

Wydaję mi się, że może być też tak, że tunele czasoprzestrzenne mogą się "wić" dodatkowo po wszechświatach równoległych, a także po różnych innych wszechświatach; wtedy prawdopodobieństwo, że ktoś trafi do danego konkretnego wszechświata może być małe.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Astronomia

przez wieslawpas 27 lis 2013, 21:27
chciałem sie przyłączyć do tej madrej dyskusji i dorzucić swoje 3 zdania.

Ciekawe co jest po drugiej stronie księżyca?. Podobno jest tam postawiony przez ruskich wychodek. Tak napisali w Komsomolcu z dnia 20 września 1976 roku.
Nie idze tego w zaden sposb sprawdzić ponieważ jak na zlość księzyc jest zawsze tamtą stroną do tyłu. Amerykanie raz zrobili okrążenie, ale wychodka żadnego
nie było. No ale nie jest latwo zauważyć wychodek na takiej wielkiej przestrzeni. Ma być teraz na discovery program Zagadki Wszechświata z Moganem Freemanem
po tytułem "Po co ruskim wyhodek na księzycu skoro nie ma tam srajtaśmy". W tę niedziele będzię premiera.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Astronomia

przez Siding Spring 27 lis 2013, 21:31
hahahah :mrgreen: :mrgreen:

Astronomia

przez Reiben 27 lis 2013, 21:34
Wiesiek Ty tak na serio piszesz? :mrgreen: Co do programu z Freemanem to jest to strasznie pseudo naukowy program, oglądałem 1 odcinek i głównie się dziwiłem, że w USA ktoś finansuje te 'badania', przykład, gość twierdzi, że istnieje możliwość przesyłania myśli (czyli generalnie prawie chory na schizofrenię wg racjonalnych założeń) bo mózg ma aktywność elektryczną a Ziemia wytwarza pole magnetyczne, no i ten koleś przeprowadza idiotyczne testy z jakimś wciskaniem guzików przez 2 osoby w jakichś czepkach z elektrodami w różnych pokojach i wychodzi mu, że jest pewien stopień korelacji między ich wyborami czy czymś tam, normalnie facepalm, że ja /cenzura/, najpierw niech zrobi milion takich prób żeby ilość obserwacji nie była chociaż śmieszna a i tyle by nie wystarczyło żeby stwierdzić, że nie jest to zwykłe działanie rachunku prawdopodobieństwa.
Reiben

Astronomia

przez wieslawpas 27 lis 2013, 21:43
Reiben, Gdzie tam serio. Oglądalem ten odcinek z elektrodami. Najciekawsze sa rzeczy związane z losowością kiedy wiele ludzi przezywa to samo, np wybory w usa, albo cos innego na duza skale to generatory liczb losowych nie wyrzucają 1 i 0 w stosnuk 50% do 50%.
No to może jakby cała Polska pomyślała w trakcie losowania ze padną cyfry 6,12,18,24,30,36 to może by wypadły i można by wówczas nagrodę sprawiedlwie
podzielić na wsztkich uczestnikow. Wyszło by po złotówce na głowę. To już coś.

Astronomia

przez Reiben 27 lis 2013, 21:56
Ja nawet nie pamięta o co to chodziło z tym przesyłaniem jakichś wyników i obserwowaniem reakcji ludzi na świecie, to mi brzmiało jak zupełny bełkot.
Reiben

Astronomia

przez Hans 27 lis 2013, 22:14
light napisał(a):A to ja wam coś powiem. Moim zdaniem, możemy być już obserwowani przez inne cywilizacje "wyższe". Tylko jaki jest sens kontaktu z nami? przecież my do tej pory toczymy wojny plemienne i regilijne, tylko sprzęt sie troche zmienił, jesteśmy społecznie na poziomie planktonu, więc po co mają wchodzić w to mrowisko? ktoś powie, że jaka jest pewność że oni są pokojowi nastawieni. A no z takiego, że żeby tak na prawde przetrwać trzeba być ponad zwykłymi dykandami natury, które są prymitywne i często zawodzą (jak np. nieodpowiedni dobór faceta, który potem torturuje żone itp.) i żeby taka cywilizacja przetrwała, musiała się zjednoczyć, a więc wyskoczyć poza możliwy dla nas próg, bo dla nas zło jest czymś instynktownym, wpisanym na tą chwile w nas.

Mnie interesuje, czy biologicznie również opierają się na węglu, a jeśli tak to czy poczynili jakieś kroki, żeby uwolnić świadomość z cielesnej powłoki. A w ludzi to jest wszystko wpisane dobro, zło, ogólnie to istota zdolna do wszystkiego. Jeszcze bym chciał wiedzieć skąd czerpią energię i jak podeszli do matematyki.

Ja się słabo kosmosem interesuję, to nawet nie wiem jakie założenia można formułować, żeby snuć wizje ich biologii.
Feed your head
Feed your head

Astronomia

przez Pieprz 27 lis 2013, 22:21
A to ja wam coś powiem. Moim zdaniem, możemy być już obserwowani przez inne cywilizacje "wyższe". Tylko jaki jest sens kontaktu z nami?

To proste - żeby się dowiedzieć co u mamy Madzi.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Astronomia

przez Siding Spring 27 lis 2013, 22:29
Im wyzej rozwinieta cywylizacja tym wiadomo bardziej abstrakcyjne pozyskiwanie energii....Ci najwyzej rozwinieci pobieraja energie bezposrednio z gwiazd...one tez im sluza do tworzenia tuneli czasoprzestrzennych.

Astronomia

przez TEUFEL 27 lis 2013, 22:33
Ison napisał(a):Im wyzej rozwinieta cywylizacja tym wiadomo bardziej abstrakcyjne pozyskiwanie energii....Ci najwyzej rozwinieci pobieraja energie bezposrednio z gwiazd...one tez im sluza do tworzenia tuneli czasoprzestrzennych.

I teraz porównaj sobie taką cywilizacje i nas :lol: Tłuczemy sie non stop o władze, wpływy, pieniądze i seks. Idealni partnerzy dla ogarnietej cywilizacji :pirate:
TEUFEL

Astronomia

przez Pieprz 27 lis 2013, 22:33
Tylko ciekawe czemu by się przed nami ukrywali (jeśli nas odwiedzali). Czy nie powinno im to wisieć?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Astronomia

przez Siding Spring 27 lis 2013, 22:37
Moze akurat Ci co sie nie ukrywali to wlasnie przypadek z roswell?:) . Nie do konca ogarnieci byli i doszlo do katastrofy ;). I byc moze wiele takich przypadkow nie ma bo nie maja czego szukac na Ziemi..ewentualnie obserwacje na niebie..z ciekawosci zagladaja ale nie zlatuja bo i po co:)

Astronomia

przez TEUFEL 27 lis 2013, 22:37
Mushroom napisał(a):Tylko ciekawe czemu by się przed nami ukrywali (jeśli nas odwiedzali). Czy nie powinno im to wisieć?

Mushroom, A co by dało to, że ujawnisz się stadu kijanek nad brzegiem jeziora? Przecież taka jest przepaść pomiędzy nimi a nami, my jesteśmy młodą cywilizacją a zobacz jaki mamy bum w skali kilkuset lat, wyobraż sobie teraz np. 10 000 lat takiego postępu w przód

przecież my nie znaczymy nic w skali wszechświata tak na prawde, ledwo dolatujemy do księżyca, nie mówiąc w ogóle o systemie myślenia
TEUFEL

Sortuj wg